top of page
חיפוש

דוחות אנבידיה – רעידת אדמה


אנבידיה פרסמה את דוחות הרבעון

מניית אנבידיה (NVDA), ענקית השבבים הנסחרת כבר לפי שווי שוק של 2.81 טריליון דולר, עלתה בשבוע החולף ב-13.5% ואתמול בעוד 7%, בעקבות פרסום תוצאותיה החזקות לרבעון הראשון.


החברה פרסמה את תוצאות רבעון אפריל והציגה ביצועים מרשימים שהיכו את כל תחזיות האנליסטים. המכירות זינקו ב-262% לעומת השנה הקודמת והגיעו ל-26 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שעמדו על 24.6 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 6.12 דולר למניה, עלייה של 461% מהשנה הקודמת ומעל לצפי של 5.60 דולר.


מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג, ציין כי "המהפכה התעשייתית הבאה כבר החלה" עם שותפויות חדשות להקמת מרכזי נתונים בענן מבוססי AI. המכירות למרכזי הנתונים בענן זינקו ברבעון הקודם פי חמישה ל-22.6 מיליארד דולר, כ-87% מסך ההכנסות.


מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג


ראו את התוצאות המדהימות של אנבידיה (הכל במיליארדי $).


הכנסות ורווח תפעולי:

 

רווח נקי:


תזרים מזומנים:

 

הכנסות לפי סגמנט ההכנסות בחברה:

 

פשוט תוצאות יוצאות דופן שלא נמדדו כאלו בעבר. וצריך לזכור שאלו תוצאות של החברה השלישית בגודלה בעולם (לפי שווי שוק), ולא של חברה בשווי כמה מיליונים שיכולה להכפיל הכנסותיה בקלות.


תחזית ההכנסות לרבעון הבא היא 28 מיליארד דולר, גם כאן מעל התחזיות של 26.6 מיליארד דולר. אנבידיה ממשיכה להוביל בתחום ה-AI עם צפי להמשך ביקוש גובר לצ'יפים שלה בשנים הבאות.

 

מחיר המניה

מחיר המניה של אנבידיה עלה בכ-180% בשנה האחרונה, אך הרווח למניה שלהם עלה ב-650%, מה שאומר שיחס המחיר לרווח (P/E) נמוך היום יותר מאשר היה לפני שנה. למעשה, מניית אנבידיה נסחרת כעת סביב יחס מחיר לרווח הממוצע ל-5 שנים, למרות שהיא צומחת הרבה יותר מהר היום ויש לה שולי רווח גבוהים בהרבה כעת. ז"א, גם ה- PEG שלה (P/E מחולק בקצב הצמיחה) הוא נמוך ועומד על 0.85 שזה מכפיל נמוך יחסית. המשמעות: מחיר המניה זול.

 

סיכונים

תחרות: לאנבידיה יש תחרות מצד יצרני שבבים כמו AMD ואינטל, וחברות הענן שמייצרות שבבים משלהן כמו אמזון, טסלה, מיקרוסופט וגוגל. עם זאת, אין תחרות בתחום הביצועים ביישומי בינה מלאכותית לרכיבים של אנבידיה. כמו כן, מרכזי נתונים נוטים להשתמש בפורטפוליו של פתרונות חומרה ותוכנה שונים כדי לענות על הצרכים של לקוחות שונים. אנבידיה ממוצבת היטב לצמיחה של עומסי העבודה ביישומי AI מכיוון שיישומים אלו דורשים שבבים חזקים לאימון והרצה.

 

מגבלות אספקה

בשנים הקרובות אנבידיה תהיה מוגבלת באספקת רכיביה (הביקוש גבוה מיכולת ההספקה) כל עוד הם עושים קפיצות אדירות כאלה בפיתוח של כוח המחשוב המוטמע ברכיביהם. כרגע הם מוגבלים באספקה של ה-H200 למרות ההשקה של צ'יפ ה- Blackwell שנמצא כעת כבר בייצור מלא ויסופק בחצי השני של השנה. הביקוש עשוי לעלות על ההיצע של שני הרכיבים עד שנת 2025 ואנבידיה כבר עומדת להשיק GPU חדש בתחילת השנה הבאה. בקצב הזה אני לא רואה מתחרים לאנבידיה.

 

פיצול המניות

אנבידיה הכריזה על פיצול מניות לפי יחס של 1 ל-10 שעשוי להועיל למחיר המניה בטווח הקצר מכיוון שהוא מוריד את מחסום הכניסה עבור משקיעים קטנים רבים. קל יותר לקנות מניה ב- $100 לעומת $1000, למרות שמבחינה פיננסית אין משמעות לפיצול המניות. בנוסף, אנבידיה עשויה להיכלל במדד DJIA - Dow Jones Industrial Average לאחר פיצול המניות, דבר שגם יגדיל את הביקוש למניות החברה.

 

אירועים חשובים השבוע 

ביום חמישי צפוי להתפרסם בארה"ב נתון התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) לרבעון הראשון, עם צפי לעלייה של 1.6%, נמוך משמעותית מהנתון הקודם שעמד על 3.4%. מדד התמ"ג משקף את סך הערך הכספי של כל המוצרים והשירותים שיוצרו במשק. הירידה הצפויה בקצב הצמיחה הכלכלית מצביעה על האטה בפעילות הכלכלית, שעשויה לנבוע מהשפעות חיצוניות, מדיניות מוניטרית מצמצמת או ירידה בביקוש הצרכני. נתון זה חשוב במיוחד כי הוא עשוי להשפיע על החלטות הפדרל ריזרב בנוגע למדיניות המוניטרית, כגון הורדת הריבית, ויכול להוביל לתנודתיות בשווקים הפיננסיים בהתאם לציפיות המשקיעים ולתחזיות הכלכליות לעתיד הקרוב.

 

עוד חברות חשובות בכותרות  

מניית סנופלייק (SNOW) חברת מחשוב הענן הנסחרת לפי שווי של 52.3 מיליארד דולר, ירדה בשבוע החולף ב-4.2% למרות תוצאות רבעוניות חזקות והעלאת התחזיות לשנה הקרובה. החברה דיווחה על הכנסות של 828.7 מיליון דולר, מעל לתחזיות שעמדו על 786.8 מיליון דולר.

למרות זאת, הרווח הנקי עמד על 0.14 דולר למניה, מתחת לצפי של 0.18 דולר. סנופלייק העלתה את תחזית ההכנסות לרבעון הנוכחי ל-807.5 מיליון דולר, כאשר האנליסטים ציפו ל-793 מיליון דולר, וכן את התחזית השנתית ל-3.3 מיליארד דולר לעומת תחזית קודמת של 3.25 מיליארד דולר. הכנסות המוצרים עלו ב-34% והגיעו ל-789.6 מיליון דולר ברבעון הראשון. מנכ"ל סנופלייק, סרידר ראמסוואמי, ציין כי "העסק המרכזי שלנו חזק מאוד, והמוצרים שלנו בתחום ה-AI מעוררים עניין רב בקרב הלקוחות." סנופלייק ממשיכה לצמוח ולהתרחב, עם 485 לקוחות שמייצרים יותר ממיליון דולר כל אחד בהכנסות שנתיות, עלייה של 30% מהשנה הקודמת.

 

ביצועי התיקים שלנו

(נכון ל- 26/5/2024)

ביצועי תיק הפרמיום

ההשקעה הראשונית בתיק:  100,000 $ (תחילת 2017).

שווי התיק הנוכחי: 3,760,724 $ (לעומת 3,420,910 $ לפני שבוע).

העלייה בשווי התיק בשנת 2023: 94.77%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 36.80%.

 

תוכלו להצטרף לתיק הפרמיום ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הפרמיום הוא 80 ש"ח לחודש או 960 ש"ח לשנה.

 

ביצועי תיק הבינה המלאכותית

ההשקעה הראשונית בתיק: כ- 100,000 $ (תחילת יולי 2023).

שווי התיק הנוכחי: $201,093 (לעומת $191,077 לפני שבוע).

הרווח מיולי ועד סוף 2023: $19,273 או 19.27%.

העלייה בשווי התיק מתחילת השנה (בשנת 2024): 68.38%

ס"ה עלה תיק ה AI ב- 100.82% תוך 10 חודשים מהשקתו.

 

תוכלו להצטרף לתיק הבינה המלאכותית ולראות מי הן החברות המרכיבות את התיק כאן. מחיר תיק הבינה המלאכותית הוא 60 ש"ח לחודש או 720 ש"ח לשנה.

 

מניות מדווחות השבוע

הדיווחים הרבעוניים כמעט והסתיימו. ראו את החברות המדווחות השבוע בטבלה למטה.

 

 

לסיכום

אנבידיה פרסמה דוחותיה ביום רביעי שעבר והכתה את הציפיות שהיו כבר גבוהות. התוצאות ישפיעו על כלל השוק אך בעיקר על שוק הבינה המלאכותית. תוצאות טובות מהצפי אלו עם התחזית האופטימית, עשויות להזניק את כל חברות ה- AI וגם את רוב השוק הטכנולוגי.

 

הכלכלה האמריקאית עדיין נראית חזקה, למרות שמתחילים לראות ירידה בביקוש לעובדים וצריכה חלשה של הצרכנים שמהווה אולי סימן לכלכלה חלשה בעתיד ואף למיתון.

 

השקעות מוצלחות לכולן/ם!

 

תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.

 

שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.

 

זכרו, המנוי לתיק הפרמיום, תיק הצמיחה ותיק ה- AI הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.

73 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page