top of page
חיפוש

האינפלציה ממשיכה לרדת ודוחות טסלה לרבעון הראשון

עודכן: 5 באפר׳ 2023

היום על: דוחות טסלה לרבעון הראשון ועדכון שבועי - 3 באפריל 2023


שוק ההון חתם שבוע חיובי נוסף, כשברקע סיום הרבעון הראשון של שנת 2023 שהיה הטוב ביותר לשוק מניות הטכנולוגיה משנת 2020.


מה קרה בשבוע שעבר?

  • ביום שישי פורסם בארה"ב מדד הליבה להוצאה הצרכנית של פברואר. המדד מודד את השינוי במחירי הסחורות והשירותים, ללא מזון ואנרגיה, שנרכשו בפועל ע"י הצרכנים. המדד הראה עלייה של 4.6% שהייתה מתחת לצפי של 4.7%. ברמה החודשית העלייה הייתה של 0.3% ונמוכה מהצפי שעמד על עלייה של 0.4%. הנתונים טובים ומצביעים על התמתנות האינפלציה במוצרי ההוצאה הצרכנית. המדד מאפשר לקבל איתות לגבי רמת האינפלציה (PCI) במדינה ובודק את העליה בהוצאה הצרכנית. זהו מדד חשוב עבור הפד לקביעת הלחצים האינפלציוניים.

  • ביום חמישי פורסם בארה"ב דו"ח התמ"ג הרבעוני, שהראה גידול שנתי של 2.6% והיה מתחת לצפי של 2.7. גם לנתון זה השפעה שלילית על האינפלציה ולכן הנתון חיובי מבחינת הפד.

  • ביום שלישי פורסם בארה"ב מדד אמון הצרכן למרץ, המבטא את אמון הצרכנים במצב הכלכלי במדינה. המדד שפורסם עמד על 104.2 והיה מעל לצפי של 101. המשמעות של הנתון שפורסם הוא שאמון הצרכנים במצב הכלכלי במדינה הוא מעל לתחזיות שצפו האנליסטים וזה למעשה מחזק את הציפיות האינפלציוניות בשל צריכה מוגברת, דבר שהפד לא היה רוצה לראות.

אירועים חשובים השבוע

  • ביום שישי יפורסם בארה"ב שיעור האבטלה לחודש מרץ. הצפי הוא ל-3.6%. הדו"ח מציג את אחוז כוח האדם הבלתי מועסק המחפש תעסוקה במהלך החודש הקודם. זהו נתון בעל חשיבות גדולה עבור הפד בגלל ההלימה שיש בין מצב התעסוקה ליכולת ההוצאה של הצרכנים. בתעסוקה מלאה, ואבטלה של 3.6 זו תעסוקה מלאה, הלחצים האינפלציוניים גדולים יותר מאשר באבטלה חלקית.

  • ביום רביעי יפורסם בארה"ב מדד התעסוקה של לחודש מרץ. המדד מציג את השינוי במספר המועסקים במהלך החודש האחרון, להוציא עובדי ממשלה וחקלאות, והצפי הוא ל-200 אלף מועסקים חדשים. החשיבות של נתון זה לפד נובעת מהעובדה שככל שישנם יותר מועסקים הדבר מוביל לצריכה מוגברת שמעצימה את הפעילות הכלכלית ואת הלחצים האינפלציוניים.


טסלה פירסמה את נתוני הייצור והמסירות לרבעון הראשון

ביום ראשון (אתמול) פרסמה טסלה את דו"ח הייצור והמסירות של כלי רכב לרבעון הראשון של שנת 2023.

להלן מספרי המפתח של יצרנית הרכב החשמלי:

סך המסירות: 422,875. זאת יחסית לצפי האנליסטים ל- 421,500 מסירות.

סה"כ ייצור הרכבים ברבעון הראשון: 440,808.


זהו הפרסום שלך טסלה במקור:


משלוחים הם הדבר הקרוב ביותר למכירות שנחשפו בשלב זה על ידי טסלה ואינם מפורטים לפי דגם או אזור.


מספרי הרבעון הראשון מייצגים שיא רבעוני גם ביצור וגם במסירות, עלייה של 36% במשלוחים בהשוואה ל-310,048 שדווחו בתקופה המקבילה אשתקד, וצמיחה של 4% במשלוחים בהשוואה ל-405,278 שהחברה דיווחה עליהם ברבעון האחרון של 2022. הרבעון הראשון נחשב לרבעון הגרוע ביותר בתעשיית הרכב ולמרות זאת זאת טסלה הצליחה לעלות על המספרים של הרבעון הרביעי, שנחשב הטוב ביותר. העליה בין הרבעון הרביעי לראשון יחסית לשנים קודמות נראית טוב.החברה דיווחה על משלוחים של 10,695 מרכבי מודל S ו-X היקרים יותר, כ-2% מהמשלוחים ברבעון זה, ויצור של 19,437 של רכבים אלו. 9000 הרכבים שטרם נימסרו נמצאים כניראה על אוניות בדרכם למסירות באירופה, אוסטרליה, יפן ועוד. טסלה מייצרת רכבים אלו רק בפרימונט שבקליפורניה.


מחיר רכבים אלו עדיין גבוה וטסלה יכולה להוריד מחירים, כי אלו מחירים שעדיין גבוהים יחסית לשנים עברו. ראו מחירי מודל S ו- X.טסלה דיווחה על מסירות של 412,180 מדגם 3 סדאן ודגם Y קרוסאובר במחירים נמוכים יותר במהלך הרבעון. החברה לא כללה מספרי ייצור ומשלוח עבור המשאיות הסמי הכבדות שלה.

טסלה מסרה כי ייצרה 421,371 מכלי רכב מדגם 3 ו-Y לתקופה שהסתיימה ב-31 במרץ 2023.


בשנים האחרונות טסלה גודלת בקצב גבוהה למרות כל הקשיים. ראו את קצב הגדילה של החברה לפי שנים ורבעונים.טסלה מוכרת כעת ארבעה דגמים המיוצרים בשני מפעלי רכבים בארה"ב, אחד בשנגחאי ואחר מחוץ לברלין. במרץ הודיע המנכ"ל, אילון מאסק, שהחברה מתכננת לבנות מפעל חדש במונטריי, מקסיקו, מרחק יום נסיעה מהמפעל שלה באוסטין, טקסס.


החברה מייצרת גם משאית כבדה, ה-Semi, במפעל הסוללות שלה בספארקס, נבאדה. החברה החלה במשלוחים של ה-Semi בדצמבר 2022.


לסיכום

הנתונים שפורסמו בשישי בארה"ב בנוגע למדד הליבה של ההוצאה הצרכנית בפברואר מעודדים ומעידים אולי על המשך הירידה באינפלציה, מה שיעצור אולי את העלאות הריבית של הפד. זו גם הייתה הסיבה לזינוק בשווקים ביום שישי.


הנתונים שפרסמה טסלה היו טובים ב- 3% לעומת הציפיות ומעידים על המשך הצמיחה המהירה של החברה. יחד עם זאת, צריך לזכור שטסלה הורידה מחירים במהלך הרבעון וניצטרך להמתין ולראות בדוחות הכספיים של הרבעון הראשון שיפורסמו ב- 18 לחודש, עד כמה עובדה זו פגעה בשולי הרווח של החברה.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

65 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page