top of page
חיפוש

הבינה המלאכותית וכנס אנבידיה בכותרות


הכנס השנתי של אנבידיה

מנכ״ל אנבידיה, ג׳נסן הואנג, חשף את החידושים שיעצבו את עתיד ה-AI בכנס GTC 2024 שהתקיים בארה"ב לפני שבוע. אנבידיה הציגה את הפיתוחים החדשים בעולמות הבינה המלאכותית, מחשוב-על, רובוטיקה ועוד. בכנס השתתפו יזמים, מפתחים וחוקרים מובילים בענף הבינה המלאכותית מחברות כמו OpenAI, מיקרוסופט, Google DeepMind, כמו גם עשרות אלפי אנשי מקצוע ומדענים, שיעצבו את עולם הטכנולוגיה והמדע בשנים הבאות.


למשקיעים באנבידיה ולשאר הקוראים המעוניינים, מעניין לראות את המצגת של מנכ״ל אנבידיה, ג׳נסן הואנג, בפתיחת הכנס, המציגה את המוצרים החדשים וכל החידושים האחרונים בתחום ה- AI.
השורה התחתונה של מצגת ארוכה זו: אנבידיה בחזית הטכנולוגית ל- AI כמעט לבדה ומתקדמת מהר יותר מכל הדולקות אחריה. כולם משתפים איתה פעולה, כולל טסלה, היחידה שלא השתתפה בכנס. אך גם אילון מאסק משבח את אנבידיה בראיון שעשה לאחרונה ומודה שכרגע היא לבדה בחזית.


ההערכות של מנכ״ל אנבידיה ושל משתמשים מובילים, כמו אילון מאסק, הן ששוק התשתיות ל- AI גדל בקצב של פי 10 כל חצי שנה, כך שאפשר רק להעריך להיכן תגיע אנבידיה, השולטת בשוק זה באופן כמעט בלעדי, בעוד כמה שנים.


מאקרו ושוק ההון

שוק ההון חתם שבוע של עליות בעקבות דברי יו"ר הפד אחרי החלטת הריבית, אשר דיבר על הורדת ריבית בהמשך השנה וחזר על הערכות הפד לשלוש הורדות ריבית השנה.

 

מה קרה בשבוע שעבר בשווקים? 

·        ביום רביעי התפרסמה בארה"ב החלטת הריבית. הפד הותיר את הריבית על כנה ברמת 5.50%, בהתאם לצפי. הפד נוקט בגישה זהירה, בהמשך להעלאות הריבית האגרסיביות בעבר שנועדו להילחם באינפלציה הגבוהה. ההחלטות האחרונות של הפד האטו את הצמיחה הכלכלית, אך גם גרמו להתמתנות רמות האינפלציה. במסיבת העיתונאים, אמר יו"ר הפד ג'רום פאוול שהוא ממתין לנתונים נוספים לפני שיקבל החלטה לגבי הורדת ריבית, והדגיש כי רמת הריבית נשארת גבוהה בשביל להיאבק באינפלציה, עם הערכה כי הורדות הריבית יתחילו בקיץ, כאשר הוא צופה 3 הורדות.

 

·        ביום חמישי התפרסם בארה"ב נתון מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור. הנתון שפורסם עמד על 52.5, גבוה מהתחזיות ל-52.2 ומהנתון של החודש הקודם שהיה 51.8. מדד זה משקף את התנאים הכלכליים במגזר הייצור, והוא נחשב לאינדיקטור מוביל לצמיחה כלכלית. נתון של מעל 50 נקודות מרמז על הרחבה וצמיחה במגזר, בעוד שנתון מתחת ל-50 מעיד על כיווץ. התוצאה מעידה על התרחבות במגזר הייצור, מה שיכול להצביע על כלכלה מתחזקת, תמיכה בשוק העבודה ואופטימיות כלפי עתיד התעשייה.

  

אירועים חשובים השבוע

·        ביום חמישי יתפרסם בארה"ב נתון מדד התמ"ג הרבעוני לרבעון הרביעי, מדד המשקף את סך התוצר המקומי הגולמי שנוצר בארה"ב. הצפי הוא לצמיחה בתמ"ג של 3.2%, ירידה מ-4.9% ברבעון הקודם. נתון זה חשוב מאוד כיוון שהוא מספק מדד לבריאות הכלכלה ולקצב הצמיחה שלה. צמיחה חזקה תעיד על כלכלה חזקה וביטחון כלכלי, בעוד שירידה עלולה להעיד על האטה וצורך בפעולות תמריצים. הנתון משפיע על החלטות המדיניות המוניטרית והפיסקלית, כמו גם על החלטות השקעה בשווקים.

 

חברות חשובות בכותרות  

·        מניית אנבידיה (NVDA), ענקית השבבים הנסחרת לפי שווי של 2.3 טריליון דולר, עלתה ב-4.3% בשבוע החולף, לאחר שהציגה את הדור הבא של שבבי ה-AI שלה, ה-Blackwell, אשר יחליף את סדרת ה-H100 ו-H200, שהפכה לבחירה המועדפת על רוב הלקוחות ביישומי AI. ה-Blackwell נועד לספק ביצועים מהפכניים בעולם ה-AI, עם הבטחה לשיפור של עד פי 30 בביצועים לעומת צ'יפ ה-H100, תוך חיסכון של עד פי 25 באנרגיה.

 

·        מניית מיקרון (MU), יצרנית הזיכרונות הנסחרת לפי שווי של 121.66 מיליארד דולר, עלתה ב-13.8% בשבוע החולף לאחר שהחברה פרסמה את תוצאותיה. החברה דיווחה על הכנסות של 5.82 מיליארד דולר, גידול של 58% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל התחזיות שעמדו על 5.3 מיליארד דולר. הרווח הפתיע עם 42 סנט למניה, לעומת הצפי להפסד של 28 סנט למניה. הביקוש למוצרי החברה מצביע על ביקוש מתמשך וגובר לזיכרון בעל רוחב פס גבוה לשימושי AI, עם ציפייה לביקוש מוגבר במחשבים אישיים וטלפונים חכמים, התומכים בבינה מלאכותית. לקראת הרבעון הבא, החברה מצפה להכנסות של כ-6.6 מיליארד דולר ורווח מתואם של 45 סנט למניה, תוצאות שהיו הרבה מעבר לציפיות השוק.

 

·        מניית דל טכנולוגיות (DELL), ענקית המחשבים והחומרה, הנסחרת בשווי של 79.2 מיליארד דולר, עלתה בשבוע החולף ב-4.9% בעקבות הודעה על שותפות עם אנבידיה (NVDA). השותפות מבשרת על עידן חדש של פיתוח בתחום האינטליגנציה המלאכותית (AI), עם דגש על שרתי AI שמתמקדים בניתוח מודלים מתקדמים. דל דיווחה על עומס עצום של הזמנות לשרתים אלו, שרובם מופעלים על ידי שבבי ה-H100 של אנבידיה, עם רישום הזמנות שעומד על 2.9 מיליארד דולר. השותפות החדשה מוצגת תחת המותג "Dell AI Factory with Nvidia", משלבת שרתים, אחסון, מחשבים, תוכנה ורשתות של דל עם תשתיות ותוכנות AI של אנבידיה. דל מספקת פתרון מקיף לחברות המעוניינות להתמקד בהשקעות AI. המהלך מציב את דל בחזית החדשנות בתחום ה-AI, מחזק את מעמדה בשוק ומציע פוטנציאל צמיחה.

  

מניות מדווחות השבוע

ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.

 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 27/3/2024)

 

ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 3,387,852 $ (עלה מ- 3,280,589 $ לפני שבוע).

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%.

העלייה בשווי התיק בשנת 2024: 21.98%.

ס"ה עלה תיק הפרימיום ב- 3280% מאז השקתו.

 

זהו השבוע השמיני ברציפות שהתיק עולה בשוויו. תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $197,732 (מ- $192,663 לפני שבוע).

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 65.55%

ס"ה עלה תיק ה- AI ב- 97.45% תוך 8 חודשים מהשקתו.


תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

לסיכום

יו"ר הפד, ג'רום פאוול, אמר לאחר ישיבת הפד שהוא ממתין לנתונים נוספים לפני שיקבל החלטה לגבי הורדת ריבית. הוא הדגיש כי רמת הריבית נשארת גבוהה בשביל להיאבק באינפלציה, אך העריך כי הורדות הריבית יתחילו בקיץ, כאשר הוא צופה 3 הורדות.

אם אכן כך יקרה, אני מעריך שנמשיך לראות עליות בשוק ההון בהמשך השנה, למרות שתיקון למטה בשוק בהחלט סביר שיגיע בחודשים הקרובים.

 

בהתחשב בכך שזו שנת בחירות בארה"ב, הממשל יעשה הכל כדי לרצות את המשקיעים, כולל לחץ על הפד להורדת ריבית והזרמת כספים לשווקים. בהתחשב בניסיון ההיסטורי, נראה שהכיוון הכללי הוא עדיין לעליות ב- 2024, עם תיקונים אפשריים לאורך השנה עד הבחירות בנובמבר 2024. כמובן שאירועים בלתי צפויים, או מיתון שכרגע לא צפוי, יכולים להתרחש ולהפיל את השווקים. אנחנו נמשיך לעקוב ולדווח על תיקי המניות שלנו ועל המצב המקרו כלכלי.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

34 צפיות0 תגובות

Commentaires


bottom of page