top of page
חיפוש

מה יקרה עם מניית טסלה מחר ה 22/7?

עודכן: 22 ביולי 2020


טסלה תפרסם את דוחות הרבעון השני שלה מחר לאחר תום המסחר (יום רביעי 22/7). יש סבירות הגבוהה מ 50% שעם פרסום תוצאותיה - מנית החברה עשויה להמשיך לעלות בחדות וזאת מכמה סיבות:

 1. הסיבה העיקרית, לטווח הקצר והבינוני, היא שאם טסלה תציג רווח ואפילו זעיר (* ראו הערכות בסוף המאמר), החברה תצטרף למדד ה S&P500. כתבנו על כך בעבר כבר כמה פעמים. במקרה כזה, קרנות העוקבות אחרי מדד זה יאלצו לרכוש כ 26 מיליון ממניות החברה שלפי הערכה שיעורה במדד יהיה כ 1.9%. כרגע יש רק כ 147 מיליון מניות חופשיות של טסלה בשוק, כך שמדובר על כ 18% מכמות המניות החופשיות. מדובר על סכום של מעל 44 מליארד דולר.

 2. מאחר ואין מניות חופשיות רבות של החברה בשוק ואופי המשקיעים בחברה הוא של השקעה לטווח ארוך, בדרך כלל משקיעים כאלו שאינם מעוניינים למכור כרגע את מניות החברה, כל ביקוש למניות החברה מקפיץ את מחיר המניה באחוזים רבים.

 3. עם כניסת טסלה למדד הנ"ל החברה תהפוך להשקעה לגיטימית עבור קרנות רבות שאינן מושקעות בחברה היום מאחר שנחשבה להשקעה ספקולטיבית.

 4. גם אם טסלה לא תכנס למדד ה S&P500 ברבעון זה בשל הפסקות הייצור שניכפו עליה, היא תכנס למדד ברבעון הבא בוודאות כמעט מלאה. בכל מקרה, לפי הערכות (* ראו בסוף המאמר הערכות האנליסטים), טסלה אמורה להפתיע ולהציג תוצאות שהן מעל ציפיות האנליסטיחם בוול-סטריט.

 5. הפד, שמדפיס דולרים בחודשים האחרונים ומזרים נזילות לשווקים הפיננסים בעיקר דרך הבנקים, מחדש את הדפסת הכסף השבוע לאחר הפסקה בשבוע שעבר. הכסף הזה יחפש השקעות בחברות צמיחה שמראות הסתגלות למצב שנוצר בעולם בעקבות המגפה ולכן, מחירי החברות הללו ימשיכו לעלות.

 6. המצב גם גורם לאינפלציה בשוק המניות (בעיקר בנאסדק), כפי שכבר כתבנו על כך במאמרים קודמים.

 7. טסלה מוכרת ומציגה תוצאות טובות, למרות הפסקות הייצור בשל המגפה. בניגוד לחברות רכב אחרות, שהביקוש לרכביהן ירד בחדות, הרי שהביקוש לרכבי טסלה ממשיך להיות גבוה, למרות המצב.

 8. טסלה פרסמה שהיא עורכת יום משקיעים בנושא טכנולוגית הסוללות שלה ב 22 לספטמבר. לפי הערכות, החברה עשויה לחשוף ביום זה טכנולוגיה מהפכנית בנושא הסוללות שתאפשר לרכביה לעבור מעל מליון מייל ללא החלפת סוללה. משמעותה של טכנולוגית סוללות כזו אדירה לפעילות של טסלה ולכל תחום אחר בחיינו בו לאורך חיי הסוללה יש משמעות. דוגמאות מוחשיות לכך הם טלפונים חכמים ומחשבים נישאים שזמן השימוש בהם מוגבל בגלל הסוללות.

 9. טסלה קרובה להשלמת הטכנולוגיה של רכב אוטונומי דרגה 5 עוד השנה, למרות שברור שהיא לא תיושם מיד בשטח באופן מלא. טסלה היא החברה היחידה הקרובה לטכנולוגיה זו מבחינה מעשית, כשמדובר בנסיעה שאינה מוגבלת לאזור קטן ומוגדר כמו במקרה של וימו.

 10. מכירות המכוניות מסוג מודל Y חזקות והביקוש עולה. מודל זה ריווחי יותר ממודל 3 הפופולרי של החברה עד כה ונראה שיימכר בתפוצה רחבה יותר ממודל 3.

 11. המפעל בשנחאיי שבסין גדל ומתרחב במהירות.

 12. המפעל בברלין נבנה גם הוא במהירות ויתחיל בייצור כבר בשנה הבאה.

 13. טסלה אנרגיה, הכוללת גגות ופנלים סולריים, סוללות ענק לחברות חשמל ותוכנה לניהול הספקת החשמל ליצרניות חשמל, גדלה גם היא.


לסיכום

נראה שהביקוש למניית החברה יעלה מאוד בתקופה הקרובה ומשקיעים שמבינים זאת רוכשים את מניות החברה כבר היום. יום רביעי ה 22 ליולי הוא יום פרסום דו"ח הרבעון השני, אך מניית החברה עולה כבר היום (יום שני) בלמעלה מתשעה אחוזים.

כל אלו הערכות המתבססות על ההתפתחויות בחברה ייחודית זו ועוד נראה כיצד יתפתחו הדברים בימים ובשבועות הקרובים. כמשקיעים, עשו הערכותיכם ווהשקיעו בהתאם.

תוכלו לראות באלו חברות אנו משקיעים עם רכישת מנוי לתוכנית הפרימיום. מי שהשקיע במניות הפרימיום לפי שיעורם, כפי שמופיע בתיק הפרימיום, הרוויח מעל 152% מתחילת השנה ומעל 198% ב 12 החודשים האחרונים. תוכלו לקרוא יותר על תוכנית הפרימיום כאן.

להסרה מרשימת התפוצה השיבו עם המילה "הסר".

השקעות מוצלחות לכולם!

* הערכות תוצאות הרבעון השני של טסלה. הטור הראשון משמאל הוא ממוצע האנליסטים בוול-סטריט. הטור השני של רוב מאורר (בלוגר מוערך מטסלה דיילי המדייק בהערכותיו) והטור הימני הוא תוצאות הרבעון הראשון של החברה עצמה.



105 צפיות0 תגובות

Kommentare


bottom of page