top of page
חיפוש

המדד הריבית וישיבת בעלי המניות של טסלה השבוע


פגישת בעלי המניות של טסלה

פגישת בעלי המניות של טסלה תתרחש השבוע ביום חמישי. שתי החלטות עומדות להצבעת בעלי המניות עד מחר, יום רביעי ה- 12/06/2024, שתוצגנה ביום חמישי:

1)     אישור מחדש של חבילת השכר למנכ"ל, אילון מאסק, שכבר עברה ואושרה ע"י מועצת המנהלים ובעלי המניות ב- 2018 אך בוטלה לאחרונה ע"י בית המשפט בדלוור בהחלטה שנויה במחלוקת.

2)     אישור מעבר החברה לטקסס.

ההנחה שלנו היא ששתי ההצעות יאושרו בהסתברות של כ- 70%, למרות שאישור המעבר לטקסס מחשב אי הצבעה כהצבעה שלילית ולכן יתכן שזה ישפיע מאוד על התוצאה.


אם אתם בעלי מניות בטסלה, תוכלו להצביע לשתי ההחלטות הנ"ל דרך הבנק או בית ההשקעות בו רכשתם את המניות עד יום רביעי השבוע.

 

מה ישפיע על מחיר מניית טסלה השנה?

כמו שכתבנו שיקרה לפני כארבעה חודשים, מחיר המניות של טסלה מדשדש בזמן האחרון ונע סביב $170-$180. מה יכול להשפיע על מחיר המניות בטווח הניראה לעין?


·        הרובוטקסי: רוב הסיכויים שהרכב הזול והאוטונומי יוכרז ב-8 באוגוסט ביום ההשקה ל"רובוטקסי" אך לא יהיה זמין למכירה עד 2025. הרכב שיושק ב- 8/8 יהיה הרכב הראשון שעוצב כמונית רובוטית (רובוטקסי). טסלה כנראה לא תמכור את הרכבים האלה ליחידים אלא תפעיל צי מונית רובוטית משלה. תגובת המשקיעים להשקה תלוי במה שיוצג.

·        הרובוט האנושי: אין סיכוי ממשי שטסלה תשתמש בבוטים לאיזה יישום בעולם האמיתי השנה, אך אם תציג שימוש כזה ברובוט האנושי שלה, הדבר ישפיע בצורה חיובית מאוד על מחיר המניות.

·        הסייברטראק: הצפי הוא שטסלה תייצר בין 20 ל-25 אלף רכבי סייברטראק עד סוף המחצית הראשונה של 2024, ולדעתי יש סיכוי של כ- 40% שטסלה תגיע ל-100 אלף עד סוף השנה.  במקרה כזה השקת הסייברטראק תחשב למוצלחת מאוד והדבר ישפיע בצורה חיובית על מחיר המנייה.

·        שותפויות בתחום הרובוטקסי: להערכתי יש סיכוי של כ- 70% לדעתי שטסלה תכריז על שותפות עם יצרנית רכב אחרת השנה לרישוי FSD או מונית רובוטית.


לסיכום, אני לא רואה מנופים משמעותיים לעליית מחיר המניה בחודשים הקרובים אך הדבר תלוי בעיקר בשלושה דברים: בישיבת בעלי המניות ביום חמישי, השקת הרובוטקסי ב- 8 לאוגוסט והתוצאות הפיננסיות הרבעוניות, ולכן הכל יתכן.

 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

השבוע האחרון נפתח עם נתונים מאכזבים שהצביעו על חולשה בפעילות הכלכלית ובשוק העבודה בינהם, מדד מנהלי הרכש בתעשייה וסקר המשרות הפנויות. עם זאת, התמונה השתנתה מהר מאוד כשבסוף השבוע פורסם מדד מנהלי הרכש בשירותים שזינק במפתיע, ולאחר מכן, דו"ח התעסוקה שהפתיע גם הוא מעל הציפיות והתקבל בעין פחות יפה בשווקים שהגיבו בירידות שערים במניות לצד עליית תשואות בשוק האג"ח. למרות זאת מדדי המניות סיימו את השבוע עם ביצועים חיוביים לצד ירידת תשואות בשוק האג"ח.


·        ביום רביעי פורסם בארה"ב מדד התעסוקה של ADP לחודש מאי, שהראה על תוספת של 152 אלף משרות, נמוך מהציפיות שעמדו על 173 אלף ומהנתון הקודם שעמד על 188 אלף משרות. הנתון העלה את הסיכוי להורדת ריבית קרובה.

 

·        ביום שישי פורסם בארה"ב נתון השינוי במספר המועסקים לחודש מאי, שהראה על תוספת של 272 אלף משרות, גבוה מהציפיות שעמדו על 182 אלף ומהנתון הקודם שעמד על 165 אלף משרות. מדד זה משקף את השינויים במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי ומהווה אינדיקטור חשוב לבריאות שוק העבודה והכלכלה בכלל. העלייה המשמעותית במספר המשרות החדשות מצביעה על התחזקות שוק העבודה ועל ביקוש גבוה לעובדים, דבר המעיד על צמיחה כלכלית יציבה. נתון זה עשוי לגרום לאופטימיות בשווקים הפיננסיים, שכן עלייה במספר המועסקים יכולה לתמוך בצריכה הפרטית ובצמיחה כלכלית. עם זאת, הנתון יכול גם להוביל את הפד לשקול התאמות במדיניות המוניטרית, כגון דחיית הורדת הריבית, כדי למנוע התחממות יתר של הכלכלה.

 

אירועים חשובים השבוע 

במבט לשבוע הקרוב, הפוקוס יעבור משוק העבודה למדד המחירים לצרכן וכמה שעות לאחר מכן להחלטת הריבית של הפד שתכלול עדכון ותחזיות כלכליות. כמובן שאף אחד לא מצפה להפחתת ריבית, אך כן מצפים לראות האם בפד ירמזו על הפחתת ריבית אפשרית בחודש ספטמבר.


·        כאמור, ביום רביעי בשעה 15:30 שעון ישראל, צפוי להתפרסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן (שנתי) לחודש מאי, עם צפי לעלייה של 3.4%, זהה לנתון הקודם. מדד זה משקף את השינויים במחירים של סל מוצרים ושירותים לצרכנים ומהווה אינדיקטור מרכזי להערכת האינפלציה במשק האמריקאי. היציבות במדד מעידה על כך שלחצי המחירים נותרו ללא שינוי מהחודש הקודם, דבר שיכול להקל על הלחצים האינפלציוניים ולתמוך בהחלטות הפדרל ריזרב לשמור על מדיניות מוניטרית יציבה. פרסום הנתון עשוי להשפיע על השווקים הפיננסיים בהתאם לתגובת המשקיעים לציפיות המשתנות בנוגע למצב האינפלציה והמדיניות הכלכלית העתידית. נתון זה חשוב במיוחד כי הוא עשוי להשפיע על החלטות בנוגע לריבית בארה"ב.

 

·        ביום רביעי בשעה 21:00 שעון ישראל, צפויה להתפרסם בארה"ב החלטת הריבית, עם צפי שהריבית תישאר ללא שינוי ברמה של 5.50%. פרסום החלטת הריבית יכול להשפיע על השווקים הפיננסיים בהתאם לתגובת המשקיעים לציפיות המשתנות בנוגע למצב הכלכלה והמדיניות המוניטרית העתידית. אירוע זה חשוב במיוחד כי הוא עשוי להשפיע על תחזיות הצמיחה הכלכלית, האינפלציה והשפעתן על החלטות השקעה ברחבי העולם.

 

·        ביום חמישי בשעה 15:30 שעון ישראל, צפוי להתפרסם בארה"ב מדד המחירים ליצרן (שנתי) לחודש מאי, עם צפי שהמדד יישאר ללא שינוי ברמה של 2.2%. מדד זה משקף את השינויים במחירים של מוצרים ושירותים ברמת היצרן ומהווה אינדיקטור חשוב ללחצי האינפלציה בשרשרת האספקה. היציבות במדד מעידה על כך שלחצי המחירים על היצרנים נותרו ללא שינוי מהחודש הקודם, דבר שיכול להקל על הלחצים האינפלציוניים ולהשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית.

 

 

חברות חשובות בכותרות  

·        מניית אנבידיה (NVDA), ענקית הטכנולוגיה הנסחרת לפי שווי של 2.97 טריליון דולר, עלתה בשבוע החולף ב-6.4% לאחר שהחברה הגיעה לשיא חדש של $1,250, עם שווי שוק של מעל 3 טריליון דולר לראשונה בהיסטוריה. הראלי במניה נבע בחלקו מהודעת החברה על פיצול מניות ביחס של 10 ל-1 (שניכנס לתוקף אתמול) והעלאת הדיבידנד ל-$0.10 למניה. בנוסף, הודיעה החברה על שחרור שבב חדש כל שנה.

 

·        מניית קראודסטרייק (CRWD) חברת אבטחת הסייבר הנסחרת לפי שווי של 85 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-9.3% בעקבות תוצאות רבעון ראשון שהיו מעל הציפיות ותחזיות חיוביות להמשך השנה. הרווח היה $0.93 למניה, מעל הצפי של $0.89 למניה, וההכנסות היו $921 מיליון, מעל הצפי של $904.56 מיליון. התחזית לרבעון הבא היא הכנסות של $958.3 מיליון ורווח מתואם של $0.98-$0.99 למניה, גם כאן מעל הציפיות. התחזית לשנה הפיסקלית 2025 היא הכנסות של $3.993 מיליארד, מעל הצפי של $3.957 מיליארד. ההכנסות השנתיות החוזרות (ARR) גדלו ב-33% ל-$3.65 מיליארד. המנכ"ל, ברט פודברה, ציין את הביצועים החזקים והאימוץ המוצלח של הפלטפורמה על ידי הלקוחות. מניית קראודסטרייק הוסיפה לעלות ב-5.3% במסחר המאוחר של יום שישי לאחר הודעה על צירוף למדד ה-S&P500.

 

·        מניית פלנטיר (PLTR), חברת ניתוח הנתונים, הנסחרת לפי שווי של 51.9 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-7.5% לאחר שמשרד ההגנה האמריקאי העניק לחברה שני חוזים לפיתוח מערכות AI. החוזה הראשון, בשווי 33 מיליון דולר, נועד לפיתוח מערכת Open DAGIR לשיתוף נתונים כחלק מיוזמת "Connect-Everything". החוזה השני, בשווי 480 מיליון דולר, הוא עבור פרויקט Maven Smart System, שיספק מערכת הפעלה מבוססת AI למשרד ההגנה. ההצלחה בעסקאות אלו מחזקת את ביטחון המשקיעים בפוטנציאל הצמיחה של החברה ויכולה להוביל להמשך שיתוף פעולה עם משרד ההגנה וחוזים נוספים בעתיד.

 

 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 5/6/2024)

הערה: מאחר שמניית אנבידיה פוצלה 1:10 והתחילה להיסחר במחירה החדש אתמול, לא נחשב מחדש השבוע את רווחי התיקים.

 

ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 3,906,449 $ (עליה מ- 3,422,770  $ לפני שבוע).

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 41.65%.

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $203,861 (מ- $194,208  לפני שבוע).

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 70.71%

ס"ה עלה תיק ה AI ב- 103.91% תוך 11 חודשים מהשקתו.

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.

 

 

לסיכום

ביום רביעי הקרוב יתפרסמו שני נתונים משמעותיים: גם מדד המחירים לצרכן וגם החלטת הריבית של הפד. שני אירועים משמעותיים מאוד שישפיעו על השווקים הפיננסיים.

יחד עם זאת לא ניראה כרגע שנבצע שינויים משמעותיים בתיקים.

 

חג שמח והשקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page