top of page
חיפוש

טסלה - יום הבינה המלאכותית

עודכן: 19 באוק׳ 2021


תוצאות הרבעון השלישי ויום הבינה המלאכותית


תוצאות הרבעון השלישי

טסלה פרסמה ביום שבת (2/10/2021) את מספר הרכבים שייצרה ואת מספר מסירות הרכבים שביצעה ושוב ניפצה את ציפיות האנאליסטים ואת שיאי הייצור והמכירות הרבעוניות: החברה סיפקה ברבעון השלישי 241,300 מכוניות (שיא רבעוני חדש) והרבה מעבר לתחזיות השוק שהיו סביב 230-220 אלף מכוניות. רמת המסירות שדווחה גבוהה ב- 73% מזו שרשמה טסלה ברבעון המקביל בשנה שעברה שהייתה 140,000. זו גם עליה של כמעט 20% לעומת הרבעון הקודם אז דיווחה על מסירת של 201,000 רכבים. הייצור ברבעון זה הסתכם ב- 237,823 מכוניות.


למה עוד מצפים החודש?

ב- 7 לחודש אוקטובר (היום), תתקיים פגישת בעלי המניות במפעל החדש שבאוסטין, טקסס. האירוע היה אמור להיערך בפרימונט שקליפורניה אך הועבר לטקסס אולי בגלל סיבות משמעותיות שיתבררו באירוע. יתכן והאירוע הועבר מקליפורניה למפעל בטקסס כדי להציג את המפעל החדש או להכריז על פתיחת המפעל ותחילת הייצור בו ואולי מסיבות אחרות.


ב- 8 לחודש זה, יום שישי (מחר), טסלה אמורה לשחרר את גירסת הבטא החדשה, 10.2V, של הנהיגה האוטונומית. גירסה זו תינתן לכל בעל רכב טסלה שיבקש וידגים נהיגה זהירה במיוחד לפי מבחן תוכנת הביטוח האוטומטית של טסלה.


ביום שבת זה, ה- 9/10/21, יערך כנס והדגמה במפעל החדש של טסלה בברלין, גרמניה. גם שם תיתכנה הכרזות חדשות. אולי יפורסם תאריך לתחילת ייצור מודל Y במפעל בברלין או חדשות אחרות.


ב- 25/10/2021 תפרסם טסלה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי שאמורות להיות תוצאות שיא רבעוניות כמעט בכל הפרמטרים.

הרבה אירועים צפויים החודש ונמתין לראות אילו הכרזות משמעותיות תפרסם החברה.


בכל מקרה, טסלה תתחיל לייצר במפעליה החדשים שבטקסס ובברלין בימים או בשבועות הקרובים. טכנולוגית הייצור במפעלים חדשים אלו אמורה להיות מתקדמת ביותר ולכן החברה תייצר בהם רכבים בעלות נמוכה יותר מהמפעלים הקיימים בקליפורניה וסין, ובקצב מהיר יותר.


כשמדובר במפעלים של חברות וותיקות יותר כמו פולסוואגן, ג'נרל מוטורס או פורד, היתרון התחרותי של טסלה וההבדלים יהיו אף גדולים יותר. רק בשבוע שעבר ערכה הנהלת פולקסוואגן ישיבת חרום בה הזהיר הרברט דיס (Herbert Diess), מנכ"ל פולקסוואגן, את הנהלת החברה הבכירה כי טסלה מייצרת היום רכבים במהירות הגדולה פי 3 מפולקסוואגן. ישיבת החירום דנה רק בטסלה כמתחרה עיקרית ולא באף יצרן אחר דבר המצביע על יתרונה התחרותי של טסלה.

ראו ציוץ של מנכ"ל פולקסוואגן הרברט דיס.הדברים נכונים ליכולות הייצור היום, עוד לפני תחילת הייצור של טסלה במפעליה המתקדמים בטקסס ובברלין, בהם הייצור יהיה מתקדם אף יותר מהמפעלים הקיימים של טסלה בקליפורניה ושנחאי.

עם תחילת עבודתם של המפעלים החדשים של טסלה, אנו מצפים שייצור הרכבים יתחיל לעלות בקצב מואץ בחודשים הבאים וכך גם רווחי החברה בשל ירידה בעלויות הייצור והתמקדות במודל Y.

טסלה רואה ביכולת הייצור שלה את יתרונה התחרותי המשמעותי ביותר בשנים הבאות, כפי שהדגיש אילון מאסק שוב ביום הסוללות.


יום הבינה המלאכותית – AI DAY

יום הבינה המלאכותית של טסלה הציג את יכולות החברה בתחום זה. טסלה מאמינה שהיא הופכת להיות לאחת מחברות הבינה המלאכותית המתקדמות ביותר בעולם, אם לא המתקדמת שבהן לפי דברי מאסק.

טסלה הציגה תחילה את יכולות הנהיגה האוטונומית שלה ומה פיתחה בתוכנה ובחומרה כדי להגיע לנהיגה אוטונומית מושלמת (דרגה 5) ובהמשך הציגה תחילת פיתוח של רובוט אנושי. ראו הדגמה של הנהיגה האוטונומית ברכב טסלה:
כדי לאפשר את הנהיגה האוטונומית פיתחה טסלה צ'יפ מיוחד וסביבו חומרה מיוחדת לרכב שתאפשר לה לקלוט תמונות משמונה מצלמות המותקנות בכל רכב ולעבד את התמונות המגיעות מהן בזמן אמיתי, דבר שאינו אפשרי עם צ'יפים קיימים של אנבידיה.
לאחרונה השלימה טסלה פיתוח מעבד וסביבו מחשב מהחזקים בעולם לאימון רשת הנוירונים שלה שיאפשר לה לקבל קטעיי ווידאו ממיליוני רכבים ולאמן בצורה כמעט אוטומטית את תוכנת הבינה המלאכותית של מערכת הנהיגה האוטונומית. המעבד הוצג ע"י מנהל המוצר ביום הבינה המלאכותית.
סביב מעבד זה בונה טסלה את ה- DOJO, המחשב החזק בעולם לאימון רשת נוירונים שהיא הבסיס לבינה מלאכותית. הכוח של המעבד פלוס היכולת לשלב מעבדים רבים במקביל בלי ירידה בביצועים בשל הממשק המהיר ביניהם, מאפשר לחברה לבנות את אחד המחשבים החזקים בעולם לאימון רשתות נוירונים לבינה מלאכותית.Tesla Announces Dojo Supercomputer: The World's Most Powerful AI Training Machine - Tesla enables 1.1 exaFLOP supercomputer with its own D1 chips for AI Training


הרובוט האנושי של טסלה

בהתבסס על כל מה שפיתחה טסלה עבור הרכב החשמלי שלה, אותו רואה טסלה כרובוט על גלגלים, מתכוונת טסלה לפתח רובוט אנושי שיוכל להחליף אנשים בעבודות "שחורות", פיזיות, ומסוכנות.

רובוט זה ילמד ויוכל לעשות למעשה כל עבודה שאנשים עושים היום. טסלה מתכוונת לבנות רובוט שאינו מסוכן אך אינטליגנטי, שיחליף את הגורם האנושי בהרבה מהעבודות המשעממות והפיזיות שרוב האנשים לא רוצים לעשות. אולי אלו הרובוטים שיקימו את התשתיות הראשונות על המאדים... טסלה מאמינה שיש לה את היכולות הטכנולוגיות לבנות רובוט כזה.

הרובוט האנושי של טסלה כפי שתואר ע"י אילון מאסק ביום הבינה המלאכותית.
לסיכום

טסלה מתקדמת במהירות להשגות חזונה – מעבר העולם לשימוש באנרגיה בת קיימא – וכל תעשיית הרכב (אולי חוץ מטויוטה) מבינה שהיא נמצאת במצב של שינוי מהיר ושיבוש טכנולוגי שישנה הכל עבור רכבים המונעים בדלק מזהם ועבור החברות המייצרות אותם.


הדרך להשגת חזון זה אינה קלה. אפילו הממשל הדמוקרטי הנוכחי בוושינגטון, שחרט על דיגלו בבחירות את המעבר לאנרגיה ירוקה כאחת ממטרותיו, ערך כנס לאחרונה בבית הלבן לדיון בתוכנית לתמיכה ברכבים חשמליים בארה"ב, אך טסלה לא הוזמנה לכנס זה. טסלה אף לא הוזכרה בכנס כלל. מי כן הוזמן? פורד, ג'נרל מוטורס וחברות אחרות שלא עושות דבר למען רכב חשמלי ואף פועלות נגדו. אין גבול לציניות ולשחיתות. הממשל בוושינגטון פעל לפי תכתיב של האיגודים המקצועיים בתעשיות הרכב הגדולות "שתורמים" כספים רבים למפלגה הדמוקרטית.


למרות זאת, טסלה מתקדמת במהירות בתחומים רבים וניראה שהפער מהמתחרים רק הולך ומתרחב. לפי מה שמסתמן היום טסלה תהיה חברת הרכב הגדולה בעולם, אחת מחברות הרובוטיקה והבינה המלאכותית הגדולות בעולם ואולי גם חברת האנרגיה הגדולה בעולם. זה יוביל להיותה החברה בעלת שווי השוק הגבוה בעולם. כך נראים הדברים היום.


להערכתי, שווי החברה יעלה מאוד בשנים הקרובות ומי שרוצה להצטרף ולרכוש את מניות טסלה, כדאי שיעשה זאת בזמן הקרוב. יש עוד דרך ארוכה ואויבים רבים בדרך להשגת כל המטרות, אך לא מוכרת לי דרך טובה יותר לעשות את עולמנו טוב יותר ובאותו הזמן להגדיל את חסכונותינו.


השקעות מוצלחות לכולם/ן!


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

106 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page