top of page
חיפוש

מאסק: "טסלה תהיה שווה 25 טריליון דולר"


פגישת בעלי המניות של טסלה

פגישת בעלי המניות של טסלה התרחשה ביום חמישי שעבר. שתי ההחלטות שעמדו להצבעת בעלי המניות אושרו ברוב גדול:

1)     אישור מחדש של תוכנית הפיצויים למנכ"ל, אילון מאסק, שכבר עברה ואושרה ע"י בעלי המניות ב- 2018 אך בוטלה לאחרונה ע"י בית המשפט בדלוור.

2)     אישור מעבר החברה לטקסס.


ההנחה שלנו הייתה ששתי ההחלטות יאושרו אך עתה לאחר שאושרו בפועל, בעלי המניות יוכלו להרגע וכך גם המנכ"ל, אילון מאסק, שיוכל להתמקד בהשגת היעדים השאפתניים של החברה. מניית החברה עלתה לאחר אישור ההחלטות.

 

אילון מאסק שנאם בפגישת בעלי המניות, דיבר על ההישגים והתוכניות העתידיות של החברה. הוא דיבר בהרחבה על טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית של טסלה ועל הרובוט האנושי – שניקרא אופטימוס.

 

להלן הנקודות העיקריות מהנאום:

·        טסלה מתקדמת מאוד בטכנולוגיית הנהיגה האוטונומית ואפשר לראות שההתקדמות היא אקספוננציאלית כך שבקרוב פיתוח התוכנה יושלם.

·        מאסק בטוח שרכבי הנהיגה האוטונומית של טסלה יהיו בטוחים יותר מרכבים שנהוגים על ידי בני אדם.

·        טסלה מתכננת לשחרר אפליקציה להפעלת הרובוטקסי (שירות מוניות אוטונומיות) שתאפשר לבעלי רכבי טסלה להוסיף את רכביהם לשירות הרובוטקסי או להורידם מהשירות בלחיצת כפתור.

·        טסלה מפתחת רובוט אנושי בשם אופטימוס.  

·        אילון מאסק מאמין שרובוטי אופטימוס יהיו שימושיים יותר מבני אדם כמעט בכל תחום ושיהיו בעולם יותר רובוטי אופטימוס מאשר בני אדם.

·        לטסלה יש יתרון משמעותי על חברות סטארטאפ וחברות אחרות שמפתחות רובוטים אנושיים, מכיוון שטסלה מתכננת ומייצרת את כל החלקים עבור האופטימוס בעצמה, יש לה יכולת פיתוח תוכנת בינה מלאכותית, ניסיון וידע רב בייצור.

·        אילון מאסק מאמין שהנהיגה האוטונומית יכולה להעלות  את השווי של טסלה ל- 5 טריליון דולר (לפי המודל של ARK INVEST) ושהאופטימוס יכול להעלות את שווי השוק של טסלה בעד כ- 25 טריליון דולר.

·        טסלה עובדת על סוללה חדשה בשם Mega Pack, שתהיה מסוגלת לאחסן כמות גדולה יותר של אנרגיה עבור חברות חשמל מהסוללה הנוכחית.


מאסק הדגיש את החזון הנועז והעתיד הגדול של טסלה. הוא מאמין שטסלה יכולה לשנות את העולם לטובה באמצעות הטכנולוגיות החדשניות האלה, ומאמין ששוויה יהיה הגדול בעולם.


כאן אפשר לראות את עיקרי הדברים מנאומו של אילון מאסק: 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

·        ביום רביעי פורסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן (שנתי) לחודש מאי, שהראה על עלייה של 3.3%, נמוך מהציפיות שעמדו על 3.4% ומהנתון הקודם שעמד על 3.4%. מדד זה משקף את השינויים במחירים של סל המוצרים והשירותים לצרכנים ומהווה אינדיקטור מרכזי להערכת האינפלציה במשק האמריקאי. הירידה במדד מצביעה על התמתנות בלחצי האינפלציה, דבר שיכול להקל על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית, כמו הורדת הריבית, במטרה לתמוך בצמיחה הכלכלית. חשיפת הנתון גרמה לזינוק בשווקים היות והמשקיעים ציפו להקלה מוניטרית מצד הפד.

 

·        ביום רביעי פורסמה בארה"ב החלטת הריבית, שהראתה כי הבנק הפדרלי השאיר את הריבית ללא שינוי בטווח של 5.25%-5.5%, בהתאם לציפיות שעמדו על 5.5%. הדוט פלוט של הפד מרמז על הורדת ריבית אחת בלבד השנה, בניגוד לשלוש הורדות שצפו במרץ. תחזיות הבנק כוללות ירידה בריבית הפד ל-5.1% ב-2024 כדי להגיע ל-4.1% ב-2025 עם ארבע הורדות ריבית נוספות. התחזיות הכלכליות של הפד מצביעות על אינפלציה שנתית של 2.8% השנה, שתתקרר ל-2.3% ב-2025 ול-2.0% ב-2026, שיעור האבטלה צפוי להישאר 4.0% ב-2024, לעלות ל-4.2% ב-2025 ולרדת חזרה ל-4.1% ב-2026. תחזיות הצמיחה הכלכלית נשארו ללא שינוי, עם צפי לצמיחה בתוצר של 2.1% השנה ו-2.0% ב-2025. מיד לאחר ההודעה, השוק העריך סיכוי של 71% להתחלת הורדת ריבית במפגש הפד בספטמבר.

 

·        ביום חמישי פורסם בארה"ב מדד המחירים ליצרן (שנתי) לחודש מאי, שהראה על עלייה של 2.2%, נמוך מהציפיות שעמדו על 2.5% ומהנתון הקודם שעמד על 2.3%. מדד זה משקף את השינויים במחירים של מוצרים ושירותים ברמת היצרן ומהווה אינדיקטור חשוב ללחצי האינפלציה בשרשרת האספקה. ההתמתנות בעליית המדד מצביעה על הקלה בלחצי המחירים על היצרנים, דבר שיכול להוריד את הלחצים האינפלציוניים ולהשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית, כמו הורדת הריבית. חשיפת הנתון גרמה לזינוק בשווקים היות והמשקיעים רואים בכך עוד תמריץ להקלה מוניטרית מצד הפדרל ריזרב, אשר עשוי לנקוט בצעדים נוספים לתמיכה בכלכלה בעקבות הירידה בלחצי האינפלציה.

 

אירועים חשובים השבוע 

·        ביום שלישי בשעה 15:30 שעון ישראל, צפוי להתפרסם בארה"ב נתון המכירות הקמעונאיות לחודש מאי. הצפי הוא לעלייה חודשית של 0.3%, זאת לאחר שהנתון הקודם עמד על 0.0%. כמו כן, הנתון השנתי למכירות הקמעונאיות לחודש מאי, שפורסם קודם לכן, עמד על עלייה של 3.04%. מדד זה משקף את השינויים בהוצאות הצרכנים על מוצרים ושירותים ומהווה אינדיקטור חשוב לבריאות הכלכלה האמריקאית. עלייה במכירות הקמעונאיות מצביעה על גידול בביקוש הצרכני, דבר המעיד על ביטחון כלכלי גובר בקרב הצרכנים ויכול לתמוך בצמיחה הכלכלית. המשמעות היא שהמשך גידול במכירות הקמעונאיות עשוי לחזק את שוק העבודה, להגדיל את ההכנסות ולשפר את רמת החיים. הנתון החיובי עשוי גם להשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית, כמו התאמות בריבית, במטרה לתמוך בצמיחה הכלכלית.

 

·        ביום שישי בשעה 16:45 שעון ישראל, צפוי להתפרסם בארה"ב מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור לחודש יוני. הצפי הוא לירידה קלה לרמה של 51.0 נקודות, לעומת הנתון הקודם שעמד על 51.3 נקודות. מדד זה משקף את פעילות המנהלים במגזר הייצור ומהווה אינדיקטור חשוב לבריאות הכלכלית של המגזר היצרני. ירידה במדד, אם כי עדיין מעל רף ה-50 נקודות, מצביעה על התרחבות בקצב איטי יותר בפעילות הייצור, דבר שעשוי להוות סימן להאטה בביקוש למוצרים ובפעילות התעשייתית. המשמעות היא שהמשך הירידה במדד עלול להשפיע על תחזיות הצמיחה הכלכלית, להפחית את רמת ההשקעות ולהכביד על שוק העבודה במגזר הייצור. הנתון עשוי גם להשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית, כמו התאמות ריבית או צעדים נוספים לתמיכה בפעילות הכלכלית, במטרה לשמור על צמיחה יציבה.

 

חברות חשובות בכותרות  

·        מניית אפל (AAPL), הנסחרת לפי שווי של 3.28 טריליון דולר, עלתה בשבוע החולף ב-7.8% לאחר שהחברה הכריזה על מערכת ההפעלה iOS 18, Apple Intelligence, ושותפות עם OpenAI בכנס המפתחים השנתי שלה (WWDC). ההכרזה כללה את iOS 18, שתשולב בה מאפייני אינטליגנציה מלאכותית, ושותפות עם OpenAI לשילוב ChatGPT במערכת ההפעלה מאוחר יותר השנה. המניה זינקה לשיא של כל הזמנים בעקבות החדשות כאשר אנליסטים ב-JPMorgan וב-Wedbush ציינו כי ההכרזות מגבירות את הסבירות לשדרוג מואץ של מכשירי האייפון, במיוחד עם השקת ה-iPhone 16 והעדכון של iOS 18. האסטרטגיה של אפל ליישום AI עשויה להוביל לצמיחה מואצת במכירות ולהגביר את השדרוגים למכשירים חדשים ע"י לקוחות אפל.

 

·        מניית ברודקום (AVGO), ענקית השבבים הנסחרת לפי שווי של 807 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-22.6% לאחר שהחברה פרסמה תוצאות רבעון שהיו מעל הציפיות והכריזה על פיצול מניות ביחס של 10 ל-1. הרווח היה $10.96 למניה, מעל הצפי של $10.84 למניה, וההכנסות היו $12.49 מיליארד דולר, מעל הצפי של $12.1 מיליארד דולר. התחזית לשנה המלאה של 2024 היא הכנסות של $51 מיליארד דולר, מעל הצפי של $50 מיליארד דולר. החברה דיווחה על גידול של 43% בהכנסות משנה לשנה, בעיקר בזכות הביקוש החזק לשבבים הקשורים ל-AI ולרכישת VMware. ההכנסות ממגזר התוכנה היו $5.29 מיליארד דולר, מעל הצפי של $4.6 מיליארד דולר, וההכנסות ממגזר השבבים היו $7.2 מיליארד דולר, בהתאם לצפי, עם הכנסות משבבי AI שהגיעו ל-$3.1 מיליארד דולר, גידול של 280% משנה לשנה. המנכ"ל, הוק טאן, ציין כי "הכנסות התשתית הואצו ככל שיותר ארגונים אימצו את ערכת התוכנה של VMware לבניית מערכות מחשוב ענן." התחזית לשנת 2024 כוללת גם גידול של 40% בהכנסות ממגזר הרשתות, ותחזית להכנסות של לפחות 11 מיליארד דולר משבבי AI.

 

·        מניית אורקל (ORCL), ענקית הטכנולוגיה הנסחרת לפי שווי של 384.3 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-9.8% לאחר שהחברה פרסמה את תוצאות הרבעון והודיעה על עסקה משמעותית עם OpenAI, הממקמת אותה מחדש בשוק ה-AI התוסס. הרווח היה $1.67 למניה, מתחת לצפי של $1.70 למניה, וההכנסות היו $12.4 מיליארד, מתחת לצפי של $12.5 מיליארד. התחזית לשנה הפיסקלית 2024 היא לצמיחה דו-ספרתית גבוהה בהכנסות, מעל הצפי של קרוב ל-9%. אורקל הודיעה על 30 חוזים בתחום ה-AI ברבעון מאי בשווי $12.5 מיליארד, כולל עסקה עם OpenAI, מפתחת ChatGPT. מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, ציין כי "הביקוש לאינפרה של אורקל הוא בלתי מוגבל." העסקה עם OpenAI מספקת לאורקל דריסת רגל משמעותית בתחום ומוסיפה לשיתוף פעולה עם ענקי טכנולוגיה אחרים כמו מיקרוסופט וגוגל, מה שמאפשר ללקוחות גישה לשירותי בסיס הנתונים של אורקל במרכזי הנתונים שלהם.

 

 ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 18/6/2024)

 

ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 4,210,641 $ (עליה מ- 3,906,449  $ לפני שבוע).

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 42.84%.

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $220,973 (מ- $203,861  לפני שבוע).

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 85.12%

ס"ה עלה תיק ה AI ב- 120.79% תוך 11 חודשים מהשקתו.

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.

 

 

לסיכום

טסלה מעריכה שתשלים ותשיק את תוכנת ה- AI שלה לנהיגה אוטונומית יחד עם שירות הרובוטקסי, בשנתיים הקרובות. במקרה כזה אילון מאסק מעריך שערכה של טסלה יכול לעלות לכ- 5 טריליון דולר עד 2029. יחד עם השלמת הרובוט האנושי ותחילת שיווקו, שווי החברה יכול להגיע ל- 25 – 30 טריליון דולר, זאת לפי אילון מאסק. ערך זה גדול פי 10 משווי החברה הגדולה ביותר בשוק היום, מיקרוסופט. כמובן שגם מיקרוסופט יכולה לעלות בערכה בשנים הבאות אך עדיין זו הערכה קצת קיצונית.


שוק ה- AI רותח וחברות הבינה המלאכותית מזנקות לשיאים חדשים. יחד עם זאת, צריך לזכור שאנחנו רק בתחילת הדרך.

אפל, שרק הכריזה על שילוב של יכולות בינה המלאכותית במכשיריה בעוד כמה חודשים, זינקה לשיאים חדשים. הדבר יגרום לדעתי, לשידרוג אייפונים מסיבי ע"י לקוחות אפל כי יכולות ה- AI עובדים רק על דגמי אייפון חדשים (15 פרו ומעלה).


ברודקום שמפתחת שבבי AI העלתה את תחזיותיה להכנסות של לפחות 11 מיליארד דולר משבבי AI וזינקה לאחר דוחותיה ב- 14%. כולם חותמים הסכמים עם OPENAI ורוכשים חומרה לשנים קדימה מאנבידיה. נצטרך להמשיך לעקוב אחרי מהפכת הבינה המלאכותית ולראות כיצד תתפתח אך אין ספק שזו מהפכה טכנולוגית מהגדולות שידעה האנושות.

 

השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

77 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page