top of page
חיפוש

זינוק נוסף בשווקים

קשה לחזור לשגרה

אנחנו עוסקים כאן בתחום הכלכלי אך עבור רבע מיליון ישראלים העקורים מבתיהם בצפון ובדרום הארץ, החיים התהפכו לגמרי, שלא לדבר על החטופים שפשוט אין פעולה שאנחנו עושים ללא מחשבה עליהם. הזוי לחשוב איך התהפכו החיים שלנו בארץ. אלו שנפגעו מהטבח כנראה שלא יוכלו לחזור לחייהם הקודמים.


ועדיין, אצל כל שאר האזרחים העניינים מתחילים לחזור אט־אט לשגרה חדשה. כמובן שזו שיגרה עם הרבה יותר אי-וודאות, עצב, דריכות וגם פחד של רבים.


למרות שאנו חשים לפעמים שהדברים שאנו כותבים תלושים מהמציאות ולא קשורים לכלום, צריך להמשיך ולהתנהל, עד כמה שאפשר, תחת המציאות החדשה.


מה קרה בשבוע הקודם בשווקים?

שוק ההון חתם בשבוע שעבר שבוע נוסף של עליות על רקע אופטימיות מדו"חות התעסוקה שפורסמו והעידו על התקררות נוספת בשוק העבודה, מה שהקטין את הסיכוי להעלאת ריבית נוספת השנה.

ביום חמישי פורסמו בארה"ב נתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה, המודדים את השינוי בכמות דורשי העבודה משבוע לשבוע. הנתון שפורסם הראה גידול של 217 אלף תביעות ראשוניות לדמי אבטלה, מעל לצפי של 215 אלף. המשמעות היא ששוק העבודה מראה עוד סימנים של התקררות.


מה קרה השבוע?

  • ביום שלישי פורסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן (CPI) השנתי לאוקטובר. האינפלציה בארה"ב רושמת האטה משמעותית באוקטובר ל-3.2% מ-3.7% בחודש הקודם בחישוב שנתי. בשוק צפו עלייה שנתית של 3.3% (לעומת אוקטובר 2022). גם בחישוב חודשי נרשמה האטה, ללא עלייה במחירים כלל. הצפי היה לעלייה של 0.1% באוקטובר לעומת ספטמבר בו נרשמה עלייה של 0.4% לעומת אוגוסט.

מדד הליבה (ללא מוצרי מזון ואנרגיה) רשם בחישוב שנתי האטה בעליה באוקטובר לעלייה שנתית של 4% לעומת 4.1% בספטמבר. התחזיות היו ל-4.1%. בחישוב חודשי נרשמה האטה במדד הליבה לעלייה של 0.2% באוקטובר לעומת 0.3% בספטמבר, גם כן האטה גדולה מהציפיות על 0.3%.


  • ביום רביעי (אתמול) פורסם בארה"ב מדד המחירים ליצרן לאוקטובר. המדד מודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים שהושלם תהליך ייצורם ונמכרו. כאשר היצרנים משלמים יותר עבור סחורות ושירותים לצורך הייצור צפויה בהמשך עליית מחירים לצרכן הסופי וההפך, כאשר המחירים יורדים לייצרנים תהיה גם ירידת מחירים לצרכנים ולמעשה ירידה באינפלציה. הצפי היה לעליה חודשית של 0.1% אך למעשה המדד ירד ב- 0.5%. מדד הליבה של היצרנים היה ללא שינוי, גם טוב מהצפי שהיה לעליה של 0.3%. ראו את כל הפרמטרים של מדד המחירים ליצרן בטבלה.


חברות חשובות בכותרות

  • טסלה (TSLA), ענקית הרכבים החשמליים הנסחרת בשווי שוק של 771 מיליארד דולר, תשיק בסוף החודש את רכב הסייברטראק ומנייתה כבר עלתה בכ- 14% מתחילת השבוע.


  • אנבידיה (NVDA), ענקית השבבים, עם שווי של 1.19 טריליון דולר, עלתה בשבוע שעבר בכ-6.75% על רקע דיווחים שהיא משיקה שבבי בינה מלאכותית חדשים לסין, בהתאם לכללי הייצוא של ארה"ב, מה שעלול לנטרל מגבלות היצוא על טכנולוגיה שיכולה לסייע לצבא סין.


  • דיסני (DIS), ענקית המדיה הנסחרת בשווי של 157.2 מיליארד דולר, עלתה ב-3.75% בשבוע החולף לאחר שפרסמה את הדו"ח לרבעון השלישי של השנה שבו עלתה על הציפיות עם רווח למניה של 82 סנט, מעל לצפי של 71 סנט, אך ההכנסות הגיעו מעט מתחת לצפי עם 21.24 מיליארד דולר, מתחת להערכות שהיו 21.37 מיליארד דולר.

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.


לסיכום

ניראה שהאינפלציה יורדת מהר יותר ממה שציפו האנליסטים, דבר שמפחית את החששות מהעלאות ריבית נוספות השנה והגורם העיקרי לעליות בשוקי המניות השבוע.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

60 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page