top of page
חיפוש

האם טסלה תעבור את 800 הדולר עד הכניסה למדד?


טסלה מגייסת 5 מיליארד דולר


טסלה מנצלת את העובדה שמחיר המניות שלה - ושווי השוק שלה – עלו לשיא, ומגישה היום הצעה למכירה של 5 מיליארד דולר במניות אותן תמכור "מעת לעת ובמחירי השוק".


שווי השוק של טסלה הוא 608 מיליארד דולר, כלומר מכירת המניות מייצגת פחות מ -1% מערכה ודילול בעלי המניות יהיה בשיעור דומה של פחות מ 1% כך שאינו ממש משמעותי לבעלי המניות.


טסלה סיימה את רבעון ספטמבר עם מזומנים בשווי מדהים של 14.5 מיליארד דולר, מה שמרמז שהיא מנצלת את מחירה הגבוה בשוק לגיוס כסף יותר משהיא זקוקה באמת לכסף עכשיו.


מכירת מניות זו גם לא תעזור הרבה לקרנות האינדקס והבנצ'מארק האמורות לרכוש מניות של טסלה בשווי של כ 140 מיליארד דולר, כך שהזרמת מניות בשווי 5 מיליארד דולר לא ממש תקל עליהם את הרכישות.

טסלה ו S&P500


אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי המסחר במניות טסלה לקראת הכללתה במדד. היום המחזורים גבוהים בכ 50% מהממוצע היומי בשלושת החודשים האחרונים, זאת לפחות עד מחצית היום. יתכן והגידול במחזורים נגרם חלקית לפחות כתוצאה מהנפקת המניות שגורמת למסחר ער במניה. אתמול התחלנו לראות פעילות מוגברת עם עליה של 20% במחזורי המסחר שאולי הצביע על תחילת הרכישות של קרנות האינדקס וקרנות הבנצ'מארק לפני הכללת טסלה במדד ה S&P 500. בין אם מסיבה זו או מסיבות נוספות, המניה עלתה בלמעלה מ 7%.


בשל נפח הרכישות הנדרש של למעלה מ 220 מיליון מניות עד ההכללה במדד ב 21 לדצמבר, הקרנות ירכשו כנראה בהדרגה יחסית בימים הקרובים ויעלו את הרכישות לקראת ההכללה במדד. בכל אופן, רכישות הדרגתיות אלו כבר גורמות לעליה חדה במחיר המניה וזה גורם לנו להעריך שהמניה עשויה לעלות בחדות כאשר יתחילו הרכישות העיקריות בשבוע הבא לפני התאריך הקובע.

העליות של כ 50% במחיר המניה, שהחלו אחרי ההודעה על הכנסת טסלה למדד, מוסברות אולי ברכישות של משקיעים פרטיים מתוחכמים וזריזים, רכישות חלקיות של קרנות הבנצ'מארק וקניות של ספקולנטים ולא ברכישות הנדרשות של קרנות עוקבות מדד (אינדקס).


כמו שכתבנו במאמר קודם, עיקר הפעילות צפויה להתרחש בין ה 11 – 18 לדצמבר, או נכון יותר סביב ה 18 לדצמבר, תאריך המסחר האחרון לפני הכללת טסלה במדד, בבוקר ה 21 לדצמבר. לכן, ההערכה היא שמסוף שבוע זה עד סוף השבוע הבא תהיה פעילות ערה מאוד במניות החברה.


עוד תרחיש, לו אנחנו נותנים סבירות נמוכה יותר, הוא שרוב המניות כבר נרכשו ע"י הקרנות מבלי ליצור מחזורים חריגים במסחר, או שהרבה מהמניות יירכשו לאחר ה 18 לדצמבר, כלומר בין ה 21 לדצמבר לסוף החודש. למרות הסבירות הנמוכה מאוד של אפשרות זו, כל מי שרכש או שוקל לרכוש אופציות של מניות החברה, צריך לקחת גם אפשרות זו בחשבון.


עם זאת, לדעתי, הסבירות לכך נמוכה ביותר, שכן קרנות האינדקס חייבות שביצועיהן יהיו דומים לביצועי מדד ה .S&Pלכן הקרנות ירכשו את מניות החברה כמה שיותר קרוב לתאריך ההכללה במדד. ביצועי מנהלי הקרנות נמדדים לפי גודל הסטייה מביצועי המדד וסטייה גדולה מדיי יכולה לגרור תביעות משפטיות של משקיעי הקרנות נגדן .


צריך גם לזכור שדינמיקה של עליות במחיר המניה תגרום לקרנות הבנצ'מארק להקדים קניות ולשורטיסטים (טסלה עדיין החברה עם יתרת השורט הגדולה ביותר) לסגור את פוזיציית השורט שלהן ע"י קניית מניות.


לסיכום


מסוף שבוע זה, ובעיקר בשבוע הבא, עשויה להתנהל פעילות ערה במניות חברת טסלה לפני הכללתה במדד ה S&P500. נראה לנו כרגע שהקרנות עדיין לא החלו ברכישות העיקריות שעליהן לבצע. אם זה אכן המצב, הביקוש למניות החברה עשוי להיות גדול מאוד בפרק זמן קצר, מה שעשוי להזניק את מניות החברה למחירים שמעל 700 - 800 דולר למניה ואולי אף הרבה יותר.

תיקון וירידה במחיר המניה, או תנודות חדות לאחר הכללת החברה במדד, גם הם אפשריים.


נמשיך לעקוב בעניין.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


השקעות מוצלחות לכולם!

76 צפיות0 תגובות

Comentários


bottom of page