top of page
חיפוש

הנתונים החשובים שיתפרסמו השבוע?


דוחות המאקרו שהתפרסמו ביום שישי


דו"ח התעסוקה בארה"ב פורסם ביום שישי והצביע על שיעור אבטלה של 3.6%, בהתאם לצפי. הדו"ח גם הצביע על כך שמספר המועסקים לחודש יוני גדל ב-372 אלף, הרבה מעבר לצפי של 268 אלף. דו"ח התעסוקה שהתפרסם הפיג את חששות הכלכלנים מפני מיתון חריף (בינתיים) כאשר הכלכלה האמריקאית הראתה איתנות פיננסית לנוכח העלאות הריבית והאינפלציה הגוהה בארה"ב.


סקר המשרות הפתוחות לחודש יוני הראה שקיימות 11.254 מיליון משרות פתוחות הממתינות לאיוש כוח אדם, מעבר לצפי של 11 מיליון משרות פתוחות. זהו נתון חשוב המעיד שארה"ב עדיין סובלת מביקוש חריג לעובדים.

שני הדוחות שהתפרסמו בשישי והיו טובים מהמצופה, עלולים לעודד את הפד' להעלות את הריבית אף יותר מהמתוכנן, ובכך לצנן את המגזר העסקי, דבר שאינו טוב לשוק המניות.

אירועים חשובים השבוע


השבוע ביום רביעי וחמישי, יתפרסמו נתונים חשובים שישפיעו על פעולות הפד ומכאן שישפיעו גם על כיוון השווקים:

  • ביום רביעי (היום) צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני (צפי 1.1%) ולשנה האחרונה (צפי 8.8%). מדד המחירים לצרכן הוא למעשה מדד האינפלציה, וזהו אחד מהנתונים הכלכליים החשובים ביותר, שכן אינפלציה גבוהה עלולה לעודד את הבנק המרכזי האמריקאי (הפד') להמשיך בהעלאות ריבית אגרסיביות, וההיפך במקרה של של אינפלציה נמוכה, או מדד מחירים מתחת לצפי. האינפלציה בארה"ב נמצאת בשיא מזה 41 שנים, אחרי שהגיעה במאי ל- 8.6% בחישוב שנתי.

  • ביום חמישי (מחר) צפוי להתפרסם מדד המחירים ליצרן לחודש יוני (צפי 0.8%) ולשנה האחרונה (צפי 10.7%). מדד המחירים ליצרן נחשב איתות מקדים לגבי האינפלציה בעתיד עקב גלגול העלויות של היצרנים, לצרכנים.

לאחר פרסום הנתונים, נביע דעתנו בנושא במאמר הבא.


טסלה ואילון מאסק


טסלה עלתה לכותרות אחרי שמנכ"ל החברה, אילון מאסק, הכריז שהוא מבטל את העסקה לרכישת טוויטר (TWTR) ב-44 מיליארד דולר, לאחר שהיא סירבה לספק נתונים ולהוכיח את טענתה לגבי אחוז המשתמשים הפיקטיביים ברשת שלה, על אף מספר פעמים שביקש זאת.


טוויטר מצידה, הודיעה שאינה מסכימה לביטול העיסקה ושתמשיך את תביעתה למימוש העיסקה בבית המשפט במדינת דלוואר בה טוויטר נרשמה, דבר שקשה כרגע להעריך את תוצאותיו וכיצד יסתיים. צריך לזכור שיש עוד מספר תביעות פתוחות נגד מאסק בנושאים שונים, הנמצאות בתהליך.


בנוסף, התפרסם לאחרונה שמאסק הוא אב לעוד שני תאומים, אותם הביא לעולם יחד עם אחת העובדות הבכירות בחברה ניורולינק, שבבעלותו. יחד עם שני האחרונים מספר ילדיו הידועים של מאסק כבר מגיע לתשעה.

מה שבטוח, אילון מאסק אינו משתעמם ולנו רק נותר לנסות ולהעריך איך והאם יוכל לעמוד בכל המשימות האדירות העומדות בפניו. אין ספק שבבואנו לשקול את הסיכויים והסיכונים שבהשקעה בחברה טסלה, מאסק, על אף גאוניותו הטכנולוגית והעיסקית, הופך להיות אחד מגורמי הסיכון לחברה. נקווה שיירגע ויתמקד במשימות האדירות העומדות בפניו.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרימיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרימיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

48 צפיות

Comments


bottom of page