top of page
חיפוש

הדוח של למונייד ותיק הפרימיום (לשירות הפרימיום בלבד)


מה היום?


עדכון על למונייד, שדיווחה ביום שני בערב את תוצאותיה לרבעון הרביעי לשנת 2020, ודעתנו על התוצאות ועל מצבה של למונייד בתיק הפרימיום.


למונייד דיווחה דוחותיה לרבעון הרביעי לשנת 2020


למונייד (סימול: LMND), החברה הישראלית לביטוח דיגיטלי, דיווחה ביום שני בערב על תוצאות הרבעון הרביעי ועל שנת 2020 המלאה.


הכנסות הרבעון הסתכמו בכ 20.5 מיליון דולר, ירידה של כ-14.5% לעומת 23.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ומעל צפי האנליסטים בסך 19.12 מיליון דולר. ההכנסות ירדו, למרות עליה בגביית תשלומי הפרמיות, מכיוון שלמנוייד התחילה להשתמש במבטחי משנה בשני הרבעונים האחרונים, איתם היא מתחלקת בסיכון, אך גם בפרמיה המתקבלת מהמבוטחים. בגרף ההכנסות של למונייד אפשר לראות את הירידה בהכנסות הנובעת מתחילת השימוש במבטחי משנה.


הכנסות שנת 2020 הסתכמו בכ-94.4 מיליון דולר, בעוד צפי האנליסטים עמד על 93 מיליון דולר. מדובר בצמיחה של 40% מהכנסות של 67.3 מיליון דולר ב-2019.


בשורה התחתונה, החברה מדווחת על הפסד של כ-33.9 מיליון דולר ברבעון, ההפסד השנתי נאמד בכ-122.3 מיליון דולר (3.6 ד' למניה), וההפסד המתואם היה ברמה של 97.9 מיליון דולר. זאת לעומת 108.5 מיליון דולר (9.7 ד' למניה) ו-106.4 מיליון דולר ב-2019, בהתאמה. תחזיות האנליסטים היו להפסד עמוק יותר של 3.8 ד' למניה.
כאמור, שווי החברה משקף ציפיות לצמיחה גבוהה והחברה תצטרך לשמור על רף צמיחה גבוה אף יותר ב 2021. הדבר נכון ביחוד בנוגע לצמיחת המשתמשים שלה שהיה דיי חלש.


אם מסתכלים על נתוני הצמיחה של משתמשים, הרי שברבעון השלישי החברה דיווחה על סה״כ כ-940 אלף משתמשים, כלומר בין הרבעון השלישי לרבעון הרביעי החברה צמחה בכ-5% בלבד, בעוד שבין הרבעון השני לשלישי צמחה החברה בכ 15%.
למרות זאת, למונייד הגיעה למיליון לקוחות פעילים ממש בסוף דצמבר. מדובר באבן דרך לאחר ארבע שנים של פעילות. הענקים המסורתיים של ענף הביטוח הגיעו לאותו יעד רק לאחר 19 שנים בהיסטוריה התפעולית שלהם. למונייד היא עסק שצומח מהר, אם כי ציפינו שתצמח מהר יותר.


המטרה שאפתנית: לשבש את ענף הביטוח המסורתי בטווח הארוך. שוק פרמיות הביטוח גדול מאוד. ענף הביטוח האמריקני בלבד מסתכם ב-1.32 טריליון דולר בשנת 2019 (ביזפורטל 2/3/2021).

בעניין זה, דניאל שרייבר, מנכל למונייד, הודיע בשיחת המשקיעים שהחברה נכנסת בעתיד הקרוב לתחום ביטוח חדש וגדול ואף רמז שזהו תחום ביטוח הרכב.


מניית החברה נפלה במסחר ביום שלישי מעל 16% והסיבה - אחרי זינוק של כמעט 200% מאז ההנפקה לפני כחצי שנה, ועם מכפיל מכירות של כ 50, הצפיות מהחברה היו גבוהות יותר. אך האכזבה העיקרית הייתה מצמיחת כמות המשתמשים בין הרבעונים. 5% זו אינה גדילה של חברת צמיחה ושם למונייד יצטרכו לשם דגש ולהראות שיפור.עד כמה למונייד יקרה? השוואת מכפילי מכירות


אם נשווה את את מכפיל המכירות של לימונייד (הקו הירוק הקצר למעלה, עם ערך של כ 50) לחברות מובילות אחרות בתיק הפרימיום, כמו שופיפיי (צהוב), סקוור (אדום) וטסלה (כחול), נראה שהיא יקרה ביותר וקצב הצמיחה שלה אינו מצדיק זאת.
דבר נוסף, מנכ"ל למונייד, דניאל שרייבר, מכר כ 800,000 ממניותיו (מתוך כ 15 מיליון המניות בהן הוא מחזיק בצורה ישירה ועקיפה) בחצי השנה האחרונה. כאשר בכירים בחברה מוכרים את מניותיהם יכולות להיות לכך סיבות רבות, אך לנו כמשקיעים לא מקנות תחושת ביטחון.לסיכום


אני מאמין שלמנוייד תצמח ותגדל בשוק השמרני של תחום הביטוח, אך כרגע היא קוסמת בעיקר לדור הצעיר ולמבוטחים חדשים. זהו גם קהל היעד שהחברה מכוונת אליו. לכן, גדילתה בשנים הראשונות לא תהיה מהירה כניראה. ככל שתצמח ותגיע ליותר לקוחות, אפקט הרשת יהיה יותר משמעותי והחברה תאיץ את צמיחתה.


לכן בשלב זה, אנחנו משאירים את למונייד בתיק הפרימיום ברמה של 5% מהתיק. למרות זאת, אם אתם רוצים להגדיל את מרכיב המזומן בתיק או להגדיל את משקלה של חברה אחרת בתיק, כזו שמשקלה נמוך מהמצוין בתיק הפרימיום, הרי שלמונייד מועמדת טובה למכירה.


חשוב לציין שהשוק הסוער שנכון לנו בחודשים הבאים מצריך קור רוח ושיקול דעת. עושים זאת ע"י השקעה במינון כזה שאינו מהווה בעיה עבורכם גם אם התיק יורד ב 20-30%.


בסיכומו של יום, גם אם חברות תיק הפרימיום יתממשו ומחירי מניותיהן ירדו, הרי שבטווח הארוך חברות אלו ימשיכו לצמוח במהירות ולהוביל את תחומן. נזילות בתיק תאפשר לכם לרכוש מניות נוספות במחירים נוחים יותר אם וכאשר יגיע תיקון משמעותי.

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה והערכותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


השקעות מוצלחות לכולם!100 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page