top of page
חיפוש

השבוע יהיה סוער וזינוק בתיק ה- AI


השבוע ברמת המקרו

שוק ההון חתם שבוע של ירידות, על רקע פרסום נתונים שהעידו על התחממות שוק העבודה מעבר לציפיות, דבר שישפיע כנראה נגד הורדת הריבית בזמן הקרוב. שיעור הריבית הנוכחי בארה"ב, 5.5%, מכביד על הפעילות הכלכלית ועל ההשקעות בשוק ההון כאשר כסף רב "חונה" בתוכניות חיסכון למיניהן המשלמות ריבית אטרקטיבית.


ביום חמישי יתפרסם מדד המחירים לצרכן בארה"ב ונראה אם האינפלציה ממשיכה לרדת. במקרה וכן, יתקשה הפד להשאיר את הריבית ברמה הנוכחית לאורך זמן. תהליך הורדת הריבית שכנראה יתרחש השנה, ישפיע על שוק ההון בצורה חיובית. הזינוק אתמול במדד הנאסדק ובחברות הטכנולוגיה הוא אולי הסנונית הראשונה המעידה על הציפיות לתהליך זה.


בישראל, תהליך זה של הורדת הריבית כבר החל לפני שבוע לאחר שמדד המחירים לצרכן הפתיע וירד ב- 0.3% לעומת צפי שיישאר ללא שינוי.

 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

  • ביום חמישי התפרסם בארה"ב נתון מדד התעסוקה לדצמבר המציג את השינוי במספר המועסקים במהלך החודש האחרון, להוציא עובדי ממשלה וחקלאות. הנתון שפורסם הראה על תוספת של 164 אלף מועסקים והיה מעל הצפי ל-115 אלף מועסקים. המשמעות היא ששוק העבודה מראה איתנות בשוק התעסוקה. הדבר צפוי להשפיע על החלטת הריבית של הפד ומוריד את הסיכוי להורדת ריבית.

  • ביום שישי התפרסם בארה"ב השינוי במספר המועסקים במגזר הלא חקלאי לדצמבר המודד את שינוי במספר המועסקים במהלך החודש. הנתון שפורסם הראה על גידול של 216 אלף מועסקים והיה גבוה מהצפי שעמד על 170 אלף מועסקים בלבד. שוב, נתון זה תומך גם הוא בהתחזקות שוק העבודה והמשמעות היא ששוק עבודה חזק יכול להשפיע על החלטת הריבית של הפד ולהוריד את הסיכוי להורדת ריבית.

  • ביום שישי התפרסם בארה"ב גם נתון שיעור האבטלה לדצמבר, המודד את אחוז כוח האדם הבלתי מועסק שחיפש תעסוקה. הנתון שפורסם היה 3.7% והיה נמוך מהצפי ל-3.8%. גם נתון זה תומך בהתחזקות שוק העבודה ומוריד את הסיכוי להורדת ריבית קרובה.

 

מה קורה השבוע? 

  • ביום חמישי יפורסם בארה"ב נתון מדד המחירים לצרכן השנתי לדצמבר. הצפי הוא ל-3.2%.

  • ביום שישי יתפרסם בארה"ב נתון מדד המחירים ליצרן השנתי לדצמבר המודד את השינוי במחירי השירותים והסחורות שהסתיים ייצורם ושנמכרו ע"י היצרנים. הצפי עומד על 1.3%.

  • ביום חמישי יתפרסם בארה"ב נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה המודד את מספר האנשים שנוספו בפעם הראשונה לתובעי דמי אבטלה במהלך השבוע החולף. 

 

חברות חשובות בכותרות  

  • מניית ריביאן (RIVN) יצרנית הרכבים החשמליים לה שווי של 18.1 מיליארד דולר ירדה ב-19.1%  בשבוע החולף לאחר שהחברה החמיצה את יעדי מסירות הרכבים ברבעון הרביעי.  התחרות הקשה והריבית הגבוהה הובילו לירידה בביקוש לרכבים החשמליים שלה. החברה מסרה 13,972 רכבים עד ל-31 בדצמבר, 10% פחות מהרבעון הקודם ומתחת לתחזיות של 14,430. ריביות גבוהות בארה"ב שהעלו את התשלומים החודשיים הפכו את הרכבים החשמליים לפחות נגישים. 

  • מניית אפל (AAPL) ענקית הטכנולוגיה לה שווי של 2.82 טריליון דולר ירדה ב-6.57%  בשבוע החולף לאחר שברקליס (BARC) הורידה את הדירוג על יצרנית האייפון, והביעה דאגה לגבי תקופה ממושכת של תוצאות חלשות וצמיחה חלשה של החברה.

 

מניות מדווחות השבוע

השבוע מתחילה למעשה עונת הדוחות של הרבעון הרביעי 2023. ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה. כמה מהבנקים החשובים כמו JPM, Wells Fargo, ו- CITY יפרסמו דוחות לרבעון הרביעי של 2023 ביום שישי.


 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 8/1/2024)


ביצועי תיק הפרמיום:

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (ב- 2017).

שווי התיק הנוכחי: 2,675,328 $

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%

העלייה בשווי התיק בשנת 2024: 0.76%

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מיהן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית:

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $123,422.

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק בשנת 2024: 2.99%

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מיהן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

לסיכום

האינפלציה במגמת ירידה למרות שוק התעסוקה החזק וביום חמישי ניראה אם מגמה זו נימשכת. המשך הירידה באינפלציה עשויה להשפיע על הפד להוריד את הריבית. האם ניראה המשך עליות בשוקי המניות בתחילת השנה? תלוי מאוד בנתונים שיתפרסמו השבוע.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

55 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page