top of page
חיפוש

השבוע יתפרסמו מדדי האינפלציה

שוק ההון חתם שבוע שלילי על רקע חשש גובר בשווקים מהעלאת ריבית נוספת ע"י הפד בקרוב.


מה קרה בשבוע שעבר בשווקים?

  • מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים לחודש אוגוסט עמד על ציון של 50.5, מתחת לצפי של 51 וירידה מדיווח חודש קודם שעמד על 52.3. המדד משקלל את דיווחי מנהלי הרכש הגדולים ביותר במגזר השירותים כאשר ציון מעל 50 מצביע על גידול בהיקף הרכש, ולהיפך. מזה 4 דיווחים רצופים מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים מצביע על ירידה, מה שצפוי להפעיל לחצים דפלציוניים על ענף השירותים במדד המחירים לצרכן.


  • הדו"ח השבועי לתביעות הראשוניות לדמי אבטלה הצביע על 216 אלף תביעות ראשוניות לדמי אבטלה, מתחת לצפי שעמד על 234 אלף תביעות. שוק התעסוקה ממשיך להיות הדוק כאשר עדיין לא רואים גל פיטורים נרחב במשק, זאת על אף העלאות הריבית שפגעו במיוחד בעסקים הקטנים ובתחום הנדל"ן.

מה קורה השבוע?

  • ביום רביעי יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט כאשר הצפי הינו לעלייה למדד של 3.6.מדד המחירים לצרכן הינו למעשה מדד האינפלציה, מדד אשר נחשב בין האינדיקטורים הכלכליים החשובים ביותר. בחודשיים האחרונים נרשמת עלייה קלה באינפלציה בהובלת ענפי המזון והאנרגיה שעולים מחדש בתקופה האחרונה. עם זאת, מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן צפוי לרדת ב-0.4% ל- 4.3% עקב התמתנות במחירי השירותים.

  • ביום חמישי יתפרסם מדד המחירים ליצרן לאוגוסט כאשר הצפי עומד על עלייה ל-1.2%. המדד משקלל את אינפלציית סל המחירים ליצרן אשר מגלגל מחירים אלו לצרכנים בטווח של עד כחצי שנה מאוחר יותר. בדומה למדד המחירים לצרכן, גם אצל היצרנים נרשמה עלייה מחודשת באינפלציה, אך עדיין מסתמן שהאינפלציה הכללית צפויה לרדת בעתיד הקרוב לרמה נורמלית של 2%-3%.

חברות חשובות בכותרות

  • אפל (AAPL) החברה הציבורית הגדולה בעולם הנסחרת בשווי של 2.8 טריליון דולר, ירדה ב-6% בשבוע החולף לאחר שסין הכריזה על איסור לעובדי הממשל להשתמש בסמארטפונים מערביים, כולל האייפונים של אפל.


  • אנבידיה (NVDA) ענקית השבבים הנסחרת בשווי של 1.1 טריליון דולר, ירדה ב-8.4% בשבוע החולף לאחר שצצו תיאוריות קונספירציה שהחברה המציאה חברת קש כדי להגדיל את המספרים בדו"ח הרבעוני האחרון.

תאוריית הקונספירציה קושרת את אנבידיה עם ספקית שירותי הענן Coreweave, בה השקיעה אנבידיה, בטענה שאנבידיה השתמשה ב-Coreweave כדי שזו תבצע הזמנות ורכישות פיקטיביות מאנבידיה כדי להראות גידול במכירות.


לנו, האשמות האלו נראות מופרחות. אנבידיה היא מונופול בתחום הצ'יפים לבינה מלאכותית וכרגע אין לה מתחרים כך שמי שרוצה לפעול בתחום חייב לקנות או לשכור מהם. הביקוש למוצרי אנבידיה גדול מאוד לפי עדויות של גורמים רבים, כך שאין שום צורך ליצור מניפולציות ומכירות מדומות. גם אילון מאסק עצמו אמר שטסלה מנסה לקנות מאנבידיה כמה שיותר רכיבי H100 אך כרגע הביקוש למוצריהם גבוה מאוד ופשוט אין להם מספיק רכיבים לספק את הביקוש.

אנבידיה היא חברה וותיקה ואמינה שפועלת שנים בשוק הרכיבים ולא ניראה שתבצע מניפולציות כאלו בזמן שהביקוש למוצריה כל כך גדול. יתכן וסיפורים אלו צצים ברשתות החברתיות ע"י שורטיסטים שמנסים להרוויח מהבהלה.

  • איירביאנבי (ABNB) פלטפורמת התיירות בשווי של 94.4 מיליארד דולר, תצטרף למדד המניות היוקרתי S&P 500 ביום שני ה-18.09.23 ומניותיה עלו ב-9% בשבוע החולף לאחר שדווח על כך.


מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה. שמו לב שאדובי מדווחת השבוע ביום חמישי לאחר המסחר.
לסיכום

השבוע ניראה אם האינפלציה יורדת או עולה וחשוב יותר, מה קורה עם אינפלציית הליבה שאינה כוללת את מחירי הדלקים. כרגע ניראה שהפד לא ימשיך ויעלה את הריבית בפגישתו הבאה בספטמבר אך יש סיכויים שיעשה זאת בפגישה שלאחר מכן, בנובמבר. זהו החשש בשוקי ההון לטווח הקצר ולכן השווקים תנודתיים. בטווח הארוך יותר, רבים מהאנליסטים חוששים שההידוק המוניטורי של הפד אגרסיבי מידיי ויביא למיתון כבד בשנה הבאה.


בתחום הטכנולוגי של הבינה המלאכותית ההתפתחויות משמעותיות ומהירות. אנחנו עוקבים ומדווחים על כך כאן אך בעיקר בתיק ה- AI אותו אפשר לרכוש כאן ובתיק הפרימיום אותו אפשר לרכוש כאן (קראו עוד על תיק הפרימיום כאן).

תיק ה- AI הוא תיק המורכב מחברות בינה מלאכותית שלדעתנו ירוויחו מאוד ממהפכת הבינה המלאכותית. מטרתנו היא לנצל בהשקעותינו את אחת מההתפתחויות הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר בדורנו.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

49 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page