top of page
חיפוש

סולראדג' - דוחות הרבעון השלישי

סולאראדג' היא יצרנית של מערכות טכנולוגיות שמיועדות לניטור, מיצוי ואופטימיזציה של אנרגיה סולארית, וכן פועלת בתחומים משיקים אליהם כמו סוללות ומערכות הינע לרכב חשמלי, אליהם נכנסה באמצעות רכישות שביצעה בשנים האחרונות.

החברה פרסמה ביום שני בערב (2.11.2020) את דוחותיה לרבעון השלישי 2020 ועקפה בפער עצום את תחזית הרווח אולם החמיצה את תחזית ההכנסות. בנוסף, החברה צופה להכנסות של 355 מיליון דולר ברבעון הרביעי , מאכזב ונמוך ב-9% מממוצע תחזיות האנליסטים וכניראה בשל כך צנחה אתמול המניה בכמעט 23%.

דוחות הרבעון השלישי

ברבעון השלישי, הכנסותיה היו נמוכות מתחזיות האנליסטים אך נמצאו בטווח התחזית שהחברה מסרה בעבר: הן הסתכמו בכ-338 מיליון דולר, כצפוי ירידה של 17.6% ביחס לרבעון המקביל בשל השפעותיה השליליות של מגפת הקורונה, אך צמיחה מתונה בהשוואה לרבעון הקודם.לעומת זאת, בשורת הרווח סולאראדג' עקפה משמעותית את תחזיות האנליסטים כשהציגה רווח נקי מתואם Non-GAAP של 1.21 דולר למניה, בעוד שבשוק ציפו ל-82 סנט בלבד. כאמור הנפילה במניה הגיעה ככל הנראה בשל אכזבה מהתחזית לרבעון הרביעי: החברה צופה בו הכנסות של 345-365 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים לכ-390 מיליון דולר. גם במקרה זה מדובר על ירידה בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שבו ההכנסות הסתכמו ב-418 מיליון דולר."נספק מערכות הנעה חשמליות ליצרן רכב גדול"


בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, הכנסות החברה צמחו ב-9.3% לרמה של כ-1.1 מיליארד דולר, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות צמח ב-30.8% ל-123 מיליון דולר ועל בסיס Non-GAAP נרשם רווח נקי של כ-169 מיליון דולר, לעומת כ-146 מיליון דולר בתקופה המקבילה של שנת 2019.

מתחילת השנה סולאראדג' ייצרה תזרים חיובי של 195 מיליון דולר מפעילות שוטפת, גידול של 11.1% לעומת התקופה המקבילה. בסיום הרבעון היו לחברה בקופה מזומנים והשקעות בהיקף של 1.2 מיליארד דולר, לאחר שהשלימה הנפקת אג"ח להמרה בריבית של 0% וגייסה מ-618 מיליון דולר נטו (לאחר הוצאות).

"תוצאות הרבעון השלישי מציגות גידול משמעותי באירופה, למרות ההאטה הכלכלית שנגרמה כתוצאה מהקורונה" אמר צבי לנדאו, מנכ"ל סולאראדג'. "מכירות חטיבת הסולאר מחוץ לארה"ב הגיעו לשיא של כל הזמנים, בעוד שהשוק האמריקאי מראה סימני חזרה לקצב ההתקנות שלפני המגפה."

"בתחומי העיסוק החדשים, צוות הרכב החשמלי שלנו נערך לאספקת הזמנה משמעותית של מערכות הנעה חשמליות, שישמשו בהרכבת רכבים חשמליים של יצרן רכב גדול ברבעון הרביעי. בנוסף להמשך ייצור המזומן מפעילות שוטפת", הוסיף לנדו, "גייסנו ברבעון השלישי 618 מיליון דולר, בניכוי הוצאות, בהנפקת חוב המיר אשר ישמש אותנו להמשך צמיחה אורגנית ולא אורגנית בעתיד".

יתרות המזומנים של סולאראדג':התחזית לרבעון הרביעי מצביעה על כך שהכנסות החברה יצמחו השנה בשיעור חד-ספרתי נמוך, לעומת יותר מ-50% בשנת 2019. האם הכול באשמת הקורונה? סמנכ"ל הכספים רונן פייר מסביר בשיחה עם "גלובס" כי "זה חד-משמעית הקורונה, והשפעה מסוימת של תקנות מס בארה"ב. מי שמתקין בארה"ב מערכת סולארית מקבל החזר מס - ב-2019 שהיה בשיעור של 30%, ומ-2020 ירד ל-26%, אבל מי שקנה ב-2019 היה יכול ליהנות מההחזר גם אם התקין ב-2020, ולכן מכירות הרבעון האחרון בשנה שעברה כללו מכירות שלכאורה היו שייכות ל-2020".


יש כבר ראות ל-2021? מה הצפי?

רונן פייר: "השאלה הגדולה היא איך תתנהג הקורונה מבחינת הסגרים וכדומה. אנו רואים שיפור בהתקנות הביתיות באירופה וגם בארה"ב, וההנחה היא שהמגמה תמשיך להתרחב לתוך 2021. איפה שרואים האטה זה בהתקנות המסחריות, הגדולות יותר, כנראה בגלל מגבלות או קושי כלכלי של ארגונים. כחברה, אנחנו אמורים לחזור לגידול, אבל זה מאוד תלוי בקורונה".

למי אתם מחזיקים אצבעות בבחירות בארה"ב: לביידן או לטראמפ?

רונן פייר: "יש פה שתי קצוות. אם טראמפ ינצח, ההנחה היא שהוא פחות אוהב סולאר, והטבת המס תרד ב-2021 ל-22% ותיעלם בסוף 2022, כך שייתכן ש-2021 תהיה שנה חזקה בארה"ב כי מי שיספיק להתקין יזכה בהטבה. מצד שני, ההנחה היא שאם ביידן ייבחר הוא יחזיר את ההטבה ל-30%. אז אני ל א יודע מי ייבחר, אבל אם זה יהיה טראמפ כנראה 2021 תהיה מאוד חזקה עבורנו, 2022 תהיה נפילה ו-2023 חזרה לצמיחה, כי עדיין משתלם לשים מערכת סולארית גם ללא ההטבה; ואם ביידן ייבחר, מניחים צמיחה ב-2021 והמשך צמיחה ב-2022, אך לא בשיעור חד-פעמי חד".

מה התכנון לכסף שגייסתם?

"גייסנו כדי לרכוש חברות. קצב הגידול שלנו מאוד מהיר, בשנים בלי קורונה, אבל אנו רוצים להיות חברה מובילה בשוק המרת האנרגיה החכמה, ולכן נרצה לרכוש חברות. ההשפעה הכלכלית של הקורונה עוד תבוא מתישהו לידי ביטוי, לא הגיוני שהעולם לא יושפע, ואנו מניחים שיהיה פחות כסף בשוק ההון וההזדמנויות יגדלו במצב של סטרס כלכלי. כרגע המכפילים עוד לא ירדו. התחומים שבהם נסתכל על רכישות הם רכב חשמלי, אחסון אנרגיה ותוכנה לניהול רשתות חשמל".

בהקשר של הרכב החשמלי, סולאראדג' רכשה בעבר חברה איטלקית וברבעון הרביעי היא כבר צופה לספק 100-200 מערכות לרכבים ליצרן רכב חשמלי מוכר, ולדברי פייר זוהי אבן דרך חשובה.


המניה טסה מתחילת השנה ונחלשה בשבועות האחרונים.

רונן פייר: "אנו מנהלים את החברה ולא את המניה. מה שקרה לנו דומה לסגמנט הסולאר: כשהתחילו לחשוב שביידן עשוי לנצח, כל מניות האנרגיה הנקייה עלו בקצב מהיר. בשבוע וחצי האחרונים דובר על המדינות המתנדנדות בארה"ב והמניות ירדו. אתמול (יום ב') הייתה השפעת פרסום הדוחות שלנו, אבל בסופו של יום רוב התנודות במניה הן מהציפייה לבחירות בארה"ב".

לסיכום


סולאראדג' היא חברה טובה עם הנהלה טובה שנפגעה ממגפת הקורונה וכניראה תמשיך להפגע גם ברבעון הבא בשל הצורך בהתקנות של מוצרים פיזיים בבתים ובמבנים. שלא כמו רוב החברות האחרות בתיק הפרימיום שמרוויחות ממשבר הקורונה ומוכרות בעיקר מוצרים לא מוחשיים כמו תוכנה או שירותי תוכנה, סולאראדג' מוכרת התקנות ומערכות פיזיות שהריחוק החברתי והבידוד מגבילות אותן ולכן מכירותיה נפגעות.

בנוסף לסולאראדג' יש תחרות. עד הרבעונים האחרונים ניראה היה שהחברה גדלה מהר בהרבה מהתחרות, אך לא בטוח שזה עדיין תקף. למשל, שורת המכירות של סולאראדג' נופלת מזו שהציגה מתחרתה Enphase שצמחה ב-42% ברבעון השלישי של 2020 בהשוואה לשני וירדה ב-1% לעומת הרבעון המקביל ב-2019.

האם כדאי להגדיל את ההחזקה במניות החברה?

במחירים הנוכחיים לא נבצע שינויים בתיק הפרימיום בהתייחס לסולאראדג'. כל עוד לא נמצא פתרון למגפת הקורונה סולאראדג' לא תפגין צמיחה חזקה ולכן לא כדאי כרגע להגדיל את ההחזקה במניות החברה כאשר מחיר המניה בסביבות ה 200 דולר.

אם מחיר המניה ירד לרמות אטרקטיביות של 180 דולר ומטה, נשקול הגדלת ההחזקה במניות החברה.

במאמר זה אנחנו משתפים אתכם בשיקולינו בביצוע השקעות, אך אין זה יעוץ ועל כל אחד לבצע את בדיקותיו ובירוריו ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו.

השקעות מוצלחות לכולם!


145 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page