top of page
חיפוש

מדד האינפלציה יפורסם השבוע ועונת הדוחות מתחילה


מה קרה בשווקים בשבוע שעבר?

שוק ההון חתם שבוע שלילי על רקע ירידה בשיעור האבטלה ודו"ח תעסוקה חיובי מאוד בארה"ב של ADP אשר העלו את הסבירות להעלאות ריבית בעתיד הקרוב.

מה קרה בשבוע שעבר?

  • דו"ח התעסוקה לחודש יוני שהתפרסם ביום שישי הראה ששיעור האבטלה ירד מ-3.7% אל 3.6%, בהתאם לצפי. כמו כן, השכר הממוצע לשעת עבודה עלה ב-0.4%, מעבר לצפי של 0.3%. השינוי במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי הראה שנוספו 209 א' משרות חדשות, מתחת לצפי של 225 אלף משרות חדשות. דו"ח התעסוקה הראה שהמשק האמריקאי ממשיך להיות הדוק ועוצמתי. הדבר עלול להשפיע על החלטת הפד ב-26 ביולי כאשר השוק העלה את הסבירות להעלאת ריבית.

  • דו"ח מדד התעסוקה של ADP לחודש יוני הראה שבחודש האחרון נוספו 497 אלף עובדים חדשים למשק, משמעותית מעל לצפי שעמד על תוספת של 228 אלף עובדים חדשים, ומהותית מעל לדיווח חודש קודם שעמד על תוספת של 267 אלף עובדים חדשים.

מה קורה השבוע?

  • ביום רביעי יפורסם מדד המחירים לצרכן (CPI) לחודש יוני כאשר הצפי הינו אינפלציה שנתית של 3.1%, נפילה מדיווח חודש שעמד על 4%. מדד המחירים לצרכן הינו הלכה למעשה מדד האינפלציה, כאשר הנפילה באינפלציה עלולה לבטל את תוכניות העלאות הריבית של הפד. הסיבה: הגעת הריבית הפדרלית ל-5.25%, שהיא משמעותית מעל האינפלציה שכעת תרד ל- 3.1%.

  • ביום רביעי יתפרסם מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן לחודש יוני כאשר הצפי הינו אינפלציה שנתית של 5%, ירידה מדיווח חודש קודם שעמד על 5.3%. המדד משקלל את השינוי במחירי הסחורות והשירותים, למעט מזון, אנרגיה, אלכוהול וטבק. מדד הליבה ממשיך להיות דביק בעיקר מצד מגזר השירותים שמקבל משקל הרבה יותר גדול בו מהמדד הכולל (CPI).


  • ביום חמישי יפורסם מדד המחירים ליצרן לחודש יוני כאשר הצפי הינו אינפלציה שנתית של 0.4%, ירידה מהותית מדיווח בחודש קודם שעמד על 1.1%. מדד המחירים ליצרן נותן איתות לגבי האינפלציה העתידית כאשר יצרנים מזמינים מוצרים, והשינוי במחירים לצרכנים מושלך על הצרכנים חצי שנה לאחר מכן בממוצע.

חברות חשובות בכותרות

  • ריביאן (RIVN) יצרנית רכבים חשמליים הנסחרת בשווי של 23.2 מיליארד דולר, עלתה ב-48.3% בשבוע החולף לאחר שפרסמה דו"ח מסירות רכבים שהיה טוב מהצפוי והראה שהחברה בדרך לספק 50,000 רכבים השנה. בתגובה מנית החברה אף קיבלה העלאות מחיר יעד ממספר אנליסטים.


  • טסלה (TSLA) ענקית רכבים חשמליים הנסחרת בשווי של 860 מיליארד דולר, עלתה ב-4.8% בשבוע החולף לאחר שדיווחה על כמות מסירות רכבים גבוהה מהצפוי. המסירות עלו ב-83% ביחס לרבעון מקביל אשתקד.

  • מטא (META) ענקית הרשתות החברתיות הנסחרת בשווי של 744.6 מיליארד דולר, עלתה ב-1.2% בשבוע החולף לאחר שהשיקה את פלטפורמת Threads שנועדה להתחרות בטוויטר. בתוך 3 ימים הפלטפורמה הוסיפה 70 מיליון משתמשים חדשים.


מניות מדווחות השבוע

ראו בטבלה למטה את החברות מדווחות השבוע.
לסיכום

לפי הנתונים הכלכליים כרגע, לא ניראה שהעלאת הריבית מאוד מכבידה על הפעילות הכלכלית, אך בטווח הארוך הדבר פשוט לא יתכן ואנחנו ניראה את תוצאות עליית הריבית בעוד כמה חודשים. עד כמה הריבית הגבוהה תפגע בצרכנים, בעסקים ובכלל בכלכלה, קשה לדעת.

ההתפתחויות המהירות בתחום הבינה המלאכותית תביא להתייעלות ועליה בפריון שעשויה לבטל חלק מהשפעת הריבית הגבוהה.


לאור התפתחויות מועצות אלו של טכנולוגיות הבינה המלאכותית, השקנו השבוע את תיק ה- AI המורכב מחברות, שלדעתנו, יצמחו וירוויחו ממהפכת הבינה המלאכותית בשנתיים הקרובות משמעותית יותר מחברה ממוצעת במדד ה- S&P500.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

53 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page