top of page
חיפוש

טסלה – מכירות רווחים ומחיר המניה בעתיד

עודכן: 2 בינו׳

התחומים שיעלו את ערכה של טסלה ב- 2024 ובשנים הקרובות

טסלה היא חברה ייחודית שמפתחת ומריצה כמה תחומים שהם כמו כמה חברות סטארט-אפ שרצות במקביל.  לפחות שבעה ואולי שמונה תחומים מרכיבים את החברה, כשכל אחד מהתחומים האלו רואה מולו שוק של טריליוני דולר. התחומים הם:

  1. תחום הרכב הקיים. לטסלה 5 סוגי רכב חשמלי שונים כשכל רכב מוביל או בדרך להוביל בתחומו.

  2. טסלה מפתחת רכב נוסף חדש בעלות 25,000$ שקו הייצור שלו יהיה מהפכני.

  3. תחום הנהיגה האוטונומית (FSD). הגירסה שמורצת היום, 12.0, תהיה כניראה הגירסה הסופית שתביא לנהיגה טובה משל נהג אנושי.

  4. רובוטקסי (Robotaxi). שירות מוניות הדומה להובר או גט-טקסי ללא נהג אנושי.

  5. רובוט אנושי או טסלה בוט (Optimus). רובוט דמוי אדם שיוכל להחליף אדם אנושי כמעט בכל תחום.

  6. תחום האנרגיה. סוללות פיזיות ותוכנה לניהול אנרגיה לתחנות כוח, לרכבים ולבתים.

  7. דוג'יו (DOJIO) – שרתי ענן עוצמתיים לאימון והרצה של מודלי בינה מלאכותית. טסלה מתכוונת להשתמש ביכולות אלו בעצמה ואז להשכיר שירות זה לחברות אחרות בדומה ל- AWS שירותי הענן של אמזון.

  8. תחום תשתיות ורשת טעינה לרכבים חשמליים שהפכה לסטנדרט בצפון אמריקה.


כל אחד מהתחומים הנ"ל יכול לגדול לחברה עצמאית בשווי טריליוני דולר. למעשה אנחנו מאמינים שתחום הנהיגה האוטונומית ותחום הרובוט האנושי ששניהם מופעלים ע"י בינה מלאכותית, יהיו התחומים הרווחיים והגדולים ביותר בטסלה, אבל נכון להיום תחומים אלו כלל לא תורמים לרווחים וכלל לא מתומחרים במחיר המניה.

 

אנחנו, שהחלטנו להתמקד בבינה מלאכותית ויצרנו את תיק ה- AI המתמקד בחברות בינה מלאכותית (תיק זה כבר עלה בלמעלה מ- 20% תוך חמישה חודשים), רואים פוטנציאל רב לטסלה בתחום הבינה המלאכותית משנת 2025. החברה עשויה להיות אחת ממובילות התחום.

 

אז מהו התחום שיעלה את המכירות והרווחים של טסלה ב- 2024 ובשנים שלאחר מכן ויותר חשוב עבור המשקיעים, מהו התחום שיעלה את מחיר המניה ב- 2024 ולאחר מכן.

 

מהם התחומים שיבשילו ראשונים?

אנרגיה: לתחום האנרגיה תהיה ההשפעה המוקדמת ביותר על השורה התחתונה של טסלה. אני צופה עלייה של 20% בהכנסות מחטיבת האנרגיה ברבעון זה או ברבעון הבא. הסיבה לכך היא שטסלה נעלה חוזים לסוללות במחירים הנוכחיים, מחירי חומרי הגלם לסוללות וליתיום יורדים, וקצבי הייצור עולים, מה שאומר שהעלויות השוליות יורדות.

 

נהיגה אוטונומית מלאה (FSD) גרסה 12: אני צופה ש-FSD V.12 יתחיל להכניס ברבעון השני או השלישי של השנה הבאה. הסיבה לכך היא שטסלה תוכל להכיר בהכנסות מרכיבי FSD דחויים שכבר נמכרו אך עדיין לא הוכרו כהכנסות החברה.

 

הרובוט האנושי: לרובוט של טסלה תהיה השפעה על השורה התחתונה של טסלה בשנים הקרובות על ידי הפחתת עלויות הייצור במפעליה והגדלת מרווחי הרווח. עם זאת, אני לא חושב שזה יקרה לפני 2025 או 2026. בשנים שלאחר מכן תמכור טסלה את הרובוט גם למפעלים אחרים ולמטרות אחרות. התחזיות לטווח הארוך עצומות וטסלה משקיעה משאבים רבים בפיתוח הבוט.


לפי התמונה שלמטה, צוות הפיתוח מונה לפחות 120 מהנדסים מתחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית.

 

מכונית ב-25,000 דולר: למכונית ב-25,000 דולר לא תהיה השפעה משמעותית על המצב הפיננסי של טסלה עד 2026, גם אם יתחילו בייצורה בסוף 2024. מאמצי הורדת המחיר עבור מכונית זו יורידו בוודאי את עלויות הייצור של שאר המודלים ועשויים לעלות ולהשפיע על רווחי החברה ומחיר המניה.

 

רובוטקסי – שירות מוניות אוטומטי: לפני שהנהיגה האוטונומית תעבוד בצורה כמעט מושלמת אין מה לדבר על שירות הרובוטקסי. לכן, שירות זה רחוק ולא ישפיע משמעותית על המצב הפיננסי של טסלה בשלוש השנים הקרובות לפחות.

 

בסך הכל, אני מאמין שאנרגיה היא התחום שתהיה לו את ההשפעה המשמעותית ביותר על המצב הפיננסי של טסלה ב- 2024 ואחריו FSD V12. לטסלה בוט, לדוג'יו ולמכונית בשווי 25,000 דולר לא צפויה להיות השפעה משמעותית עד 2025 לפחות, והרובוטקסי נמצא אפילו רחוק יותר. יתכן מאוד שב- 2025-26 ערכה של טסלה יזנק כשכל התחומים יבשילו במקביל.

 

חשוב לציין שאלו רק תחזיות וההשפעה האמיתית של עסקים אלו על המצב הפיננסי של טסלה יכולה להיות שונה.

 

מה יעלה את מחיר המניה של טסלה?

מחיר המניה של טסלה עשוי להיות מושפע ממספר גורמים והכרזות, אך הסבירים ביותר בטווח הקצר של השנה הקרובה, הם תחום האנרגיה וגרסה 12 של ה- FSD.

 

אנרגיה: אני מאמין שלאנרגיה תהיה ההשפעה המוקדמת ביותר על השורה התחתונה של טסלה וכתוצאה מזה על מחיר המניה. אולי כבר ברבעון זה או הבא. אני צופה עלייה של 20% בהכנסות מחטיבת האנרגיה, בשל גורמים כמו חוזים סגורים במחירים נוכחיים, ירידת מחירי חומרי הגלם של הסוללות ועליית קצב הייצור.

 

הנהיגה האוטונומית גירסה 12: לגרסה 12 של הנהיגה האוטונומית שעדיין מופעלת כגירסת בטא, עשויה להיות השפעה משמעותית על מחיר המניה, אם כי ייתכן שזה לא יקרה עד הרבעון השני או השלישי של השנה הבאה. אני מאמין ששיעור הרכישות של FSD יהיה גבוה יותר אם יהיה מדובר בפתרון טוב, וכי הכרה בהכנסות על יתרת רכיבי ה-FSD שטרם הוכרו תגדיל את השורה התחתונה של טסלה.

 

ומה ההשפעה הפוטנציאלית של גורמים אחרים, כמו הבוט של טסלה, המכונית ב-25,000 דולר והרובוטקסי? אני מאמין כי יש סיכוי נמוך יותר שלאלה תהיה השפעה משמעותית על מחיר המניה בטווח הקרוב אך רובם עשויים להבשיל יחד ב- 2025-2026 ולהזניק את מחיר המניה בדומה לעליות של 2019.

 

לסיכום

בסך הכל, אני מאמין שלטסלה יש מספר תחומים פוטנציאליים שיעלו מאוד את ערך החברה בטווח של שנתיים עד שלוש קדימה אך לא בשנה הקרובה. בשנה הקרובה האנרגיה וגרסה 12 של הנהיגה האוטונומית, הן הסבירות ביותר להשפעה משמעותית (אך לא מהפכנית) על הנתונים הפיננסים.

 

השנה חווינו התפתחויות טכנולוגיות מהפכניות בתחום הבינה המלאכותית בייחוד מחברת OpenAI כשכל התחום מאיץ את התפתחותו. ההתפתחויות הטכנולוגיות ישנו דברים רבים וגם את גודל ההכנסות והערך של החברות העוסקות בתחום. טסלה משקיעה מיליארדי דולרים בתחום ולא רחוק היום שגם תראה הכנסות אדירות מתחום זה (אם תצליח), גם אם לא בשנה הבאה.

 

הערכנו בתחילת 2022 את שוויה של טסלה בטריליוני דולר ב- 2025 ועשרות טריליוני דולר ב- 2030 בתרחיש שבו תצליח החברה להשלים את תוכנת הנהיגה האוטונומית (FSD – Full Self Driving) ב- 2024. הערכות אלו היו לפני המלחמה באוקראינה, העליה המהירה באינפלציה והריבית והמלחמה במזרח התיכון, דברים ששינו מאוד את הסביבה המקרו כלכלית לרעה ומשפיעים גם על התפתחות החברה.

קשה לדעת מה צופן העתיד וקשה אף יותר לתזמן התפתחויות עתידיות אך אני מאמין שטסלה תהיה שווה טריליוני דולר בעתיד הניראה לעין.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

78 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page