top of page
חיפוש

אפל השיקה את משקפי ה- AR והשוק הטכנולוגי הרותח


מה קרה בשבוע שעבר?

  • שיעור האבטלה בארה"ב עלה ביום שישי ל-3.7%, מעבר לצפי לעלייה של 3.5% זוהי עלייה משמעותית מהדיווח הקודם שעמד על 3.4%. כמו כן, דווח שנוספו 339 אלף עובדים נוספים למגזר הלא-חקלאי, משמעותית מעבר לצפי לתוספת של 180 אלף עובדים חדשים. הדיווח המשולב הזה מעיד שהכלכלה מפגינה חסינות רבה. המשמעות נוספת היא שאנשים רבים שלא חיפשו עבודה בעבר מחפשים כיום עבודה ונוספו "כמובטלים" בסטטיסטיקה.


  • סקר מחזור משרות פתוחות לחודש אפריל הצביע שישנן 10.103 מיליון משרות פתוחות הממתינות לאיוש, משמעותית מעבר לצפי של 9.717 מיליון משרות פתוחות. ניתן לראות שהכלכלה האמריקאית נותרה חסינה עם ביקוש רב לכ"א, על אף העלאות הריבית האגרסיביות.


  • הקונגרס אישר את העלאת תקרת החוב שהעיקה כזכור על הפעילות הכלכלית של הממשל ועתה צונאמי של הנפקות אג"ח מתקרב בארה"ב. לא מעט כלכלנים בוול-סטריט מזהירים לאחרונה כי פיתרון סוגיית תקרת החוב בארה"ב תוביל לצונאמי של הנפקות אג"ח ממשלתי ברבעון הקרוב, בהיקף של עד טריליון דולר, שהתחיל כבר ביום שני השבוע עם גיוס של 170 מיליארד דולר. החשש הוא שהבנקים לא יקנו אג"ח אלו כיוון שהם מצליחים לקבל אצל הפד ריבית גבוהה יותר על עתודות המזומן שלהם, מה שעלול להוביל לשאיבת נזילות משוק ההון ולפגיעה רוחבית לא רק באג"ח אלא בכל סוגי הנכסים כולל מניות. איומיים כאלו נשמעו גם בעבר לאחר העלאות תקרות חוב קודמות, ולרוב התבדו.

חברות חשובות בכותרות

  • אפל (AAPL), החברה הגדולה בשוק בשווי 2.8 טריליון דולר, השיקה ביום שני השבוע משקפי AR(מציאות רבודה) שעשויים לשנות את הצורה בה אנו צורכים תוכן ובכלל את אורח חיינו. המנכ"ל טים קוק הציג בכנס המפתחים השנתי של החברה את Apple Vision Pro - משקפיים ב-3,499 דולר עם יכולות מרשימות כמו שליטה מדויקת במכשיר באמצעות מחוות עין ואפשרות "להיכנס" לתוך סרטים. “זה מחשב מסוג חדש” אמר קוק. אפל נכנסת לעולם המציאות הרבודה (AR) עם מוצר חומרה חדשני משמעותי ראשון של החברה מזה 10 שנים - משקפי Apple Vision Pro. מדובר ב"מחשב מסוג חדש" שמשלב בין העולם האמיתי לדיגטלי. "זה מכשיר אפל הראשון שרואים דרכו, ולא אותו", אמר מנכ”ל אפל טים קוק באירוע הפתיחה של ועידת המפתחים של החברה שבו נחשפו משקפי ה-AR. המשקפיים נשלטים באמצעות מחוות עין, יד וקול, כשבמרכז ממשק המשתמש נמצאת חוויה דומה לזו של האייפון, עם אייקונים להפעלת אפליקציות שונות. אפלקיציות שמופעלות מוצגות במרחב הטבעי של המשתמש וניתן לשנות את מיקומן, להגדיל ולהקטין אותן. כמו כן ניתן ליצור סביבות נוף, טבע ועוד, שמקיפות את המשתמש מכל הכיוונים. ניתן לנווט במערכת באמצעות מבט בלבד ואייקונים מגיבים למבט. הקשה של אצבע באצבע מאפשרת לבחור אפליקציה והבטה בשדה חיפוש מאפשרת להתחיל חיפוש חדש באמצעות דיבור בלבד. יכולת בשם EyeSight מאפשרת לאנשים אחרים לראות את עיני המשתמש ומספקת אינדיקציה מתי הוא שקוע באפליקציה אחרת. כאשר אדם אחר מתקרב בזמן שימוש באפליקציה, המשקפיים משלבים אותו בתצוגה לצד האפליקציה.

ראו את המצגת המלאה כאן:
  • סיילספורס (CRM) ענקית CRM בשווי 207 מיליארד דולר, ירדה ב-1% בשבוע החולף למרות שפרסמה דו"ח שהכה את צפי האנליסטים והציג תחזית קדימה טובה מהצפוי.

  • מטא (META) ענקית הרשתות החברתיות בשווי 699 מיליארד דולר, עלתה ב-4% בשבוע החולף אחרי שהשיקה משקפי VR (מציאות מדומה) חדשים בשם קוואסט 3 אשר מציגים ביצועים משמעותית טובים יותר מהדור הקודם.


מניות מדווחות השבוע

ראו בטבלה למטה את החברות המדווחות השבוע.לסיכום

העלאת תקרת החוב של ארה"ב ע"י הקונגרס כדי להמנע מחדלות פירעון של ארה"ב, אושרה בקונגרס ע"י בית הנבחרים והסנאט והדבר הוסיף אופטימיות לשווקים שעולים מתחילת השנה.

יחד עם האופטימיות צריך לזכור שהריבית עלתה בשנה האחרונה ב- 5% וחברות רבות עם חוב גבוה במאזנן עלולות להכנס לקשיים. לכן, רבים מהאנליסטים מאמינים שניראה מיתון בהמשך השנה.


ביום שלישי בשבוע הבא (13/6) יתפרסם בארה"ב מדד המחירים לצרכן (CPI). ההערכות הן שמדד המחירים יעלה ב- 4.2% בחישוב שנתי כאשר בחודש קודם הוא עלה ב- 4.9% כך שאפשר לראות בזה, אם אכן יקרה, התמתנות האינפלציה. במקרה של המשך הירידה באינפלציה, יש סיכוי טוב שהפד ישאיר את הריבית על כנה בגובה 5.0 – 5.25% בתום פגישתו התקופתית, ביום רביעי (14/6). ראוי לציין שאתמול העלה הבנק המרכזי של קנדה את הריבית והחששות להעלאת הריבית ע"י הפד, הבנק המרכזי של ארה"ב, בשבוע הבא גברו.

עצירת העלאות הריבית ע"י הפד עשויה להוסיף אופטימיות לשווקים שעשויים להמשיך בעלייתם ואילו המשך העלאות הריבית תהווה אכזבה לשווקים.


גורם נוסף שדוחף את מניות הטכנולוגיה למעלה היא החדשנות בתחומים רבים כמו בינה מלאכותית והמטאוורס. תחום הבינה המלאכותית פשוט מתפוצץ בעיקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות, כמו גם בעיקבות הדוחות המצויינים של חברות בתחום ובמיוחד בעיקבות העלאת תחזית המכירות של חברות אלו להמשך השנה.


שימו לב שמתחילת השנה תיק הפרימיום עלה כבר ביותר מ- 61% ותיק הצמיחה עלה ב- 45%. תוכלו לקרוא עוד ולהרשם לתיק הפרימיום ותיק הצמיחה ע"י לחיצה על הקישורים כאן.

לאור העליה חסרת התקדים שאנו צופים לחברות העוסקות בתחום הבינה המלאכותית, נשיק בקרוב את תיק ה- AI המורכב משמונה חברות מובילות בתחום ה- AI.


השקעות מוצלחות לכולן/ם!


תוכלו להירשם לבלוג זה חינם כאן ולהתחיל לקבל במייל מאמרים הדנים בתחום ההשקעות.

תוכלו גם לעקוב אחרינו בטוויטר כאן, שם אנחנו מפרסמים עדכונים קצרים יותר.


שימו לב שבמאמר זה אנחנו משתפים אתכם בתחזיותינו, דעותינו ושיקולינו לצורכי מידע, אך אין זה יעוץ או הכוונה כיצד לפעול ו/או לנהל את השקעותיכם ויתכן ואנו משקיעים בחלק או בכל החברות המוזכרות במאמר. על כל אחד ואחת לבצע את בדיקותיו/ה ולהסיק מסקנות בהתאם להעדפותיו/ה.


זכרו, המנוי לתיק הפרמיום ותיק הצמיחה הוא מנוי לשנה. כברירת מחדל המנוי מתחדש אוטומטית כל שנה. תוכלו לסיים את המנוי שלכם בכל עת דרך הפרופיל שלכם/ן (בחרו מהתפריט "המנוי שלי", בחרו בסוג המינוי ו"ביטול מנוי") באתר זה. אם אתם מקבלים את המאמרים גם בהודעות ווטסאפ, תוכלו גם לשלוח הודעת "בקשה להפסקת מנוי פרמיום או צמיחה" או להפסקת השליחה בווטסאפ בלבד.


82 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page