top of page
חיפוש

טסלה לאן לאחר דוחות הרבעון השני

טסלה פרסמה דוחות מעולים לרבעון השני שלה בשבוע עבר (יום רביעי 22/7) ותיכנס למדד ה S&P500. כתבנו שיש סבירות הגבוהה מ 50% שאם טסלה תציג רווח לא מתואם – "מנית החברה עשויה להמשיך לעלות בחדות", אך המניה דווקא ירדה ביום חמישי ושישי ועלתה בחדות, ב 8.65%, אתמול עם תחילת שבוע המסחר.

טסלה (סימול: TSLA) דיווחה לאחר נעילת המסחר בוול סטריט ביום רביעי שעבר על תוצאות הרבעון השני של 2020. החברה הכתה את צפי האנליסטים ודיווחה על רווח GAAP חיובי, אשר משמעותו כי המניה תיכנס למדד ה S&P500. החברה גם דיווחה על המשך שיפור בשולי הרווחיות הגולמית והתפעולית.

הכנסות טסלה ברבעון השני הסתכמו ב-6.04 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של כ-6.35 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד (בהתחשב בהפסקת הייצור בשל הקורונה זה טוב). צפי האנליסטים היה להכנסות של כ-5.23 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה, החברה דיווחה על רווח נקי (GAAP) של כ-104 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-408 מיליון דולר באותו רבעון לפני שנה.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) עמד על כ-2.18 דולר למניה, לעומת הפסד של כ-1.12 דולרים למניה ברבעון המקביל אשתקד. צפי האנליסטים היה להפסד נקי של 11 סנט למניה.

בטווח הקצר קשה מאוד להבין את תנודות המניות בשוק ולכן גם לא כדאי, לדעתי, להשקיע לטווח הקצר. התנודות נובעות מאינטרסים של שחקנים גדולים, מסחר אלגוריתמי (מסחר של מחשבים שדרכו נסחרות 70% מהמניות היום ), מניפולציות של שחקנים גדולים וממונפים שהעריכו שטסלה תפרסם דוח טוב וכן אינטרסנטים של מתחרים.

לאחר דוחות הרבעון השני ברור שהיא תכנס למדד S&P500, כך שכל מה שכתבנו במאמר ביום רביעי בשבוע שעבר עדיין תקף. קרנות אינדקס יצטרכו לרכוש כ 26 מיליון מניות של טסלה בחודשים הקרובים וזה יצור לחץ לעליית מחיר המניה. יכול להיות שקרנות אינדקס אלו רכשו מניות לקרנות מקבילות שלהם לפני הדוח, אך קשה להאמין שרוב המניות הנדרשות, נרכשו עד פירסום הדוח.

בטווח הארוך טסלה תערער את שוק המכוניות, שוק ייצור החשמל, שוק הסוללות ואגירת האנרגיה המתחדשת, שוק הנהיגה האוטונומית, שוק התחבורה השיתופית והיא תהיה שווה הרבה יותר.

המניה של טסלה תנודתית מאוד אך איני רואה הימור בהשקעה בחברה זו. ההפך, בטווח הארוך השקעה זו היא אחת ההשקעות הבטוחות. התנודתיות נובעת מאופי החברה ומנכ"לה, ההתפתחות המהירה שלה, הסקטורים הרבים שהיא מערערת והאויבים הרבים שהיא מייצרת בשל כך. בנוסף, האנליסטים בוולסטריט שעובדים עם גיליונות אקסל ונתונים היסטוריים, כלל לא מבינים את הטכנולוגיה והחברה. אלו ממשיכים לנתח מכפילים היסטוריים ולהשוות אותה לחברות מכוניות אחרות, ניתוחים שאינם רלוונטים לעתיד החברה. לטסלה אין כמעט תחרות מעשית היום והיא מתקדמת כמעט לבדה במהירות ומרחיבה את הפער מהמתחרים בכל התחומים הנ"ל.

כמו כן, המניה נתונה למניפולציות של שורטיסטים, אויבים עם "כיסים עמוקים", כמו חברות הדלק הגדולות וחברות הרכב המסורתיות (GM , פורד וכו') ושחקנים נוספים, שמעוניינות להאט את התקדמות החברה. צריך לזכור שטסלה כמעט לבדה גורמת למהפכה טכנולוגית בסקטורים הנ"ל, כשעליה להשקיע סכומי עתק בבנית מפעלי ענק למכוניות, סוללות ופנלים/גגות סולריים. כיום טסלה מרחיבה את המפעל בקליפורניה, נבדה ושנחאי שבסין. כמו כן היא בונה מפעלי ענק חדשים בברלין ובאוסטין שבטקסס. לא זכורה לי חברה מהפכנית כל כך שגדלה כה מהר.

לסיכום

1. טסלה מציגה תוצאות טובות, למרות הפסקות הייצור בשל המגפה. בניגוד לחברות רכב אחרות, שהביקוש לרכביהן ירד בחדות, הרי שהביקוש לרכבי טסלה ממשיך להיות גבוה למרות המצב.

2. כמו ששיערנו, החברה תצטרף למדד ה S&P500, וקרנות העוקבות אחרי מדד זה יאלצו לרכוש כ 26 מיליון ממניות החברה.

3. עם כניסת טסלה למדד הנ"ל החברה תהפוך להשקעה לגיטימית עבור קרנות רבות שאינן מושקעות בחברה היום, מאחר שנחשבה להשקעה ספקולטיבית.

4. הפד מדפיס דולרים בחודשים האחרונים ומזרים נזילות לשווקים הפיננסים בעיקר דרך הבנקים. וכסף הזה יחפש השקעות בחברות צמיחה שמראות הסתגלות למצב שנוצר בעולם בעקבות המגפה.

5. גם הממשלה הפדרלית, המחזיקה בסכום עתק של 1.7 טריליון דולר, תתחיל להזרים כסף זה לשוק לפני הבחירות בעזרת תוכניות סיוע שונות.

6. הזרמות אלו גורמות לאינפלציה בשוק המניות (בעיקר בנאסדק), כפי שכבר כתבנו על כך במאמרים קודמים.

7. טסלה תערוך יום משקיעים בנושא טכנולוגית הסוללות שלה ב 22 לספטמבר. לפי הערכות, החברה עשויה לחשוף ביום זה טכנולוגיה מהפכנית בנושא הסוללות.

8. טסלה קרובה להשלמת הטכנולוגיה של רכב אוטונומי דרגה 5 עוד השנה, למרות שברור שהיא לא תיושם מיד בשטח באופן מלא. טסלה היא החברה היחידה הקרובה לטכנולוגיה זו מבחינה מעשית, כשמדובר בנסיעה שאינה מוגבלת לאזור קטן ומוגדר כמו במקרה של ווימו.

9. המפעל בשנחאיי שבסין גדל ומתרחב במהירות.

10. המפעל בברלין נבנה גם הוא במהירות ויתחיל בייצור כבר בשנה הבאה.

11. טסלה הכריזה על מפעל ענק חדש באוסטין שבטקסס (טרה טקסס) וכבר החלה בבנייתו.

12. טסלה אנרגיה, הכוללת גגות ופנלים סולריים, סוללות ענק לחברות חשמל ותוכנה לניהול הספקת החשמל ליצרניות חשמל, רווחית וגדלה במהירות.

כל אלו הערכות המתבססות על עובדות ועל ההתפתחויות בחברה ייחודית זו ונראה שהביקוש למניית החברה יעלה בחודשים הקרובים. יחד עם זאת, על כל אחד לבצע את ניתוחיו הוא ולהשקיע (או לא) בהתאם. רק זכרו שבשל הדפסת הכסף המסיבית ברוב המדינות, במיוחד בארה"ב, כסף מזומן מאבד מערכו ורכישת נכסים מעולים תתגלה כעדיפה.

תוכלו לראות באלו חברות אנו משקיעים עם רכישת מנוי לתוכנית הפרימיום. תוכלו לקרוא יותר על תוכנית הפרימיום כאן.

להסרה מרשימת התפוצה השיבו עם המילה "הסר".

השקעות מוצלחות לכולם!

95 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page