top of page
חיפוש

השבוע יתפרסם מדד המחירים ותוכנית 3 של טסלה


מה קרה בשבוע שעבר?

  • ביום שישי פורסם בארה"ב שיעור האבטלה לחודש מרץ, המציג את אחוז כוח האדם הבלתי מועסק המחפש תעסוקה באורח יזום. הנתון שפורסם היה 3.5%, אשר היה מתחת לצפי של 3.6%. זהו נתון בעל חשיבות בגלל ההלימה שיש בין מצב ותנאי התעסוקה ליכולת ההוצאה של הצרכנים. המשמעות של הנתון שפורסם היא שהאבטלה בארה"ב נמוכה מהצפוי, משמע ששוק העבודה מצליח להעסיק יותר אנשים מהצפוי ושרמת האבטלה נמוכה משחשבנו.

  • ביום רביעי פורסם בארה"ב מדד התעסוקהADP לחודש מרץ. המדד מציג את השינוי במספר המועסקים במהלך החודש האחרון, להוציא עובדי ממשלה וחקלאות. הנתון שפורסם הראה גידול של 145 אלף משרות, נתון שהיה נמוך מהצפי של 200 אלף משרות. המשמעות של הנתון שפורסם היא שנוספו פחות מועסקים מהצפוי למשק, דבר שמצביע על חולשה מסויימת בשוק העבודה.

אירועים חשובים השבוע

  • ביום רביעי יפורסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן השנתי לחודש מרץ. מדד זה משמש כמדד האינפלציה במדינה ומודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים הנרכשים ע"י הצרכנים. משום כך, זהו מדד חשוב מאוד. הצפי הוא לעליה שנתית במדד המחירים של 5.2% והמשך מגמת ירידת האינפלציה, כאשר המדד הקודם שפורסם היה 6%. עלייה של המדד מעבר לצפי יכולה להוביל לעליית שער הריבית של הבנק המרכזי במטרה לבלום את האינפלציה ועלייה מתחת לצפי יכולה לגרום לפד לעצור את העלאות הריבית.

  • ביום חמישי צפוי להתפרסם בארה"ב מדד המחירים השנתי ליצרן לחודש מרץ, המודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים שיוצרו ושנמכרו על ידי היצרנים. הצפי הוא לעליה שנתית של 3.1% והמשך מגמת הירידה במחירים, כאשר הנתון הקודם שפורסם היה 4.6%. כאשר היצרנים משלמים יותר עבור סחורות ושירותים לצורך ייצור, צפויה עליית מחירים מתונה גם לצרכן עצמו. לכן מדד זה נחשב למדד מוביל המרמז על כיוון המחירים הצפויים לצרכן.

  • ביום חמישי צפוי להתפרסם בארה"ב נתון תביעות דמי האבטלה לשבוע השני של מרץ, המודד את מספר האנשים שנוספו בפעם הראשונה לתובעי דמי אבטלה במהלך השבוע החולף. הצפי הוא ל 205 אלף.


חברות חשובות בכותרות


טסלה

מניית טסלה (TSLA) ירדה בכ-6% בשבוע החולף. חברת הרכבים החשמליים חשפה את מסירות הרכבים שלה לרבעון הראשון של 2023. הנתון הכה את צפי האנליסטים, עם סך מסירות של 422,875, לעומת צפי האנליסטים ל- 421,500 מסירות. אך, שוב, היקף הייצור שהיה 440,808 עבר את היקף המסירות בפער, נתון אשר גורם לחשש מחולשת הביקושים ומהורדת מחיר נוספת של רכבי החברה, מה שאכן קרה בשבוע שעבר.


טסלה גם פירסמה את תוכנית האב שלה, חלק 3 (Master Plan 3) השאפתנית, להעביר את כלכלת העולם לשימוש באנרגיה בת קיימא, באמצעות יחידות קצה העובדות על חשמל (ולא על דלקים) ויחידות איחסון לחשמל המיוצר ממקורות בני קיימא.

מאמר זה בו פירסמה טסלה את התוכנית, מתאר את ההנחות, המקורות והחישובים מאחורי הצעה זו.

אלו המספרים של החלק השלישי של תוכנית האב:


תוכלו לקרוא ולמצוא יותר פרטים בתוכנית המלאה שפורסמה באתר החברה כאן.


ניאו

מניית ניאו (NIO) , יצרנית הרכבים החשמליים הסינית הנסחרת לפי 15 מיליארד דולר, רשמה ירידה שבועית של 12.6% בעקבות אכזבת המשקיעים מפרסום דו"ח המסירות של החברה, שפגע בחלק התחתון של הערכות. החברה מסרה רק 31,041 רכבים, עליה של 20% מול אותו רבעון בשנה שעברה, אך עדיין נמוך בהרבה מהרבעון הקודם, הרביעי של 2022, אז מסרה ניאו יותר מ-40,000 רכבים.


דוחות הרבעון הראשון שיתפרסמו השבוע
לסיכום

נתוני המדד שיפורסמו ברביעי בארה"ב חשובים, כי הם יצביעו על כיוון האינפלציה ועל הסיכויים שהפד יעצור את העלאות הריבית.


טסלה ממשיכה לצמוח במהירות, להוריד מחירים ולהגדיל את כמויות הרכבים שהיא מוסרת. בקצב הזה, טסלה תהפוך לחברת הרכב הגדולה ביותר בעולם, גם בייצור הרכבים וגם במכירות תוך כמה שנים. החלק השלישי של תוכנית האב של טסלה מתאר את תוכניותיה השאפתניות להתרחבות בתחום הרכב, התוכנה, האנרגיה ואחסנת החשמל.


השקעות מוצלחות לכולן/ם! תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות. תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר. שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה. זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.


56 צפיות0 תגובות

Commentaires


bottom of page