top of page
חיפוש

השוק עלה וכניראה ימשיך לעלות


מה כיוון השוק?

שוק ההון החל את השבוע בירידות אך עבר למגמה מעורבת ביומיים האחרונים. מאז תחילת השנה עלה ה- S&P500 (השוק) ב- 14.45% והנסדאק עלה ב- 30.85%.אז מה יהיה כיוון השוק בחודשים הקרובים? נבחן סטטיסטיקות משנים קודמות בהן השוק עלה בשיעור דומה או יותר בחצי השנה הראשונה וניראה מה קרה בחודשים שלאחר מכן.


הטבלה למטה מראה שאם ניבחן את כל השנים בהם השוק עלה ביותר מ- 10% בששת החודשים הראשונים של השנה, ניראה שב- 81% מהמקרים השוק עלה גם בששת החודשים שלאחר מכן ב- 7.7% בממוצע, עם ערך חציוני של 10%.סטטיסטיקה מעניינת אחרת מצביעה על אותו כיוון. ראו את מדד ה- S&P500 בשנה האחרונה.השוק הגיע לתחתית של 52 שבועות בסביבות אוקטובר 2022, וב- 15 ליוני השנה (תוך פחות משנה), הגיע השוק לשיא של 52 שבועות. הטבלה למטה מראה שב- 100% מהמקרים בשנים קודמות, כאשר השוק עבר מתחתית לשיא של 52 שבועות תוך פחות משנה, השוק סיים ברמה גבוהה יותר 12 חודשים מאוחר יותר.

בכמה יותר? ב- 16.1% בממוצע. גם אחרי שישה חודשים השוק סיים גבוה יותר, ב- 8.5% בממוצע, ב- 12 מתוך 13 השנים בהן זה קרה.לפחות לפי הסטטיסטיקה הסיכויים גבוהים לסיים את השנה גבוה יותר מהיום.


מה קרה בשבוע שעבר?

  • דו"ח התחלות הבנייה של בתים חדשים לחודש מאי הצביע על גידול חודשי של 21.7% בהיקף התחלות בניית בתים חדשים, משמעותית מעל לצפי של קיטון חודשי של 0.8%. זה זינוק מהדיווח בחודש הקודם שהצביע על קיטון חודשי של 2.9%. הדו"ח מעיד על צפי לביקושים בעוד כשנתיים מהיום.

מה קורה השבוע?

  • ביום חמישי יפורסם דו"ח התמ"ג לרבעון הראשון של השנה כאשר הצפי הינו גידול רבעוני של 1.1% בתוצר בארה"ב. דו"ח התמ"ג מעיד על מצב הפעילות הכלכלית במדינה.

  • ביום שישי, 30 ביוני 2023, יתפרסם מדד ה- PCE. מדד ה- PCE מודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים שנרכשו על ידי צרכנים בארצות הברית. זהו אחד האינדיקטורים הכלכליים הנצפים ביותר (גם ע"י הפד), שכן הוא משמש לחישוב אינפלצית הליבה שכה חשובה לפד.


חברות חשובות בכותרות

  • אינטל (INTC) ענקית שבבים הנסחרת בשווי שוק של 137.6 מיליארד דולר, ירדה ב-9.3% בשבוע שעבר לאחר שהודיעה על מכירת נתח של 20% מחברת שבבים אוסטרית בבעלותה והוצאה לפועל של ארגון מחדש של כל התאגיד כך שחטיבת השבבים בתוך אינטל תהפוך לחטיבה עצמאית.

  • טסלה (TSLA) ענקית הרכבים החשמליים הנסחרת בשווי שוק של 804 מיליארד דולר, ירדה ב-1.5% בשבוע שעבר לאחר שמנייתה ספגה הורדות דירוג של כמה בתי השקעות ואנליסטים שניתחו והסבירו למה החברה נסחרת מעל לשווי ההוגן שלה. טסלה גם תפרסם ביום ראשון הקרוב (1 ביולי) את כמות הרכבים שמסרה ברבעון השני. כמות מסירות גדולה מ- 450 אלף רכבים תביא כנראה לעליה חזקה במחיר המניה.

  • אדובי (ADBE) ענקית תוכנת העיצוב הגראפי הנסחרת בשווי שוק של 222.3 מיליארד דולר, ירדה ב-1.5% בשבוע שעבר אחרי שהצעת הרכש שלה לקנות את חברת העיצוב הגראפי פיגמא נתקלה בהתנגדות של הרגולטור האירופי.


מניות מדווחות השבוע

ראו בטבלה למטה את החברות שכבר דיווחו ועוד מדווחות השבוע.לסיכום

קשה לדעת כיצד יגיב השוק לאירועים הכלכליים בטווח הקצר, אך לפי הסטטיסטיקה אנחנו מעריכים שבחודשים הקרובים השוק ימשיך להיות חיובי כאשר מנועי צמיחה טכנולוגיים, כמו הבינה המלאכותית, ממשיכים לדחוף את הכלכלה קדימה.


יחד עם זאת צריך לזכור שהאירועים הגיאופוליטיים, רמת החוב הגבוהה של הצרכנים ורבים מהעסקים, וכמובן, הריבית הגבוהה יקשו על הפעילות הכלכלית.


לאור ההתפתחות המועצת של טכנולוגיות הבינה המלאכותית, נשיק בשבוע הבא את תיק ה- AI המורכב מחברות, שלדעתנו, יצמחו וירוויחו ממהפכת הבינה המלאכותית בשנתיים הקרובות, משמעותית יותר מחברה ממוצעת במדד ה- S&P500.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

92 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page