top of page
חיפוש

דו"ח הרבעון השלישי 2020 של טסלה פורסם


טסלה פרסמה שלשום את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי וכרגיל הכתה את התחזיות כמעט בכל הפרמטרים. זה גם היה הרבעון הטוב ביותר של טסלה אי פעם בכל התחומים. בנוסף, בשיחת הוועידה שהתקיימה לאחר פירסום התוצאות, אילון מאסק וההנהלה הציגו כמה חדשות מעניינות ביותר בנושא הייצור ועתיד הרכב האוטונומי.

התוצאות לעומת תחזיות


במאמר הקודם הערכנו שטסלה תציג מכירות של 8.321 מליארד דולר, לעומת צפי האנליסטים ל 8.276 מליארד דולר. אך טסלה הציגה מכירות גבוהות יותר (הבר הכחול) של 8.771 מליארד דולר, שהם גם שיא כל הזמנים.לגבי הרווח התפעולי (הבר האדום): הערכנו שיהיה 574 מיליון דולר לעומת הערכות האנליסטים ל 644 מיליון דולר, אך טסלה עלתה על סכומים אלו עם רווח תפעולי של 809 מיליון דולר.

הרווח הנקי הלא מתואם (GAAP) היה 331 מיליון דולר, שהוא שיא כל הזמנים. זאת למרות חבילת אופציה גדולה שחולקה לאילון מאסק וקיזזה את הרווח המתואם, שעמד על 874 מליון דולר.

הרבעון השלישי 2020 הוא בעצם הרבעון החמישי ברציפות שבו טסלה מציגה רווחים לא מתואמים (GAAP) חיוביים. כך יהיה גם ברבעון הבא ונראה לי שיהיה קשה מאוד לוועדת מדד ה S&P500 לא לכלול את טסלה במדד ברבעון זה או ברבעון הרביעי.
תזרים המזומנים החופשי, היה 1.395 מליארד דולר, הרבה מעבר להערכות שלנו או של האנאליסטים. התזרים החופשי הוא בעצם אחד הפרמטרים החשובים ביותר לחברה, כי זה הסכום שנכנס לחשבון הבנק שלה נטו.

סיכום התוצאות הכספיות של הרבעון השלישי מופיע בטבלה.


דו"ח הרבעון השלישי המלא שפורסם למשקיעים נמצא בקישור זה באתר של טסלה: https://ir.tesla.com/static-files/47313d21-3cac-4f69-9497-d161bce15da4

בדוח הרבעון כתבה טסלה שהיעד ל 2020 היה למכירת 500 אלף רכבים והיא מתכוונת לעמוד ביעד זה למרות השבתת מפעליה בשל המגפה ברבעון השני. המשמעות היא שברבעון הזה (הרביעי) על טסלה לייצר כ 181,000 רכבים. החברה מאמינה שיש לה את היכולת לעשות זאת. במקרה כזה הרבעון הרביעי שוב יהיה רבעון שיא בכל הפרמטרים.

כמו שכתבנו לפני יותר משנתיים באחד המאמרים, הסיפור של טסלה ממש מזכיר את הסיפור של אפל בתחילת העשור הקודם, כאשר בכל רבעון אפל הפתיעה שוב את האנליסטים והמשקיעים עם תוצאות מעולות וצמיחה אקספוננציאלית.

נהיגה אוטונומית וייצור רכבים


מאסק והנהלת טסלה אמרו עוד מספר דברים מאוד משמעותיים בשיחת הוועידה שהתקיימה לאחר פירסום הדוחות.

בנושא המכוניות האוטונומיות, מאסק אמר כי הוא חושב שטסלה יכולה להפעיל את השירות הזה הרבה לפני ציפיות השוק ושהיכולות של טסלה בתחום גבוהות בהרבה מהמתחרות וזה הכן כך.

גרסה חדשה של תוכנת הרכב האוטונומי שוחררה אתמול בגרסת בטא מוגבלת וכבר עלו כמה סרטונים ליוטיוב של הרכב נוסע בצורה עצמאית. ראו סרטון המראה כמה דוגמאות כאלו שפורסם ע"י רוב מאורר מטסלה דיילי.
מאסק הוסיף ש"בנוגע להשקת גרסת הבטא של הרכב הנוסע עצמאית, כשמכניסים את הפקטור של האוטונומיה לרווח הגולמי, המרווחים הנוכחיים יראו נמוכים בצורה קומית".

בתחום היעדים לשנים הבאות, מאסק נשאל על התוכנית להגיע לייצור של 20 מיליון רכבים שימסרו עד 2030. תשובתו היתה: "אני לא אומר בוודאות שנגיע לכמות הזו, אבל זה יעד טוב לשים לעצמך, כי זה אומר שטסלה תחליף כ 1% מצי הרכבים העולמי, שמוערך ב 2 מליארד רכבים הנוסעים על כבישי העולם היום".

בתחום הגגות הסולריים מאסק אמר שזהו אחד המוצרים שישנו את חוקי המשחק ושבשנה הבאה נראה שזה אחד המוצרים המבטיחים ביותר של טסלה.

לסיכום


טסלה נראית בלתי ניתנת לעצירה והיא חברת הרכב (בין שאר הדברים שהיא עושה) המערבית היחידה שגדלה בתקופה זו. כרגע, קשה לראות מתחרים שאפילו מתקרבים לטסלה בשנים הבאות בתחום הרכבים, הנהיגה האוטונומית והסוללות. למעשה, טסלה אף מתרחקת מהם.

הבחירות בארה"ב יתקיימו עוד כשבועיים ובמאמר הבא נבדוק אילו תוצאות נעדיף מבחינת השקעותינו. איננו מעדיפים צד זה או אחר ברמה הפוליטית בבלוג זה אלא עוסקים בהשקעות ולכן ננסה לבדוק זאת רק מזווית זו.

סוף שבוע טוב והשקעות מוצלחות לכולם!

67 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page