top of page
חיפוש

הכפילו את חסכונותיכם בזמן שאתם תורמים חלקכם לעולם טוב יותר

עודכן: 21 במאי 2020


לפעמים השקעות יכולות להיות דבר פשוט מאוד, אם אתם מתמקדים בתחום המוכר לכם ומשקיעים רק בו. אם התחום הזה גם חווה צמיחה מואצת, תוכלו להאיץ את דרככם לעושר. אין צורך להשקיע בעשרות חברות שאינכם מכירים מספיק ואין לכם מספיק מידע עליהן. עדיף להשקיע בכמה חברות שאתם מכירים מצויין.

ראו מה יש לוורן באפט ושותפו צ'רלי מנגר לומר על זה:


פעם בכמה שנים אפשר למצוא חברה מעולה שע"י השקעה בה נוכל ליצור עושר רב. למזלנו אנו חיים בתקופה שבה כמה חברות כמו אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל, עונות להגדרה זו . לאחרונה אפשר למצוא חברות קטנות יותר שלדעתנו נמצאות בתהליך דומה של גדילה מואצת. ריבוי החברות העונות להגדרה זו בשנים האחרונות מתאפשר כי אנו חיים בתקופה של התפתחות טכנולוגית מואצת, שתלך ותעצים.

השקעה באחת מהחברות שנזכרו לעיל למשל בהתמדה וסבלנות ב 10-15 השנים האחרונות הייתה מכפילה את חסכונותיכם כמה וכמה פעמים. ראו בכמה אלפי אחוזים גדלו החברות הללו, שכולן טכנולוגיות כמובן.
מה צריך לחפש בחברה כדי שהסיכויים לגדילה מהירה כזו יתממשו?

ניהול נחוש עם התמקדות במוצר ושאיפה מתמדת לחדשנות, תזמון נכון ושוק מספיק גדול.

כמובן ששלושת הדברים קשורים זה לזה. ראו דוגמה של שתי חברות באותו תחום, וויקס ושופיפיי, שערך השוק שלהם גדל בצורה שונה בגלל שלושת הגורמים שהזכרתי (וויקס בכחול ושופיפיי באדום). ערך השוק של שתי החברות לפי רבעונים:האם אפשר למצוא היום חברה שתצמח בצורה כזו? כן, טסלה. משנת 2012 , אז התחילה ביצורו של מודל S , גדלה טסלה בקצב של מעל 50% בשנה, הן בייצור מכוניות והן בשווי השוק שלה.

נוסיף את טסלה לגרף של וויקס ושופיפיי כדי להשוות בין החברות. שווי השוק של טסלה בצהוב. כמובן שגם שופיפיי מועמדת להיות אחת מהחברות שתכפיל את השקעותינו, אך לפי רוב הפרמטרים היא יקרה מאוד היום ולא בטוח שהביצועים שלה מצדיקים את שווי השוק.
גם מחיר המניה של טסלה עלה ב56% מ 2012 ועד היום. בשנת 2012 היה מחיר המניה 22.79 $ ואילו היום היא נסחרת במעל 800 $ למניה. הנה החישוב:


למעשה ערך המניה עלה ב 56.3% בשנה ב 8 השנים האחרונות.


טסלה מעריכה ושואפת להמשיך ולגדול בקצב זה ב 10 השנים הבאות ואנחנו מאמינים שיש סיכוי מצויין שתצליח בכך.

הקשיבו לשאלה בנושא זה שהוצגה לאילון מאסק ולתשובתו בשיחת הוועידה האחרונה לסיכום הרבעון הראשון של 2020.כאמור, לאור ההיסטוריה והעתיד שנראה אף וודאי יותר מבשנים עברו, אנחנו חושבים שטסלה תצליח לעמוד בקצב גדילה זה. אילון מאסק וטסלה, מימשו את כל תכניות החברה השאפתניות שפורטו במסמך מ 2012, גם אם לא תמיד בלוחות הזמנים שהעריך.


אז בואו נניח שאמנם טסלה תמשיך ותצמח בקצב של 50% בשנה. כמובן שהכוונה לצמיחת החברה בפרמטרים העיקריים כמו יצור מכוניות ומכירות, אך בטווח הארוך מחיר המניה ושווי השוק של החברה משקף את ביצועיה.


אם כך כמה נרוויח ב 5 השנים הבאות אם נשקיע 10,000 $ בטסלה?

חישוב של ריבית דריבית בו מחיר המניה יעלה ב 50% בממוצע לשנה מראה שבסוף התקופה יהיו בידינו 75,937 $. סכום משמעותי, אך בואו נראה מה יקרה אם טסלה תמשיך בביצועיה ואנו נמשיך להחזיק בחברה כמה שנים נוספות.

לאחר 10 שנים הסכום שיצטבר יהיה 576,650 $. סכום גדול מאוד יחסית להשקעה הראשונית תוך 10 שנים. זה כוחה של עליה אקספוננציאלית או נוסחת הריבית דריבית.

ותוך 15 שנים? אם טסלה תמשיך ותגדל באותו קצב ולא ניגע בהשקעתנו, סכום החסכון יגדל לסכום עצום של 4,378,938 $, בעוד אחרי 20 שנה, החיסכון יגדל לסכום אסטרונומי של 33,252,567 $.

שמו לב שהגענו לסכומים אלו מהשקעה של 10,000 $ בלבד.

כמובן שאף אחד לא נביא ולא יכול לנבא את העתיד, אך בביטחון די גדול אפשר להעריך שלפחות ב 5 ואף 10 השנים הבאות טסלה תגדל בקצבים אותם העריכה. הסיבה לסיכוי הגבוה שגדילה כזו תתרחש, היא הקצב הגבוה בו מתקדמת טסלה בתחום הפיתוח, המחקר והיצור והתרחקותה המהירה מהמתחרים בתחום הרכבים החשמליים, יצור הסוללות, הנהיגה האוטנומית, ובכמה תחומים נוספים כמו תחנות כוח וירטואליות (פירוט נוסף למטה). כל אחד מתחומים אלו הנו שוק ענק של מעל טריליון דולר בפני עצמו.

נראה שטסלה אף נכנסת בימים אלו לתחום תחנות הכוח הווירטואליות, כאשר כל הרכבים יחד יוכלו לאגור/לספוג ולספק חשמל מהרשת ולרשת לפי שעות העומס והשפל ברשת החשמל, אך זה כבר נושא למאמר בפני עצמו. זו אמנם השערה בלבד, אך לפי עדויות רבות טסלה אמורה להציג זאת ביום המשקיעים בנושא הסוללות בחודש הבא. במקרה כזה כל בעל רכב טסלה יוכל למעשה לייצר הכנסה נוספת מרכבו ע"י הספקת חשמל לרשת בזמן צריכת שיא.

לסיכום


הרי לכם/ן רעיון מעולה להשקעה עם סיכוי גבוה וסיכון לא גבוה בשלב זה. טסלה עוד תעבור עליות ומורדות, אך אנו בטוחים שהיא תמשיך לגדול במהירות ולחדש כמעט בכל תחום בו היא עוסקת ואולי אף בתחומים רבים נוספים שאיש מאיתנו כלל אינו מדמיין עדיין.


החזון של טסלה הוא להעביר את העולם לשימוש באנרגיה ממקורות נקיים וברי קיימא. חזון שאפתני שבתחילת הדרך ניראה כבלתי ניתן להשגה. אך טסלה מממשת אותו בהתמדה, תוך הצגת חדשנות יוצאת דופן ותוך עמידה ביעדים מול מכשולים ומתנגדים רבי עצמה משוק הרכב המסורתי, תעשיית הדלק והעיתונות הניזונה מתעשיות אלו. טסלה עשתה זאת עד עתה כמעט לבדה תוך תקווה שיצטרפו אליה תעשיות רכב וגופים נוספים.


טסלה להערכתנו תמשיך לגדול בקצב יוצא דופן תוך דבקות בחזון שלה הכל כך חשוב לעולמנו,


כמובן שעל כל אחד/ת לבצע את המחקר שלו/ה ולערוך את שיקוליו/ה הוא/היא בהשקעותיו/ה. במאמר זה אנחנו רק משתפים אתכם/ן במחשבותינו ובמעשינו.

השקעות מוצלחות!122 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page