top of page
חיפוש

עידכון שבועי ודוחות רבעוניים השבוע - 30 בינואר 2023


מזכיר שוב, שמעתה נפרסם כאן באתר כל תחילת שבוע ביום שני, עדכון שבועי קצר ואת טבלת כל החברות המדווחות תוצאותיהן הרבעוניים באותו שבוע.


מה קרה בשבוע שעבר?

שוק המניות חתם שבוע חיובי נוסף על רקע דוחות מעודדים של חברות מובילות והמשך ירידה ב-PCE (מדד מחרי הצרכנים).

ביום חמישי התפרסם נתון התמ"ג הראשוני לרבעון הרביעי בארה"ב, והוא הראה על כלכלה חזקה מהצפוי. התמ"ג של ארה"ב גדל ב- 2.9% ברבעון הרביעי, מעבר לצפי שעמד על 2.6%.


ביום שישי פורסם מדד ה- PCE המקובל כמדד האינפלציה על הפד, כאשר הוא מנסה לבחון את רמת האינפלציה במשק. הוא רשם קצב עליה של 5%, נמוך מהצפי שעמד על 5.5%, בחישוב חודשי מדובר על עליה של 0.1%. יתר על כן, מדד ההוצאות האישיות ירד ב-0.2%.

אירועים חשובים השבוע

 • ביום רביעי צפוי הבנק המרכזי של ארה"ב להודיע על העלאת הריבית השמינית ברציפות לאורך השנה האחרונה. הצפי כעת הוא שהפד יעלה את הריבית ב-0.25% לריבית חציונית של 4.75%, הריבית הגבוהה ביותר מאז 2007, זאת על רקע האינפלציה בארה"ב שכבר רושמת ירידה 6 חודשים ברציפות. לפי איגרות החוב לשנתיים בשווקים (אחריה עוקב הפד) ריבית הפד צפויה להגיע ל-5%, משמע עוד העלאה של 0.25% מלבד ההעלאה הקרובה, ורק אז יפסיק הפד את ההעלאות הריבית. לי ניראה שזו תהיה העלאת הריבית האחרונה. מה שחשוב יותר הוא מה יאמר ג'רום פאוול לאחר פירסום הריבית.

 • ביום שישי יתפרסמו נתוני התעסוקה לחודש דצמבר, הכוללים את שיעור האבטלה והשינוי במספר המועסקים. עד כה, שוק התעסוקה נשאר עם שיעור אבטלה נמוך וגידול מחודש לחודש במשרות שנוספות למשק. הצפי לחודש דצמבר הוא ששיעור האבטלה יעמוד על 3.6% ויצטרפו למשק האמריקאי 185 אלף משרות.

 • עוד ביום שישי עתיד להתפרסם השכר הממוצע לשעת עבודה וצמיחתו בשנה האחרונה ובחודש דצמבר. לנתון זה חשיבות רבה בעקבות העובדה שהשכר הינו אחד מהגורמים להוצאות מופרזות של הצרכן שעלולות לגרום לאינפלציה הנובעת מעודף ביקושים. בחישוב שנתי השכר צפוי לרשום גדילה של 4.3%, האטה מהדיווח בחודש הקודם שם הקצב עמד על 4.6%. בחישוב חודשי מדובר על עלייה של 0.3%.

כל האירועים המשמעותיים השבוע:

רביעי 01/02/2023

 • החלטת ריבית + הצהרה - בארה"ב

 • מדד המחירים לצרכן (חודשי) - בגוש האירו

 • שיעור האבטלה (חודשי) - בגוש האירו

חמישי 02/02/2023

 • החלטת ריבית - בריטניה

 • החלטת ריבית - גוש האירו

 • תביעות ראשוניות לדמי אבטלה - ארה"ב

שישי 03/02/2023

 • שיעור אבטלה - ארה"ב

 • ממוצע שכר שעתי - ארה"ב

מניות מדווחות השבוע

אלו החברות המדווחות השבוע. בין המדווחות: פייזר (PFE) ביום שלישי, מטה (META) ביום רביעי, אמזון, אפל ואלפביית ביום חמישי לאחר המסחר.מניות שדיווחו בשבוע שעבר

 • מניית טסלה (TSLA)ראו סקירה מקיפה של דוחותיה במאמר שפרסמנו אתמול כאן.

 • מיקרוסופט (MSFT) פרסמה דוחות מאכזבים במעט גם בשורת הרווח וגם בשורת ההכנסות, אך ציינה שהיא הולכת להכניס את טכנולוגיית הבינה המלאכותית של OpenAI בכל מוצריה, דבר שמיתן את הירידות במניה.

 • אינטל (INTC) ירדה ב-6% לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון הרביעי וסגרה בירידה שבועית של 4%, זאת לאחר שהחברה החמיצה את תחזיות האנליסטים הן בשורה התחתונה והן בשורה העליונה. החברה גם הורידה באגרסיביות את התחזית שלה לרבעון הראשון של שנת 2023. ניראה שאינטל נהפכת ל"נוקיה" של תעשיית השבבים.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


עקבו אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים על בסיס יומי.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.


51 צפיות0 תגובות

Commentaires


bottom of page