top of page
חיפוש

האם מניית אנבידיה תטפס בעוד 40%?


מאמר של Market Watch אומר שלמרות העלייה הגדולה של אנבידיה (Nvidia) השנה, המשקיעים עדיין ממעיטים משמעותית את פוטנציאל הרווחים שלה. האנליסט כותב המאמר העלה את מחיר המטרה שלו ל-1,350 דולר, מה שמרמז על עלייה של יותר מ-40% ממחיר הסגירה אתמול.


מניית אנבידיה זינקה בלמעלה מ-2,000% ב-5 השנים האחרונות בלבד, ואנשים רבים עדיין נמנעים מהמניה, בטענה שהיא יקרה מדי. לדעתי בטווח של השנתיים הקרובות אנבידיה תמשיך לצמוח בקצבים גבוהים, גם אם לא בקצב אליו הורגלנו בשנה האחרונה.


אנבידיה תדווח לאחר המסחר ביום רביעי הקרוב את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה וכנראה שהמכירות והרווח יהיו גבוהים מהציפיות. לפי המאמר המכירות יגיעו ל-28 מיליארד ברבעון הנוכחי, זאת לעומת תחזיות אנליסטים שעומדת על 26.48 מיליארד דולר.

 

ביצועים עתידיים

לאנבידיה יש מגוון מוצרים רחב מאוד והיא דומיננטית בתחום המעבדים למרכזי נתונים, כמה שנים לפני התחרות, ולכן הביצועים שלהם צפויים להמשיך להיות חזקים. זה בעצם מצדיק את תג המחיר הגבוה שלהם. מעבדי ה- GPU נחשבים לטובים בעולם בפער לעומת התחרות, וזה מאפשר להם להמשיך לגבות מחירים גבוהים עם קרוב ל- 80% רווח גולמי.


שיעורי הצמיחה של אנבידיה הם חריגים, והרווחים שלהם זינקו בכמעט פי שבעה לעומת השנה שעברה, כך שאין סיבה נראית לעין שהם יאטו את הקצב מלבד במקרה של מיתון עולמי או צפון אמריקאי משמעותי.


עם זאת, אני חושב שיש כמה סימנים לכך שאנבידיה יכולה להפתיע גם ביום רביעי. זאת, מכיוון שראינו זינוקים גדולים בהוצאות ה- AI של כל השחקנים הגדולים לאחרונה, כולל אמזון, מטה, מיקרוסופט, גוגל, אפל ועוד. גם הכנסות יצרני השרתים מבוססי אנבידיה, כמו דל וסופר מיקרו, (SMCI) זינקו.

 

יחד עם זאת צריך לציין שמניית אנבידיה עשויה גם לצנוח אם היא לא תעמוד בציפיות האנליסטים, מכיוון שהמניה כבר עלתה הרבה לקראת הדוחות. בכל מקרה, אנחנו משקיעים לטווח ארוך ולא נקבל החלטות השקעה על סמך דו"ח רבעוני אחד.

 

אז האם המניה תמשיך בעלייתה?

אנבידיה היא כעת אחת החברות המוערכות ביותר בעולם, אך בהשוואה לממוצע 5 השנים שלהן, היא למעשה זולה ב-36%, מה שאומר שהעסק משתפר וזה עוזר להם לצמוח לתוך הערכת השווי הזו.


ה-PEG של אנבידיה הוא סביב 1, שזו הערכת שווי נמוכה, אבל היא גם נמוכה ב-50% מחברות דומות בסקטור שלהם. הערכת החברה קצת גבוהה אמנם, אבל אני לא חושב שזו הערכה חסרת הגיון כמו שרבים טוענים. ראו את כל המכפילים של אנבידיה וביחס לסקטור שלהם.


לסיכום, אנבידיה היא מניה טובה וצריכה להיות בתיקי ההשקעה של רוב האנשים לטווח ארוך.

 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

שוק ההון חתם שבוע של עליות נוסף על רקע התמתנות האינפלציה שהגדילה את הסיכוי להורדת ריבית.


  • ביום רביעי פורסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל, שהראה עלייה שנתית של 3.4%, בהתאם לציפיות האנליסטים, ונמוך מהנתון הקודם של 3.5%, מה שמעיד על ירידה בקצב האינפלציה. מדד זה משמש כאחד המדדים המרכזיים להערכת האינפלציה במשק האמריקאי. הנתון החודשי הראה על עליה של 0.3%, נמוך מהצפי שעמד על 0.4%. הנתון יכול להשפיע על התחזיות הכלכליות ועל הצעדים המדיניים של הבנקים המרכזיים לטובת הורדת הריבית, מה שיוביל לעליות בשווקים בעקבות אופטימיות המשקיעים.


  • ביום שלישי פורסם בארה"ב מדד המחירים ליצרן לחודש אפריל, שהראה על עלייה שנתית של 2.2%, בהתאם לציפיות האנליסטים, אך גבוה מהנתון הקודם של 1.8%. מדד זה משקף את השינויים במחירי המוצרים והשירותים ברמת היצרן ומהווה אינדיקטור חשוב ללחצי האינפלציה בשרשרת האספקה. העלייה בקצב האינפלציה ליצרן אשר בדרך כלל מגולגלת לצרכן בממוצע כחצי שנה מראש יכולה להצביע על לחצים אינפלציוניים גוברים, דבר שעשוי להשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית. 


אירועים חשובים השבוע 

  • ביום חמישי יתפרסם בארה"ב מדד מנהלי הרכש (PMI) למגזר הייצור לחודש מאי, עם תחזית של 50.1, מעט מעל הנתון הקודם של 50.0. מדד זה משקף את פעילות הייצור ומהווה אינדיקטור חשוב לבריאות הכלכלה, שכן הוא מצביע על התרחבות או התכווצות במגזר הייצור. קריאה מעל 50 מצביעה על התרחבות, בעוד קריאה מתחת ל-50 מצביעה על התכווצות. 

 

חברות חשובות בכותרות  

  • מניית אורקל (ORCL), ענקית מחשוב הענן הנסחרת לפי שווי של 339.4 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-5.5% בעקבות דיווח על עסקה ענקית בשווי 10 מיליארד דולר עם סטארטאפ ה-AI של אילון מאסק, xAI. העסקה תהפוך את xAI לאחד הלקוחות הגדולים ביותר של אורקל ותסייע לה להתחרות בשחקניות ענק כמו אמזון ומיקרוסופט בתחום הענן. לפי הדיווח, xAI, שמנסה לאתגר את OpenAI בתחום המודלים הגדולים של AI גנרטיבי, תשקיע בענן של אורקל לצורך עיבוד נתונים מאסיבי. עסקה זו מהווה זריקת מרץ לעסקי הענן של אורקל, שראו צמיחה של 49% בהכנסות ברבעון האחרון. השוק מגיב בחיוב לאור הצמיחה בתחום ה-AI, הדורש כוחות מחשוב גדולים.


  • מניית אדוונסד מיקרו דיוויסס (AMD), ענקית השבבים הנסחרת לפי שווי של 265.8 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-8.3% לאחר שמיקרוסופט (MSFT) הכריזה על תוכנית להציע ללקוחותיה בשירות הענן שלה אפשרות לשבבי הבינה המלאכותית של AMD כחלופה לשבבי אנבידיה (NVDA). ההכרזה, שהועברה במסגרת כנס המפתחים Build של מיקרוסופט, מציינת כי קבוצות של שבבי MI300X AI, הדגם המוביל של AMD, יוצעו דרך שירות הענן Azure. שבבים אלה נועדו להתחרות במשפחת H100 של Nvidia, המובילה בשוק שבבי מרכזי נתונים לבינה מלאכותית, אך קשה להשיג אותם בשל ביקוש גבוה.  

  • מניית גוגל (GOOGL), ענקית הטכנולוגיה הנסחרת לפי שווי של 2.2 טריליון דולר, עלתה בשבוע החולף ב-7.3% לאחר ההכרזה על השדרוג הגדול ביותר בשנים בשנים האחרונות למנוע החיפוש שלה. במסגרת כנס המפתחים I/O של גוגל, הוצג ממשק חדש המאפשר למשתמשים לקבל תשובות המיוצרות באמצעות בינה מלאכותית גנרטיבית לשאלותיהם. התכונות החדשות כוללות תשובות ישירות ומלאות, ויתרונות נוספים כמו יכולת לבצע חיפושים מרובי שלבים ואפשרות חיפוש באמצעות וידאו. גוגל, שמחזיקה בנתח שוק של 91% משוק החיפוש, מצפה שהשיפורים האלה יחזקו את מעמדה בשוק העולמי ויגדילו את הכנסות הפרסום שלה, במיוחד בעידן שבו תחרות מול גופים כמו אמזון ו-OpenAI רק הולכת ומתחזקת.

 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 20/5/2024)

 

ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 3,420,910 $ (לעומת 3,422,770 $ לפני שבוע).

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 25.44%.

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $191,077 (לעומת $194,208 לפני שבוע).

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 59.95%

ס"ה עלה תיק ה AI ב- 93.91% תוך 10 חודשים מהשקתו.

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

מניות מדווחות השבוע

הדיווחים הרבעוניים כמעט והסתיימו. ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.

 

לסיכום

אנבידיה תפרסם את דוחותיה ביום רביעי הקרוב והציפיות הגבוהות. התוצאות עשויות להשפיע על כלל השוק. תוצאות טובות מהצפי עם תחזית אופטימית, עשויות להזניק את כל חברות ה- AI ובכלל את רוב השוק הטכנולוגי. בהתאם, תוצאות מאכזבות עלולות להפיל את רוב חברות הטכנולוגיה. צריך לזכור שאנבידיה היא עדיין היצרנית הכמעט בלעדית לתשתיות בינה מלאכותית.


המדד הנמוך מהצפי, הבהרת הפד ששוב אינו מתכוון להעלות ריבית השנה וחולשה מסויימת בשוק העבודה שמגדילים את הסיכויים להורדת ריבית, גרמו לשווקים להמשיך לעלות. גם עונת הדוחות נראית טוב בסך הכל, עם רמה גבוהה של הפתעות לטובה, או במילים אחרות, דיווחים טובים מהצפי.

 

הכלכלה האמריקאית עדיין נראית חזקה, למרות שירידה בביקוש לעובדים וצריכה חלשה של הצרכנים מהווים אולי סימן לכלכלה חלשה בעתיד ואולי אף למיתון.

 

השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

88 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page