top of page
חיפוש

כיוון השוק בעקבות דוחות אנבידיה


מה קרה השבוע בשווקים?

שוק ההון חתם שבוע מעורב על רקע נאום נגיד הפד, ג'רום פאוול, בסימפוזיון בג'קסון הול, שבמסגרתו לא פסל העלאות ריבית עתידיות, ואף ציין שהאינדיקטור החשוב ביותר בעבורו הינו מרכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן.


בגלל לחצים דפלציונים אני מאמין שמדד המחירים ימשיך לרדת גם ללא העלאות ריבית נוספות של הבנק המרכזי (הפד), אך הפד תמיד פועל מאוחר מידיי וקשה לדעת כיצד יפעל לאחר שכבר העלה את הריבית לרמה גבוהה שתקשה על רוב העסקים המסורתיים והממונפים לתפקד.


הריבית הגבוהה והחשש מהעלאות ריבית נוספות יגרמו לתנודתיות רבה בשוק ההון בחודשים הקרובים אך רמת המחירים בשוק ההון בסוף השנה תהיה גבוהה מהיום. זאת בעיקר בשל פריצות דרך טכנולוגיות שידחפו את כל השוק הטכנולוגי.


למעשה, סקטור שלא ממש מושפע מהריבית הגבוהה ונמצא במצב של צמיחה מואצת הוא הסקטור הטכנולוגי הקשור לפיתוח ושימוש בבינה מלאכותית. סקטור זה נמצא בשלבים הראשונים של צמיחה מהירה מאוד ולהבדיל מהייפ הקריפטו, ה- NFT ודומיהם, זוהי טכנולוגיה שתשפיע על כל תחום בחיינו.


הדוחות הרבעוניים של חברת אנבידיה, שהיא כמעט מונופול בתחום התשתיות של הבינה המלאכותית, יכולים להעיד עד כמה עוצמתי הביקוש לרכיבים ותשתיות בתחום.

ראו את הזינוק במכירות, ברווח הגולמי והתפעולי של אנבידיה.וכן את הזינוק ברווח הנקי של החברה שיכולה לבקש כמעט כל סכום עבור מוצריה בשל מעמדה המונופוליסטי בתחום.ראו יותר על אנבידיה בהמשך המאמר.


צמיחת סקטור הבינה המלאכותית תימשך בשנים הקרובות וקשה לדעת מתי תסתיים. כבר היום בינה מלאכותית יכולה לנצח כל בן אנוש במשחקים מורכבים כמו שח או GO ואין סיבה שבעתיד בינה מלאכותית לא תנהג ברכב טוב מבני אדם, תעזור במחקרים רפואיים ותרפא אותנו, תעזור ותשקיע טוב מאיתנו את חסכונותינו ועוד.


למי שהתנודתיות בשוק ההון אינה לטעמו יכול היום להשקיע באיגרות חוב ממשלתיות של ארה"ב או בפיקדונות בנקיים שישאו תשואה מובטחת של 4%-5%. זו בהחלט ריבית אטרקטיבית עם רמת סיכון אפסית.


מה קרה בשבוע שעבר?

  • ביום שישי נגיד הפד פאוול נאם בכנס הסימפוזיון בג'קסון הול. זהו הכנס השנתי שבמסגרתו נגידי בנקים מרכזיים ובנקאים בכירים מרחבי העולם מוזמנים לאירוע שעוסק בסוגיות כלכליות ובתנאי סביבה משתנים. נגיד הפד ציין שלדעתו האינדיקטור החשוב ביותר להערכת המצב הכלכלי בכלל ולהחלטת הריבית בפרט הינו מדד הליבה שלמדד האינפלציה, או המדד של ההוצאה לצריכה פרטית בנטרול מזון ואנרגיה.

  • ביום רביעי פורסם הדו"ח המקדים למדד מנהלי הרכש במגזר השירותים לחודש אוגוסט אשר עמד על של 51 נקודות, מתחת לצפי של 52.3 וירידה מדיווח חודש קודם שעמד גם על 52.3. עוד אינדיקציה להאטה בפעילות הכלכלית.

מה קורה השבוע?

  • ביום שישי יפורסם דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט. במסגרת הדו"ח, יפורסמו נתונים מאקרו כלכליים חשובים אשר ביניהם גם שיעור האבטלה לחודש אוגוסט כאשר הצפי עומד על מצב יציב של 3.5%. כמו כן, יתפרסם השכר הממוצע לשעת עבודה לחודש אוגוסט כאשר הצפי הינו לגידול חודשי של 0.3% בשכר. בנוסף לכך, יפורסם השינוי במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי לחודש אוגוסט כאשר הצפי עומד על תוספת חודשית של 170 אלף מועסקים.

  • ביום חמישי יתפרסם מדד הליבה של ההוצאה לצריכה פרטית לחודש יולי כאשר הצפי הינו עלייה של 0.1% במדד ל-4.2%. המדד משקלל את האינפלציה בצריכה הפרטית בנטרול מזון ואנרגיה. מדד זה כאמור, נחשב למדד המוביל של הפד להערכת המצב הכלכלי של אזרחי ארה"ב, ובהתאם גם בעל משקל על החלטת הריבית.

  • ביום שלישי יפורסם סקר מחזור משרות פתוחות ותעסוקה לחודש יולי כאשר הצפי עומד על 9.793 מיליון משרות הממתינות לאיוש, עלייה מחודש קודם שעמד על 9.582 מיליון משרות פתוחות.


חברות חשובות בכותרות

  • טסלה (TSLA) ענקית הרכבים החשמליים הנסחרת בשווי שוק של 759 מיליארד דולר, הציגה בשידור חי נסיעה אוטונומית באמצעות גירסה 12.0 של תוכנת ה- FSD (תוכנת הנהיגה האוטונומית המבוססת כולה על בינה מלאכותית). ליד ההגה (עם התערבות אחת בנהיגה) ישב אילון מאסק. נסיעה זו משמעותית כי שודרה בשידור חי וגם כיוון שמאסק הצהיר בעבר שגרסה 12 של ה- FSD תהיה הגרסה האופרטיבית.

טסלה כנראה גם תחשוף את הסייברטראק (הטנדר שלה) תוך כחודש. הרכבים נשלחים כבר למדינות שונות בארה"ב, כהכנה להכרזה כניראה.

  • אנבידיה (NVDA), חברת השבבים הנסחרת בשווי של 1.1 טריליון דולר, עלתה ב-3.5% בשבוע החולף לאחר שהכתה את התחזיות בדו"ח לרבעון השני. החברה העלתה תחזיות לרבעון השלישי ל- 16 מיליארד דולר בהכנסות והודיעה על ביי-באק (קניה חוזרת) בסך 25 מיליארד דולר.

הכנסות אנבידיה ברבעון השני הסתכמו ב-13.5 מיליארד דולר, והרווח נקי - ב-2.7 דולרים למניה. ציפיות האנליסטים היו להכנסות של 11 מיליארד דולר - כפי שהעריכה החברה בדוחות הרבעון הקודם - ולרווח למניה של 2.2 דולרים.


המספרים של אנבידיה חריגים בכל קנה מידה ומשקפים את הביקוש האדיר למעבדים חזקים שיוכלו לתמוך ביישומים של בינה מלאכותית. הכנסות של 13.5 מיליארד דולר הן כפולות ביחס לרבעון המקביל וגבוהות ב- 88% בהשוואה לרבעון הקודם. הרווח הנקי זינק פי שלושה מ-2 מיליארד דולר ברבעון השני של 2022 ל-6.2 מיליארד דולר ברבעון האחרון. יתרה מזו, החברה צופה הכנסות של 16 מיליארד דולר ברבעון השלישי - האנליסטים ציפו למספר נמוך בהרבה, של 12.5 מיליארד דולר.


"החל עידן חדש במחשוב", אמר ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה. "חברות ברחבי העולם עוברות שינוי למחשוב מואץ ובינה מלאכותית גנרטיבית".

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.
לסיכום

לדעתנו, האינפלציה במגמת ירידה ובסבירות גבוהה הפד לא ימשיך ויעלה את הריבית בפגישתו הבאה בספטמבר. זהו נתון חיובי עבור שוקי ההון. כמובן שהדברים יכולים להשתנות ועדיין תלויים בנתוני האינפלציה של אוגוסט.


תיק ה- AI המורכב מחברות בינה מלאכותית שלדעתנו ירוויחו מאוד ממהפכת הבינה המלאכותית, הושק. המטרה, לנצל את אחת מההתפתחויות הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר בהיסטוריה.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

66 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page