top of page
חיפוש

שוק הבינה המלאכותית מתחמם ושוק התעסוקה מתקרר

כאשר רוב האנאליסטים בעולם מרוכזים במצב המקרו כלכלי בשווקים העיקריים, מתרחשת מהפכה טכנולוגית מהעוצמתיות ביותר שידעה האנושות - מהפכת הבינה המלאכותית. בדומה למהפכת האינטרנט שהחלה ב- 1995 ושינתה דברים רבים בחיינו כולל זינוק חסר תקדים בשווקים בסוף המאה הקודמת והגדלת הפערים החברתיים, גם המהפכה הטכנולוגית הנוכחית תייצר תהליכים דומים רק בעוצמה גדולה יותר.


החברות המובילות בתחום יגדילו את כוחן, חברות חדשות יופיעו ויצמחו במהירות ורבות אחרות פשוט ייעלמו. אנחנו ננסה לזהות את החברות שיובילו תהליכים אלו.


חברות חשובות בכותרות

  • טסלה (TSLA) ענקית הרכבים החשמליים הנסחרת בשווי שוק של 814 מיליארד דולר, הורידה מחירי רכביה היוקרתיים, מודלים X/S ומנייתה נחלשה ביום שישי ב-5%.

בסדרה של התאמות מחירים, טסלה שוב הפחיתה בשבוע שעבר את מחירי הבסיס של ה-Model S ו-Model X שלה.

חשוב לציין שעם הורדת המחיר, מודל X זכאי כעת לזיכוי מס פדרלי של 7,500 דולר בשל ספי מחיר שנקבעו בחוק ל"הפחתת האינפלציה".

בנוסף, טסלה הורידה את התוספת שהלקוחות היו צרכים לשלם עבור צבעים לא סטנדרטים, וגרסאת הרף העליון המגיעה עם 3 מנועים המציעה ביצועים גבוהים זכתה להפחתות מחיר משמעותיות, ומחירה עומד כעת על 91,390 דולר.

בעקבות ההודעה ירדה מניית טסלה בכ-5% ביום שישי. לדעת המשקיעים בוולסטריט הורדת המחירים עשויה לפגוע בשולי הרווח של טסלה, למרות הפוטנציאל שתוכל למכור יותר רכבים ולהרוויח בסך הכול יותר.

  • שופיפיי (SHOP), ענקית בניית האתרים למסחר אלקטרוני, הנסחרת בשווי של 84 מיליארד דולר, חתמה על הסכם חשוב עם אמזון: "קנה עם פריים" .

בצעד דרמתי, שופיפי (SHOP), ראתה זינוק של 18.6% במנייתה בשבוע שעבר לאחר שהודיעה על ברית עם אמזון (AMZN), לשילוב שירות "קנייה עם פריים" של שופיפי בפלטפורמה שלה.


לברית בין אמזון לשופיפיי, שבמרכזה שילוב "קנה עם פריים" של אמזון יש השלכות ויתרונות מרובים עבור שני הצדדים:

עבור שופיפי היא תאפשר חווית לקוח משופרת, על ידי שילוב "קנה עם Prime", סוחרי שופיפי יוכלו לספק חווית תשלום חלקה לחברי אמזון פריים, ובכך להגביר את שיעורי ההמרה. בנוסף תג ה-Prime יכול לשפר את האמינות עבור הסוחר בחנויות שופיפיי.


לאור ההכרה הנרחבת של אמזון פריים, הברית הזאת יכולה למלא תפקיד משמעותי בשיפור האמינות והנעת המכירות. המהלך יאפשר לסוחרי שופיפיי למנף הרשת הלוגיסטית החזקה של אמזון ולהציע זמני אספקה מהירים יותר, ולשפר את חווית הלקוח הכוללת.


עבור אמזון, ההרחבה של "קנה עם פריים" בשילוב עם שופיפיי, מאפשרת לאמזון להרחיב את קהל הלקוחות של שירות "קנייה עם פריים" שלה ובכך יכולה להגדיל את כמות החברים בפריים.


  • אפל (AAPL) החברה הציבורית הגדולה בעולם הנסחרת בשווי של 3 טריליון דולר, עלתה ב-5.2% בשבוע החולף לאחר שדיווחה על אירוח כנס מתוקשר במטה החברה בקליפורניה ב-12 בספטמבר. לפי הערכות אנליסטים, החברה צפויה להכריז על אייפון 15 באירוע זה.


מה קרה בשבוע שעבר בשווקים?

שוק ההון חתם שבוע של עליות על רקע נתוני תעסוקה חלשים בשוק העבודה שהורידו את הסיכוי להעלאת ריבית ע"י הפד.

  • דו"ח התעסוקה לחודש יולי דיווח על נתונים חלשים מהצפי, כאשר שיעור האבטלה עלה מ-3.5% אל 3.8%, מהותית מעל הצפי שהיה ללא שינוי. בנוסף, דו"ח השכר הממוצע לשעת עבודה עלה במהלך החודש ב-0.2%, מתחת לצפי שעמד על עלייה חודשית של 0.3%, מה שמסמן האטה בקצב עליית השכר מחודש קודם שעמד על עלייה חודשית של 0.4%. הנתונים הללו מעידים ששוק העבודה מתחיל להתקרר על רקע העלאות הריבית האגרסיביות בשנה וחצי האחרונות מ-0.25% אל 5.50%, מה שהוביל להיפוך בעקום התשואות המרמז על מיתון קרב.

  • סקר המשרות הפתוחות לחודש יולי הצביע על 8.827 מיליון משרות פתוחות הממתינות לאיוש, מהותית מתחת לצפי שעמד על 9.465 מיליון., זוהי ירידה גדולה שנייה ברציפות, כאשר בחודש קודם נתון זה עמד על 9.165 מיליון משרות פתוחות ולפני כן על 9.616 מיליון. הסקר מצביע על התקררות בשוק העבודה האמריקאי, שכן אינפלציית שכר מושפעת מהותית משיעור המחסור בכוח אדם.

מה קורה השבוע?

  • ביום רביעי יתפרסם מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים לחודש אוגוסט כאשר הצפי עומד על ציון של 51, ירידה מהדיווח בחודש קודם שעמד על 52.3. המדד משקלל את דיווחי מנהלי הרכש הגדולים בענף השירותים כאשר ציון מעל 50 מצביע על גידול בהיקף ההזמנות, ולהיפך. מסתמן שענף השירותים האמריקאי צפוי להמשיך לצמוח, אם כי בקצב הולך וקטן, מה שצפוי להוביל לירידה בלחצים האינפלציוניים בשירותים בארה"ב.


מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.
לסיכום

שוק העבודה מתחיל להתקרר והאינפלציה יורדת וניראה בסבירות גבוהה, שהפד לא ימשיך ויעלה את הריבית בפגישתו הבאה בספטמבר או בפגישה לאחר מכן בנובמבר. זהו נתון חיובי עבור שוקי ההון, אך כמובן ששוקי ההון תלויים בגורמים נוספים והדברים עוד יכולים להשתנות. נמתין וניראה מה יהיו נתוני האינפלציה של אוגוסט שיתפרסמו בשבוע הבא ב- 10/9.


למרות ששוק מניות הבינה המלאכותית לא מראה כיוון ברור כרגע, ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום מהירות ובעלות משמעות רבה. אנחנו עוקבים ומדווחים כאן אך עיקר הדיווח יהיה למחזיקי תיק ה- AI אותו אפשר לרכוש כאן ובתיק הפרימיום אותו תוכלו לרכוש כאן (יותר על תיק הפרימיום כאן).

תיק ה- AI הוא תיק המורכב מחברות בינה מלאכותית שלדעתנו ירוויחו מאוד ממהפכת הבינה המלאכותית. מטרתנו היא לנצל בהשקעותינו את אחת מההתפתחויות הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר בהיסטוריה.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

63 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page