top of page
חיפוש

לאיזה כיוון ינוע השוק לאחר דוחות אנבידיה היום?

כללי

בשבוע שעבר שוק ההון חתם שבוע שלילי לאחר ששוב פורסמו בארה"ב נתוני מאקרו שהיו טובים מהצפוי, יחד עם גישה ניצית יחסית של הפד. הפרוטוקולים שפורסמו בשבוע שעבר הראו שרוב חברי הפד רואים סיכוני אינפלציה "משמעותיים" והם עלולים לדרוש הידוק מוניטרי נוסף, או במילים אחרות, העלאת ריבית נוספת. פרוטוקולים אלו דחפו לעליית הריבית ל-10 שנים בארה"ב ל-4.27%, שיא של 15 שנה.


עליית הריביות היוותה שוב משקולת על שוקי המניות ובמיוחד על מניות הטכנולוגיה (הנאסד"ק 1.2%-). כתוצאה מכך, שוק ההון ירד כי דו"חות המאקרו החיוביים העידו שהכלכלה האמריקאית הרבה יותר חסונה מתחזיות הכלכלנים, ועלו הסיכויים להעלאת ריבית נוספת.

צריך להבין שהמשמעות של עליית הריבית למניות הטכנולוגיה היא שלילית מאחר וחלק גדול מהערך של מניות הטכנולוגיות מבוסס על ערך עתידי של החברות בהנחת שיעור צמיחה גבוה. כאשר הריבית עולה, הערך הנוכחי (הערך המהוון) של ההכנסות העתידיות יורד וכך גם יורד ערכן של חברות הצמיחה לפי חישובי המשקיעים.


מי שנהנה משערי הריבית הגבוהים היה הדולר שהתחזק מול רוב המטבעות, כולל מול השקל, ל-3.80.


מה קרה בשבוע שעבר?

  • דו"ח המכירות הקמעונאיות לחודש יולי הצביע על גידול חודשי של 0.7% בפעילות הקמעונאית, משמעותית מעל לתחזיות. בנוסף לכך, מדד הליבה (ללא מכוניות) של מכירות קמעונאיות לחודש יולי הצביע על גידול חודשי של 1% בפעילות הקמעונאית, משמעותית מעבר לתחזית שעמדה על קיטון חודשי של 0.3%. הנתון מעיד כי על אף העלאות הריבית, הכלכלה האמריקאית ממשיכה לצרוך בקצב הולך וגובר ומשמעותית מעבר לתחזיות, כאשר הצריכה הפרטית מובילה את רמת ההוצאות.


מה קורה השבוע?

  • ביום שלישי יתפרסם (פורסם אתמול) דו"ח מכירות בתים קיימים לחודש יולי כאשר הצפי עומד על 4.15 מיליון בתים יד2 שנמכרו בחודש יולי. משמעותו של מדד זה בא מהיותו אינדיקטור הדיור הראשון שמתפרסם. מכירת דירות מלמדת על השפעה חיובית קרובה על הפעילות הכלכלית הצפויה במדינה מכיוון שרוב הפעילות הכלכלית בשוק הנדל"ן הינה דירות יד2.

חברות חשובות בכותרות

  • אנבידיה (NVDA) חברת השבבים הגדולה בעולם הנסחרת בשווי של 1.1 טריליון דולר, עלתה בשבוע החולף ב-7% לאחר שקיבלה מספר שדרוגים והעלאות מחירי יעד לפני פרסום תוצאותיה לרבעון השני של 2023 ביום רביעי (היום) השבוע לאחר המסחר. למעשה, אנבידיה לא מצליחה לעמוד בביקושים הגבוהים למוצריה (GPU בקונפיגורציות השונות) שזינקו לממדים חסרי תקדים. כל מי שרוצה לבנות שרתים לאימון מודלים של בינה מלאכותית או להרצת אפליקציות בינה מלאכותית שונות, חייב את רכיבי ה- GPU של אנבידיה שהיא מונופול בתחום זה. כרגע ניראה שאין מתחרים משמעותיים בתחום.

דוחות אנבידיה הם הדוחות החשובים ביותר השנה שיכתיבו את כיוון כל סקטור ה- AI ואולי אף את כיוון השוק הטכנולוגי כולו.


  • טסלה (TSLA) חברת הרכבים החשמליים הנסחרת בשווי של 675.2 מיליארד דולר, ירדה בשבוע החולף ב-8.5% לאחר שהורידה את מחירי הרכבים שלה בסין, הפעם על דגמי S ו- X. ההנחות במחיר עמדו על עד $10,000. ההורדה הובילה להערכה של אנאליסטים לפגיעה נוספת בשולי הרווח של החברה. שולי הרווח הגולמי נפלו מ-25% ל-18.2% בשנה האחרונה. הסיבה להורדות המחיר היא שטסלה פחות מתעניינת בטווח הקצר, ורוצה להמשיך בייצור מקסימאלי גם בסין למרות המשבר הכלכלי שם. להמשך הייצור בתפוקה מלאה יתרונות רבים בטווח הארוך וטסלה מנצלת את מעמדה כחברה הריווחית ביותר בתחום הרכבים החשמליים.

  • אפל (AAPL) החברה הציבורית הגדולה בעולם הנסחרת בשווי של 2.7 טריליון דולר, ירדה ב-2% בשבוע החולף למרות שדווח שהחברה החלה בייצור המוני של האייפון 15 בהודו לראשונה. המהלך מסמן את השינוי האסטרטגי של אפל, במטרה לקצר את זמני המשלוח של אייפונים ללקוחות בעולם המערבי כאשר עד היום כמעט כל האייפונים יוצרו בסין. בנוסף, חשוב לאפל להפחית את התלות במשטר הסיני שידוע במדיניותו הנוקשה כלפי חברות גדולות.


מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.לסיכום

ההנחה היא שמניות חברות הטכנולוגיה יעלו משמעותית עוד, כאשר הריבית תתחיל לרדת או לפחות כאשר ירמוז הפד שהוא מתכוון להוריד את הריבית. הפד יעשה זאת רק כאשר הכלכלה תתקרר והנתונים יהיו פחות "טובים".


סיבה נוספת לראלי במניות הטכנולוגיה יכולה להגיע מדוחות מצויינים של חברת אנבידיה היום. חברת הטכנולוגיה אנבידיה, הנחשבת למובילה ולמונופול בתחום תשתיות הבינה המלאכותית, מפרסמת דוחותיה היום לאחר המסחר. דוחות מצויינים יכולים להעלות מאוד את מניית אנבידיה ואף להעלות את כל סקטור ה- AI. לחילופין, חברות ה- AI יכולות לרדת משמעותית במיקרה של אכזבה מדוחות אנבידיה או מהצפי שלה לרבעונים הבאים.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום , תיק הצמיחה ולתיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

57 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page