top of page
חיפוש

מדד ה- S&P500 ותיק ה- AI בשיא כל הזמנים

 

עליית תיק הבינה המלאכותית

שוק ההון חתם עוד שבוע של עליות בהובלת סקטור הטכנולוגיה שהושפע מתחזיות מעודדות לביקוש מוגבר בתחום הבינה המלאכותית. מדד ה- S&P500 הגיע לשיא כל הזמנים בעיקר בזכות מניות הטכנולוגיה והבינה המלאכותית בראשן.

גם תיק הבינה המלאכותית (AI) צובר תאוצה וכבר עלה כמעט ב- 45% בששת החודשים האחרונים.

ראו את עליית תיק ה- AI ביחס לשאר המדדים בששת החודשים האחרונים:


מתחילת החודש, תוך פחות מ- 20 יום, תיק ה- AI עלה בלמעלה מ- 16%.


תחום ה – AI צובר תאוצה והוא צפוי להמשיך ולצמוח בקצב מהיר בשנים הקרובות. מגמה זו משתקפת גם בשוק ההון, שבו ניתן לראות עלייה מתמדת במחירי מניות החברות העוסקות בתחום הבינה המלאכותית ובייחוד בתחום החומרה והתשתיות לבינה מלאכותית. לחברות התוכנה, מלבד חברות בודדות, יקח זמן רב יותר להתחיל ולייצר רווחים מהתחום.


בחודשים האחרונים, עליית מניות הבינה המלאכותית התחזקה אף יותר וזו רק תחילת הדרך.

ישנם מספר גורמים אפשריים לעלייה זו, למשל:

  • התחום מתפתח בקצב מהיר.

  • בינה מלאכותית נמצאת כיום בשימוש במגוון רחב של תעשיות; טכנולוגיה, בריאות, פיננסים, ייצור ועוד. השימוש ב-AI  צפוי להמשיך ולהתרחב בשנים הקרובות, ככל שטכנולוגיית ה – AI תמשיך להתפתח ותעמוד בדרישות של תעשיות נוספות.

  • חברות רבות מתחרות על הזדמנויות בשוק הבינה המלאכותית. תחרות זו תורמת לחדשנות ולפיתוח טכנולוגיות חדשות, מה שתורם לעליית מניות החברות העוסקות בתחום.

 

מה צופן העתיד למניות הבינה המלאכותית? על פי אנליסטים רבים, מגמת עליית מניות הבינה המלאכותית צפויה להימשך בשנים הקרובות.


עם זאת, חשוב לזכור כי ההשקעה בחלק מהחברות כרוכה בסיכון ועליית מחיר המניות שלהן תלויה גם במצב המקרו כלכלי בארה"ב ובעולם. משקיעים המעוניינים להשקיע במניות בינה מלאכותית צריכים לבדוק ולבחור חברות יציבות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בתיק הבינה המלאכותית (להרשמה וצפיה בחברות התיק לחצו כאן).

 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

  • ביום רביעי פורסם בארה"ב נתון מדד המכירות הקמעונאיות לדצמבר שהיה גבוה מהצפוי. הנתון שפורסם הראה על עלייה של 0.6% בדצמבר והיה גבוה מהצפי שעמד על 0.4% ומעל העלייה של 0.3% בנובמבר. המדד מודד את השינוי בערך הכולל של המכירות הקמעונאיות. זהו שיקוף מוקדם של נתון חיוני המצביע על התנהגות הצרכנים באשר להוצאותיהם. המשמעות של הנתון שפורסם היא שהוא הראה שכוח הקניה של הצרכן חזק מהצפוי, מה שמקטין את הסיכוי להורדת ריבית קרובה.

 

  • ביום חמישי פורסם בארה"ב נתון מדד הייצור של הפד של פילדלפיה לינואר, המודד את מצבם העסקי הכללי של היצרנים במחוז פילדלפיה. הנתון שפורסם הראה ירידה של (10.6) והיה נמוך מהצפי לירידה של (7). המשמעות של הנתון שפורם היא שסקטור הייצור נחלש מה שיכול לאותת על חולשה בביקושים והורדת ריבית קרובה.

 

  • ביום שישי התפרסם מדד ציפיות האינפלציה של מישיגן לינואר המודד את השינוי באחוזים שצופים הצרכנים למחירי שירותים וסחורות ב-12 החודשים הקרובים. הנתון שפורסם הראה עליה שנתית של 2.9% באינפלציה והיה נמוך מהצפי ל-3.1%. המשמעות של הנתון שפורסם היא שהצרכנים צופים שהאינפלציה תרד מתחת לצפי בינואר, דבר המעלה את הסיכוי להורדת ריבית.

 

מה קורה השבוע? 

  • ביום חמישי יפורסם בארה"ב מדד התמ"ג הרבעוני לרבעון הרביעי לשנת 2023, המודד את השווי הכולל של כל הסחורות והשירותים שיוצרו והיוו את הפעילות הכלכלית במדינה. באופן כללי כלכלה חזקה מתבטאת אצל המשקיעים כפוטנציאל חיובי להשקעה. 

  • ביום שישי יתפרסם בארה"ב הנתון השנתי של מדד הליבה של ההוצאה לצריכה פרטית לדצמבר שנחשב למדד המועדף על הפד. המדד מודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים שנרכשו בפועל ע"י הצרכנים (ללא מזון ואנרגיה)  במהלך החודש החולף. הצפי הוא לגידול שנתי של 3%.

 

חברות חשובות בכותרות  

  • מניית אדוונסד מיקרו דיווייסז (AMD) ענקית השבבים הנסחרת לפי שווי של 281.4 מיליארד דולר עלתה ב-17.7% בשבוע החולף לאור תחזיות מעודדות לביקוש בתחום הבינה המלאכותית. הביקוש ל- MI300  של AMD , מעבד גרפי למרכזי נתונים המיועד לבינה מלאכותית, צפוי להגיע ל-8 מיליארד דולר השנה – כפליים מהתחזית הקודמת. יחד עם זאת צריך לזכור שגם אם ציפיות אופטימיות אלו יתגשמו (ואני בספק), מכירות AMD בתחום הם 2%-4% מהמכירות של אנבידיה המובילה בתחום עם כ- 90% מהשוק. לכן העליות ב- AMD ניראות מוגזמות וכתוצאה מעליית כל התחום.

  • מניית אפל (AAPL) ענקית הטכנולוגיה הנסחרת בשווי של 2.96 טריליון דולר עלתה בשבוע החולף בכ-3%   לאחר שבנק אוף אמריקה שדרג את עמדתו לגבי ענקית הטכנולוגיה ל"קנייה" מ"נייטרלית", עם מחיר יעד משודרג מ-208 ל-225 דולר. בנוסף, יתכן והעליה נובעת מהשקה של מוצר חדש מבית אפל, משקפי ה- Vision Pro המיועדים לשוק המחשוב המרחבי ויצאו למכירה ב-2 בפברואר 2024 במחיר של 3,499 דולר. מכשיר זה נחשב לקטגוריה חדשה מאז השקת השעון. 


מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה. שבוע חשוב ביותר לחלק מהחברות בהן אנו משקיעים.

 


 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 21/1/2024)


ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 2,753,040 $

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%

העלייה בשווי התיק בשנת 2024: 3.83%

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מיהן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $136,850.

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק בשנת 2024: 16.58%

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מיהן החברות המרכיבות את התיק זה כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

לסיכום

האינפלציה לא במגמת ירידה בינתיים. הנתונים לא חד משמעיים ושוק התעסוקה חזק. ניראה מה תהיה אינפלציית הליבה ביום שישי. עצירת הירידה באינפלציה עשויה להשפיע על הפד לא להוריד את הריבית בקרוב וההפך.

האם ניראה המשך עליות בשוקי המניות השנה? תלוי מאוד בדוחות הכספיים הרבעוניים שתפרסמנה החברות המובילות בשבועות הקרובים ובנתוני המקרו שיתפרסמו.

 

יחד עם זאת, אנו משוכנעים ששוק הטכנולוגיה ימשיך להאיץ התפתחותו וחברות הטכנולוגיה המובילות ימשיכו לצמוח יותר מממוצע שאר החברות במדדים. הדברים נכונים במיוחד לחברות הבינה המלאכותית.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

96 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page