top of page
חיפוש

השבוע הטוב ביותר השנה בשווקים


מה היום?

 • מה קרה בשווקים.

 • ביצועי תיק הפרימיום ותיק הבינה המלאכותית.


מה קרה בשווקים?

בשבוע שעבר רשמה וול-סטריט את השבוע הטוב ביותר שלה השנה עד כה על רקע החלטת הריבית של הפד, שנשארה ללא שינוי, לפי הצפי, כאשר ה-S&P 500 עלה ב-6% והנאסדק ב-5.5%. חוץ מהחלטת הריבית היו עוד מספר אירועים ודוחות אשר דחפו את השווקים למעלה ובראשם דו"ח התעסוקה החלש שפורסם ביום שישי וגם המלחמה במזרח התיכון, בין ישראל לחמאס, שנתפסת היום כפחות מסוכנת ברמה הגלובלית. השבוע עוד מספר חברות טכנולוגיות ידווחו אבל קשה לצפות לעליות כמו שראינו בשבוע שעבר.

מה קרה בשבוע הקודם בשווקים?

 • הריבית הפדרלית נותרה על כנה ברמה של 5.50%, בהתאם לצפי. הפד לא העלה את הריבית בהחלטה צפויה על רקע מדדי האינפלציה שנשארו ברמה סבירה כאשר האינפלציה עומדת כעת על 3.7%, פער שלילי של 1.8% מהריבית. ז"א הריבית הריאלית חיובית. עם זאת, נגיד הפד לא שלל העלאות ריבית עתידיות במידה והאינפלציה תרים את ראשה שוב.


 • דו"ח התעסוקה שפורסם ביום שישי הצביע על האטה כללית במשק. שיעור האבטלה עלה ב-0.1% ל- 3.9%, מעל לצפי של 3.8%. כמו כן, השינוי במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי עמד על תוספת של 150 אלף מועסקים חדשים, מתחת לצפי לתוספת של 180 אלף, וירידה מהותית בקצב תוספת משרות שפורסם בחודש הקודם ותוקן לתוספת חודשית של 297 אלף. בנוסף לכך, השכר הממוצע לשעת עבודה עלה בחודש האחרון ב-0.2%, מתחת לצפי שעמד על עלייה חודשית של 0.3% וזה עוד סממן אנטי אינפלציוני

 • מדד ה- ISM במגזר הייצור בחודש אוקטובר היה 46.7, משמעותית מתחת לצפי של 49. המדד משקלל את השינוי בהיקף ההזמנות של 400 מנהלי הרכש הגדולים בסקטור היצרני בארה"ב כאשר ציון מעל 50 מצביע על גידול בהיקף הרכש, ולהיפך. ענף הרכש במגזר הייצור נמצא במיתון כבר חצי שנה כאשר כל חודש היקף הרכש הולך וקטן. כדאי לשם לב לכך.


מה קורה השבוע?

 • נגיד הפד פאוול, ינאם ברביעי ובחמישי. פאוול צפוי להרחיב בנאומו על המדיניות המוניטרית של הפד, מה הייתה ההשפעה עד כה ומה הצפי בעתיד. פאוול אולי אף ישפוך אור על תוכנית העלאות הריבית כאשר בשבוע שעבר הוא סיכם בקצרה את דעתו שהוא לא פוסל העלאות ריבית נוספות.


 • ביום רביעי יתבצע מכרז אג"ח ל-10 שנים. מדובר בהנפקה שוטפת של משרד האוצר האמריקאי לגבי אג"חים ל-10 שנים. רמת הביקוש בקרב המוסדיים והבנקים המרכזיים לאג"ח תקבע את המחיר לפיו האג"חים יימכרו, ובהתאם גם את התשואה של האג"ח ל-10 שנים. הביקוש לאג"חים של ארצות הברית יורד, דבר שלוחץ את הריבית למעלה. יום זה מאופיין בתנודתיות רבה בשוק האג"ח בכלל, ובאג"חים הארוכים בפרט.


 • ביום רביעי יפורסם דו"ח התביעות הראשוניות השבועי לדמי אבטלה כאשר הצפי עומד על 215 אלף תביעות. הדו"ח נחשב איתות ראשוני לגבי מצב התעסוקה במשק על בסיס דיווחים שוטפים לגבי המובטלים החדשים שנוספו למעגל דורשי האבטלה.חברות חשובות בכותרות

 • אפל (AAPL), החברה הציבורית הגדולה בעולם הנסחרת בשווי של 2.8 טריליון דולר, עלתה ב-4.4% בשבוע החולף לאחר שפרסמה את הדו"ח לרבעון השלישי של השנה שבו היא הכתה את התחזיות האנליסטים, הן בהכנסות והן ברווח. יחד עם זאת היה זה הרבעון הרביעי ברציפות בו הכנסות החברה יורדות.


 • אדוואנסד מיקרו דבייסז (AMD), ענקית השבבים הנסחרת בשווי של 181.4 מיליארד דולר, עלתה ב-16.7% בשבוע החולף לאחר שפרסמה את הדו"ח לרבעון השלישי של השנה שבו היא היכתה את התחזיות, הן בהכנסות והן וברווח. החברה ציינה ששבב ה- AI החדש שלה MI300x צפוי להגדיל דרסטית את מכירותיה ואת פלח השוק שלה בענף ה- AI בשנת 2024.


 • סולאראדג' (SEDG), חברת האנרגיה הסולארית הישראלית הנסחרת בשווי של 4.3 מיליארד דולר, ירדה ב-2.6% בשבוע החולף לאחר שפרסמה את הדו"ח לרבעון השלישי של השנה שבו החמיצה בפער גדול את התחזיות, ואף חתכה את התחזיות להמשך.

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.
כפי שציינו במאמרים קודמים אנחנו מביאים כאן את ביצועי תיק הפרימיום ותיק ה- AI.


ביצועי תיק הפרימיום ותיק ה- AI


ביצועי תיק הפרימיום נכון לתחילת השבוע (3/11/2023):


כזכור, תיק הפרימיום הוא תיק תיאורטי של עד 10 החברות הטובות ביותר להשקעה בזמן הנוכחי, המחקה בקירוב את השקעותינו בתחום הטכנולוגי כשהשיקולים לקניה או מכירה של מניות הם רק שיקולי השקעה. ז"א, שלא כמו תיק השקעה אישי, אין מימושים לצורכי צריכה או צרכים אישיים אחרים.

ההשקעה הראשונית בתיק: 711,064 $ ("ההשקעה הראשונית" היא למעשה שווי התיק בזמן תחילת מדידת ביצועי התיק בסוף 2018 לאחר שכבר נימדדו עליות בתיק, כך שביצועי התיק מתחילת 2018 טובים אף יותר).

שווי התיק הנוכחי: 2,427,095 $

רווחים שלא מומשו: 1,690,762 $ (131.04%)

רווחים ממומשים: 106,735 $ (18.43%)

הרווח מתחילת השנה: 961,805 $ (64.81%)

שווי המזומן: 132,004 $


ראו את ביצועי תיק הפרימיום בהשוואה לשאר מדדי השוק בחמשת השנים האחרונות (נכון להיום, יום שלישי, 7/11/2023):


אפשר לרכוש את תיק הפרימיום כאן, במחיר 80 ש"ח לחודש (960 ש"ח לשנה).

חיילי מילואים וסדיר יקבלו החזר של 50% (צרו קשר ודירשו החזר לאחר התשלום במייל support@techinvest22.com )


ביצועי תיק ה- AI נכון לתחילת השבוע (3/11/2023):תיק ה- AI הוא תיק תיאורטי של עד 8 החברות הטובות ביותר להשקעה בתחום הבינה המלאכותית בעת הזו. התיק מחקה בקירוב את השקעותינו בתחום זה. תחום הבינה המלאכותית יוביל את התחום הטכנולוגי בשנים הבאות וישנה את חיינו במובנים רבים.

ההשקעה הראשונית בתיק: 100,686 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: 112,021 $

רווחים שלא מומשו: 11,335 $ (11.38%)

רווחים שמומשו: 0 $ (0%)

הרווח מתחילת השנה (יולי 2023): 11,335 $ (11.38%)

מזומן: 1,100 $


ראו גם את ביצועי תיק ה- AI בהשוואה לשאר המדדים מיום השקתו (נכון להיום, יום שלישי, 7/11/2023):אפשר לרכוש את תיק ה- AI כאן במחיר 40 ש"ח לחודש (480 ש"ח לשנה). מחיר תיק ה- AI יעלה ל- 720 ש"ח לשנה בסוף נובמבר 2023.

חיילי מילואים וסדיר יקבלו החזר של 50%. (צרו קשר ודירשו החזר לאחר התשלום במייל support@techinvest22.com )


שני התיקים כוללים חברות המובילות בתחומן, רווחיות ובעלות מאזן מעולה. תיק הפרמיום יציב יותר מתיק הבינה המלאכותית הכולל גם חברות פורצות דרך שחלקן נימצאות בשלב הצמיחה החזקה שלהן.


לסיכום

הסיכום השבוע דומה לשבוע שעבר: ללא הסלמה בעימותים הגלובלים, ניראה עליות סוף שנה בשוקי המניות. למעשה, שבוע שעבר בהחלט יכול להוות התחלה וסימן לכך. ניראה מה יגיד פאוול ביום רביעי וחמישי השבוע ואיך דבריו ישפיעו על השווקים.


בטווח הארוך ההידוק המוניטורי של הפד עשוי להתברר כאגרסיבי מידי ועלול להביא להאטה או אף למיתון במהלך 2024. לכן, בתקופה זו צריך להיות זהירים, בייחוד כשאתם יכולים לקבל ריבית שנתית של 5.4% על אג"ח אמריקאיות לחצי שנה, ללא כל סיכון.


בתחום הטכנולוגי בכלל ובתחום הבינה המלאכותית בפרט, ההתפתחויות משמעותיות ומהירות. דיווחי הרבעון מציגים תוצאות טובות מהצפי. אנחנו עוקבים ומדווחים על כך כאן אך בעיקר בתיק ה- AI אותו אפשר לרכוש כאן ובתיק הפרימיום אותו אפשר לרכוש כאן. ביצועי תיק הפרימיום ותיק ה- AI יוצגו כאן בקביעות.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

105 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page